Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Buna fetelor! am si eu o intrebare: credeti ca la cfr2 Dr.Gherasie ma primeste daca ma duc la el in sapt.36??? de ce intreb asta pentru ca acum nu sant in tara dar ajung inainte sa nasc! binenteles ca aici unde sant, am fost urmarita de doctor si am "analizele la zi"... ce credeti? astept cu interes raspunsurile voastre! Alina[gravi]28sapt+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Povestea este ca am nascut la Municipal cu dr. Constantinescu, nota 10..........dar..........este un doctor foarte bun si foarte scump la vedere, nu ma refer la bani, ca nu vorbeste cu tine deloc. La control, control si ne vedem luna viitoare. Eu cunoscand mai mutle paciente de-ale lui cu nasterii naturale si cu cezariene la activ ce am ales? in paralel si pe alt cineva de la o clinica particulara, doctora mea din totdeauna. La control la Municipal am fost la 3 luni, la 7,8,8 1/2 si la final de mai multe ori pt. ca am nascut la 43 sapt. Daca a fost rau sau bine nu stiu sa va spun nici acum.....la 38 de sapt ma duc la Constaninescu cu contractii la 6 min, el in cezariene,dupa ma consulta si ii spune asistentei sa imi faca o invectie pt. contractii ca nu nasc azi. Zis si facut, ele au trecut si pe mine m-au apucat niste boraturi si mai mult moarta decat vie eram. A doua zi au trecut toate si nimic.....ma duceam in fiecare sapt si imi spune 'esti bine facuta o sa nasti natural'...asa pana ca am mai luat vreo 10 kg in luna asta..efectiv aiurea ( in total 40 kg). Cand am ajuns la reanimare langa sala de nasteri ca acolo, e, am multumit in gandul meu ca nu m-a lasat sa nasc atunci.....oricum am o fetita superba de 8+ luni si o aveam oricum nasteam. Madalina si [copil] Ana-Larissa (18.10.2004) http://community.webshots.com/user/madalina22381
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiculina, poti sa incerci , stii cum e incercarea moarte nu are . Si eu am nascut tot cu Dr Gherasie si e super ca medic. Eu am avut o sarcina cu mari probleme si totul a fost OK la final . Din cite stiu eu primesc mai greu gravide in luna mare ( eu intimplator eram la spital cind am vazut o faza asemanatoare ). Dar poate a fost doar o intimplare . Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004 http://community.webshots.com/user/oanavilcu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu am nascut prin cezariana deoarece am avut probleme si nu am putut altfel . Oricum nu ma asteptam nici in visurile mele ca cezariana sa fie asa de estetica , ca aum la aproape un a nici nu se mai vede ( comparativ cu ce cezariene am mai vazut ) . Oriucm me mine m-a ajutat dlui f mult. Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004 http://community.webshots.com/user/oanavilcu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Hanelore, Eu am nascut in 2003 la Municipal. Cezariana 150 $, banuiesc ca acum e 150 Euro. Dar depinde de "gradele" doctorului, la prof cred ca e mai scump. atunci 200$, acum banuiesc ca 200 Euro. Ca anestezist ti-l recomand cu caldura pe Dr Cristea, super..mai ales la cezariana e f importanta dozarea anesteziei..si am vazut pe pielea mea, adica prin comparatie cu cezarienele din ziua respectiva, eu am fluierat... nici dureri prea mari, nici greata .. f bun e si seful sectiei, insa e greu de prins - Dr. Costandache Insa, de obicei medicii obstreticieni lucreaza cu echipa lor, asa ca mai bine il intrebi pe doctorul tau cu cine lucreaza. Nastere usoara! Brindusa si Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...