Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Revin dupa doua saptamani de la ultima interventie. Sunt mamica unei superbebelushe [bibe] de 14 zile (azi implineste frumoasa varsta! [flo])nascuta la Braila. Mi-era f. teama de nasterea aici, dar nu a fost chiar asa de speriat dupa cum am auzit... Pe 22 m-am dus acolo cu dilatatie 7 si contractii din 5 in 5 min iar in 45 min am nascut. Am avut de toate: si injectii de dilatatie, si anestezie epidurala, si medic,si moasa, si neonatolog, etc. In fine, tot tacamu de care e nevoie la o nastere cum am vazut si pe la tele. Intr-adevar, dotarea nu e ca la Polizu, dar e curatenie si lumea are grija de tine. M-am simtit bine tratata, mai ales de asistente, infirmiere, etc. Bebita e ok, chiar daca e micuta... E f. haioasa, mai ales cand papa...[alcool]Despre scoruri pot spune ca sunt rezonabile. Oricum lumea se poarta bine si fara sa pui ceva in pocket. Mai nasol e cu doctorii, care sunt plini de ifose si daca nu respecti regulile lor fac figuri.In fine, bine ca nu am avut prea mare nevoie de ei! Am observat ca la ei comportamentul se schimba in stransa legatura cu cat le dai. In rest- sunr f.f.f.fericita ca sunt mamica! va pup pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
imi pare bine ca mai e o braileanca pe aici! nu vreau sa o contrazic dar eu sunt de parere ca nu conteaza numai de banni ci si ce fel de om este doctorul respectiv.eu am nascut prin cezariana cu dl dr CAPRARIU LUCIAN.si am fost multumita din toate punctele de vedere.si eu am fost avertizata de toata lumea ca o sa ma coste mult cezariana ca se cer intre 5 si 7 milioane dar tin sa mentionez ca nu este adevarat cel putin in cazul meu am dat cat am avut si a fost fr bine dr caprariu nota 10 maternitatea ca si spital nota 3 personalul nota 1 gr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ajutati-ma si pe mine-am nevoie de un doctor bun care face cezariana la cerere. l-as fi ales pe dr.tutunaru, dar dansul este adeptul nasterii naturale, iar pe mine nu ma convinge nimeni sa nasc natural.nu sunt inca insarcinata, dar la anul ne dorim un bb si pana atunci vreau sa-mi aleg medicul. va multumesc. pupici cherry
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-l recomand pe dr. Anca de la Municipal, e un chirurg foarte bun. El este adeptul cezarienei (asa ca nu o sa ai probleme daca vrei cezariana) si nu prea incurajeaza nasterea naturala, oricum am auzit ca se poarta super la cezariene. Daca vrei datele de contact, zi-mi si iti dau un PM. toujours optimiste http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...