Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sa stii ca si mie mi-a fost teama de asistente, dar, stupoare, au fost extrem de dragutze si foarte mirate ca le dau bani.La fiecare tura ma ducea constiincioasa sa prestez bagatu'n buzunar...si erau mirate... Era acolo o fetiza de vreo 10zile a carei mama facuse o infectie si atrebuit taiata inca o data, ma rog, complicatii, iar asistentele se purtau asa frumos cu bebica...o luau in brate cand ii dadeau sa pape...am ramas impresionata pt ca sincer nu ma asteptam...Scorpii sunt la prematuri...te fac direct raspunzatoare(pe tine ca mama)de faptul ca bebicul a iesit mai repede... Aaaa, mi-am adus aminte de o intamplare legat de asistentele de la cezariene...Adoua zi dupa ce am nascut m-am dus sa-mi vad fata si am gasit-o plangand de foame...am bufnit si eu in plans pt ca nu aveam lapte si ma sinteam inutila si m-a vazut asistenta de serviciu care a venit repede la mine si m-a linistit iar bebicii i-a dat supliment ca sa taca.Sunt si ele femei, au si ele copii acasa... Concluzia e(m-am cam lungit)ca nu ai de ce sa te temi...dar sa le bagi totusi ceva in buzunar pt siguranta(in jur de 50.000lei) Capul sus si sarcina si nastere usoara Pup Oana si Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult,daniela ptr.incurajari...ce bine ca mai e cineva ca si mine,sincer ma cam speriasem,nu neaparat de singuratate,ci de conditiile bebelucilor,ca am auzit ca nu ti-i da in rezerva,nu?? tu cum ai nascut,normal?? cate zile ai stat in spital?? si,cel mai important,cat de des te duceai la bebik??[bicla] [bicla]pupic silvia+stefanel(33+)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cezariene e mult, mult mai bine sa nu stea bebele cu tine in salon...Acolo le formeaza totusi un program(de care nu se tin cand ajungi acasa) de alaptat care este :6 ,9 ,12 ,15 ,18, 21, 23, dar tu poti sta acolo permanent daca vrei... Saloanele sunt infecte, traiasca rezervele... Pupici Oana si Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca si bebele si tu sunteti bine ti-l da in rezerva, dar eu una nu recomand. Eu am nascut cu cezariana. Nu exista mobilizare mai buna decat sa alergi de la parter la et 2 din 3 in 3 ore ca sa-ti vezi puiutul. Nu incerca totusi sa fortezi, poti sa chemi si te duce cu caruciorul. Cand mi l-a adus la mine (vineri seara, eu am stat de marti pana sambata), am fost foarte stresata ca plangea si nu prea stiam ce sa-i fac. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Natacha, ceea ce ai auzit despre Dr Badea de la Municipal este foarte adevarat, fina mea trebuia sa nasca cu el ( tinand cont ca a fost vazuta de el in timpul sarcinii)dar cand a venit momentul sa nasca ... surpriza, ... nu era de servici si nici nu a venit, asa ca a fost uracata frumusel in salvare si trimisa la un Spital din apropierea locuintei (din pacate acest spital a fost Sf Pantelimon)... Parerea mea este sa stai la Giulesti ... multe prietene de-ale mele au nascut acolo si nu s-au plans de nimic. dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dana(Vermy), merci pt raspuns! M-a descurajat putin, dar deja am vorbit si cu Dl Dr Badea, care m-a asigurat ca vine neaparat la nastere (???), am anuntat-o si pe d-na Dr de la Giulesti referitor la decizia mea. Asa ca nu prea mai am incotro! Mai am putin si o sa aflu singura... Apropo de Giulesti, aseara eram la Polizu (a nascut o prietena de-a mea!) si am auzit intamplator discutia dintre niste barbati, romi, unul dintre care spunea ca spitalul din Giulesti in comparatie cu Polizu este "o mizerie!, o groapa de gunoi!" si era foarte indignat ca nu face nimeni nimic in privinta aceasta!!!! Si, trebuie sa spun, ca spitalul Polizu, adica conditiile, mi s-au parut suportabile, dar modeste... Multumesc inca o data pt raspuns, Dana [flo]! [gravi] & [hopsieu] de 36 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,de cateva ore bune stau si citesc pe merginea acestui subiect( de la pagina 1 la 33 ). Am vazut ca se tot discuta sau comenteaza despre doctorul X, Y, Z. De doctora ALINA ALMUSHALY de la SPITALUL MUNICIPAL nu stie nimeni nimic? In maxim 2 saptamani trebuie sa nasc, voi naste cu dansa dar nu stiu mai nimic despre ce fel de medic este. Aptept cu nerabdare sa-mi raspundeti !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...