Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Bebele mae a venit pe lume la 15 iulie 2005, dupa o asteptare prelungita (sarcina a depasit 42 de saptamani), la Maternitatea Bucur. Dr. Olaru Gabriel, m-a ajutat foarte mult atat in perioada sarcinii - am avut o sarcina cu repetate amenintari de avort, motiv pentru care am fost internata, cat si dupa ce am nascut. Cred ca necesar sa mentionez cu nu a vrut sa primeasca nimic, cu toate insistentele mele, desi il vizitam cel putin o data la doua saptamani. Cand bebe s-a hotarat sa vina pe lume l-a sunat si a venit imediat. (eu eram internata deja de patru zile iar travaliul meu a durat putin pentru prima nastere - cam 2 ore). La final dl doctor imi canta. Moasele s-au comportat excelent. Desi tocmai se efectua transferul de schimburi au ramas alaturi de mine pana am nascut. In rest, principala problema pe care am intalnit-o a fost cea legata de toaleta. Nu toate usile se inchid iar unele dintre viitoarele mamici au obiceiul sa fumeze acolo. Mancarea e acceptabila. Pe dl doctor Olaru Gabriel il recomand cu caldura pentru cine alege sa nasca la Maternitatea Bucur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by amiss_zip
Salutari la toata lumea:)! Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi![:)] Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!
Ti-l recomand pe dl doctor Olaru Octavian Gabriel, medic primar obstetrica-ginecologie la Maternitatea Bucur. Nu face avorturi. Acorda o atentie deosebita fiecarui pacient, iti explica tot ce trebuie sa stii si nu e interesat de obtinerea unui profit. Sper sa iti foloseasca informatia. Il gasesti de obicei dimineata, in jurul orei 9-10 la maternitate, pana sa inceapa vizitele in salon.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu il salut pe dl. dr. Cristian Radoi, este un om deosebit!!! Adrianangi, cred ca ai o problema. MAi lasa oamenii sa respire ca de cand intru eu pe forumul asta parca ii stai in ceafa acestui om. Cum poti sa fii asa inversunata dupa atata timp si fara motive intemeiate? Zau ca nu inteleg oamenii ca tine! Macar din respect pentru mamicile care ii datoreaza ceva si care sunt foarte multumite de el, inceteaza! Pe mine ma irita atitudinea ta si nu ma pot abtine sa nu iti raspund. Diana, 26 ani, gemeni/rac Ianca Printesica si Super Mamica http://community.webshots.com/user/dianasimion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lucas
A stat cineva la Polizu la rezervele cu plata? cum sunt? eu voi naste in mai, si as vrea sa stiu daca merita banii.
Draga mea, nu te sfatuiesc sa arunci 60 de euro pe zi la rezervele cu plata - e minunat, intr-adevar ai desene pe pereti si poate sta si sotul tau cu tine, dar... e foarte binbe si la alea fara bani. Si la alea pe bani esti mai departe de asistente si s-ar putea as nu auda cand iti plange bebelusul! Elena si Maria (17 decembrie 2004) www.mariuta.as.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by diana21
Si eu il salut pe dl. dr. Cristian Radoi, este un om deosebit!!! Adrianangi, cred ca ai o problema. MAi lasa oamenii sa respire ca de cand intru eu pe forumul asta parca ii stai in ceafa acestui om. Cum poti sa fii asa inversunata dupa atata timp si fara motive intemeiate? Zau ca nu inteleg oamenii ca tine! Macar din respect pentru mamicile care ii datoreaza ceva si care sunt foarte multumite de el, inceteaza! Pe mine ma irita atitudinea ta si nu ma pot abtine sa nu iti raspund. Diana, 26 ani, gemeni/rac Ianca Printesica si Super Mamica http://community.webshots.com/user/dianasimion
Uite, eu ma pot abtine. Oricum, mesajul postat de tine contravine regulamentului acestui forum...[8] http://adriana.freewebspace.com/photo.html "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elean75
quote:
Originally posted by lucas
A stat cineva la Polizu la rezervele cu plata? cum sunt? eu voi naste in mai, si as vrea sa stiu daca merita banii.
Draga mea, nu te sfatuiesc sa arunci 60 de euro pe zi la rezervele cu plata - e minunat, intr-adevar ai desene pe pereti si poate sta si sotul tau cu tine, dar... e foarte binbe si la alea fara bani. Si la alea pe bani esti mai departe de asistente si s-ar putea as nu auda cand iti plange bebelusul! Elena si Maria (17 decembrie 2004) www.mariuta.as.ro
Si daca aud cand plange bebelusul oricum nu vin daca nu le cauti tu[:D][:D][:D] si daca e noapte le cauti vreo doua ore pe unde s-au hotarat ele sa doarma......... If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A nascut cineva cu dl. doctor Marian Iliescu la Filantropia? Eu trebuie sa nasc in august si imi e tare frica. De aceea mi-ar placea sa stiu cum a fost la alte mamici care au nascut cu dansul. Mie mi se pare un doctor de treaba, foarte dragut cu gravidele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...