Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

[copil] Salutare la toata lumea! Sunt noua aici, acesta e primul mesaj, sper sa nu incep cu stangul. Eu am nascut la maternitatea Bucur, experienta groaznica privind conditiile - femeia de serviciu matura in salonul in care eram cu bebetii, de fata cu noi, saltele incomode - doctorul f bun, Dr. Marius Augustin, totul a fost OK, multumesc lui Dumnezeu. Ne mai auzim. Claudia&Matei cel Frumos Sa ne bucuram de tot ce ni se intampla, sa nu disperam, toate vin de la Dumnezeu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna seara, ma adresez moderatorului acestui subiect. va rog mult sa faceti un top al maternitatilor dupa modelul de la medici obstetrica-ginecologie, dar care sa cuprinda:conditii hoteliere, taxe si impozite, atitudine personal...si ce mai doriti dvs. multumiri anticipate[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma ca am intrat si eu in legatura cu voi, vreau sa multumesc tuturor celor care scriu pe acest site. Este un ajutor extraordinar. Tot ceea ce conteaza este ca poti afla impresiile mai multor mamici si poti alege in cunostinta de cauza. - referitor la polemica pe marginea subiectului dr. Radoi - E greu sa pierzi o sarcina si numai cine a trecut prin asa ceva poate sti cat de puternica este acea suferinta, noi celalalte mai norocoase putem doar banui. Nu judec pe nimeni si sunt alaturi de mamicile greu incercate. Va multumesc ca existati Cristina si bebe Maria [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doresc pe aceasta cale sa multumesc din tot sufletul domnului dr. [red]DAN TUTUNARU[/red], maternitatea ELIAS. Sa va povestesc insa pe scurt. Am ajuns la inceputul sarcinii mele la doamna dr. Paris de la spitalul Filantropia - un medic bun - insa in septembrei 2003 - pe la 7 luni am fost internata la Filantropia din cauza tensiunii ridicate, nu pot sa va spun ce am vazut acolo - mizerie - si desi nu am avut nimic de reprosat doamnei dr. Paris - ba din contra doar cuvinte de lauda pentru perioada in care m-a monitorizat, am hotarat sa schimb spitalul. Am ajuns la Elias la o dr. careia nu am sa-i dau numele, care insa m-a lasat cu doar doua zile inainte sa nasc - pe 19/12/2003, motivand ca merge in concediu desi eu o intrebasem de nenumarate ori daca de Craciun este in spital. Dar Dumnezeu mi-a scos in cale un dr. EXTRAORDINAR, cu ajutorul caruia dupa un travaliu infernal cu 22 tensiune am ajuns sa tin in brate un minunat ingeras Maria - Lucia 21/12/2003. Multumes pe aceasta cale si dr. neonatolog doamnei dr. Luminita Cobac. Multumesc deasemenea si intregului personal medical al Maternitatii ELIAS. Sa le dea dumnezeu sanatate domnului dr. DAN TUTUNARU si doamnei dr. COBAC LUMINITA precum si tuturor celor care au fost acolo cand am nascut si dansii stiu de ce spun asta. Dumnezeu sa va ajute Cristina si bebe Maria[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut la Cantacuzino....Dna Doctor Anne - Marie Dima, sufletista si minunata. Mi-a spus de la inceput ca trebuie sa nasc normal, nu e cazul sa ma gandesc la cezariana, dar ulterior ecograful arata un copil foarte mare....4.500 kg, asa ca discutam si posibilitatea unei cezariene. Incepe travaliul la 41 de saptamani, stau cu trusa de epidurala sub perna ca nu se stie daca pot naste normal, poate totusi imi vor face cezariana.....dar nasc romaneste, Mihai are 3.600 si puteam face epidurala linistita, dar macar am simtit tot si nu-mi pare rau. Doctorita mea a stat 8 ore langa mine si mi-a dat incredere, moasele mi-au scurtat travaliul cu cateva ore bune ca am avut probleme mari cu dilatatia, Dr Craciun - neonatolog - excelent....una peste alta o experienta frumoasa, drept pentru care am votat cu sotu' pentru baby no. 2...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amiss_zip
Salutari la toata lumea:)! Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi![:)] Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!
Doctorul PUIA de la Giulesti....nasa mea a nascut de 2 ori ajutata de el si stiu asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elean75
Scriu si eu dupa 100 de ani - mai precis 3 luni juamte - am nascut la Polizu cu dr. Suciu si sunt foarte incantata si de spital si mai ales de doctor. Elena si Maria (17 decembrie 2004) www.mariuta.as.ro
Elena as vrea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre polizu avand in vedere faptul ca si eu voi naste la aceasta maternitate(am 34 de sapt.)cu acelasi dr.suciu. cum te-ai descurcat si ce impresie ti-a lasat acest spital si dl dr suciu? merci mult!iti doresc numai bine si sa-ti traiasca bebelusa!![:)] fonzie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am nascut la Maternitatea CFR 2 cu Dr. Margaritescu care dupa parerea mea este f buna cu toate ca e tinerica! Si chiar nu am avut deloc probleme cu asistentele care s-au purtat f bine cu mine ( nu am avut nici un fel de pile si nici nu le-am dat mai mult decat celelalte mamici) . Si conditiile sunt destul de bune de cand au modernizat maternitatea! [cit] Ramona & [zana] Loreema http://photos.yahoo.com/loreema24
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Eu am nascut la Elias in ianuarie 2005. Conditiile sunt ok am stat in salon cu 4 paturi dar am fost doar 3 mamici.Copilul ti-l aduce dimineata la ora 9 si il ia seara tot pe la 9.Sunt si rezerve cu cate 1 sau 2 paturi. Cu o zi inaintea mea a nascut Raluca Moianu si stiu din auzite ca ea a stat in garsoniera.Asistentele sunt si ele ok, mai putin cele de la neonatologie.Salutarile mele Domnului Parvu si D-nei dr neonatolog Constantinescu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...