Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Pt fetele care vor sa nasca cu Dr Iulian BADEA la Municipal! Dr foarte bun, dar... Cine vrea sa nasca NORMAL, fara sa-si provoace nasterea inainte de termen, fara cezariana, le recomand sa apeleze la alt doctor, poate mai putin cunoscut, dar la fel de bun (pt ca exista!)! Dr Badea vine doar la cezariene, sau eventual la nasteri cu complicatii. In niciun caz nu vine in week-end sau noaptea, chiar daca o sa va zica de 10 ori ca va veni! Mie a vrut sa-mi provoace nasterea mult inainte de termen, ca sa nu cumva sa nasc in week-end sau noaptea, ca nu poate sa vina, doar "suntem si noi oameni!" Si am refuzat, si am nascut normal, intr-o luni, si nu a venit! Cu 10 min. inainte de a naste a aparut o Dna Dr Grigoriu (era de garda) si m-a informat ca voi naste cu ea! Bine ca am dat peste un Dr bun! Si cat m-am agitat in timpul sarcinii sa gasesc un doctor bun, in care sa am incredere!!! Nastere usoara tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Este destul de greu sa vorbesti despre doctorii din Romania,deoarece aproape toti sunt la fel.Eu am nascut la spitalul Cantacuzino. Prima sarcina (2001)am fost supravegheata de d-na. dr.Dumitrescu care s-a purtat frumos(asta si in functie de "cadourile" primite)dar cand am nascut nu a venit si am nascut cu d-na.dr. Hera care era de garda. Super doctora! A avut mare grija de mine. Bineinteles cat am stat in spital am dat bani la toate asistentele ca sa se uite la mine si la copil. A doua sarcina s-a intamplat c-am la fel, numai ca d-na. dr. Dumitrescu m-a internat cand era de garda si mi-a provocat nasterea.Travaliul a decurs foarte repede. Era sarcina gemelara. Si nu am lasat-o pe d-na. dr. sa manance si sa doarma.Era foarte suparata din aceasta cauza si nu s-a purtat foarte frumos cu mine. Cand m-am suit pe masa mi-a zis sa nu imi auda gura si ca trebuia sa imi fac anestezie epidurala ca ea nu are chef sa ii fac probleme.Cam asa s-au purtat si moasele pe care le-am rugat sa imi aduca niste apa(sau facut ca nu aud. Dupa ce am nascut m-au lasat cam 15 minute pe masa pana sa vina sa ma coasa si imi era foarte frig de ma invinetisem dar nu m-au bagat in seama.Daca mi se intampla la prima sarcina asa ceva nu cred ca mai vroiam alt copil. Spaga oricum am dat si destul de multa. Mai nou vin si cer de la obraz.De asta e destul de greu sa vorbesti despre doctorii din Romania... Am un baiat de 5 ani si doua fetite de 5 luni si ma bucur ca am scapat de nasteri, pentru ca, parca, pe zi ce trece doctorii devin din ce in ce mai rai. Ferice de cele care au bani si isi permit sa nasca in spitale private! ms
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bobita
Am nascut de 2 ori, nasteri normale. Prima data in 2000, maternitatea Bucur, in afara conditiilor de cazare nu am nimic de reprosat, in schimb m-am procopsit cu o mincarime la pitzi ... A 2-a oara, am nascut la spt. Jud. Ilfov, fostul Titan (linga stad National). Conditiile au fost super, personalul la fel, ce sa mai, foarte bine. Recomand cu caldura acesta maternitate, ce mi-a placut: rezerve cu cite 2 paturi, frigider, copil in camera, grup sanitar proriu. (doar dusul lipsea, dar si la duº de pe hol era curat), plus nu se primeau vizitatori decit pe hol central, nu in saloane (si asta e un lucru bun zic eu), medicul neonatolog in fiecare zi venea si consulta bb, ii fiec. dim bb erau spalati si cintariti in salon. Daca ar fi sa nasc a 3-a oara tot aici as vrea sa nasc. Bobita, mamica a 2 albastrele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Numele meu este Iulia si am nascut la spitalul Filantropia pe 6 ianuarie o fetita superba, cu Dr. Pana Stelian. Eu am numai cuvinte de lauda pentru acel spital, pentru oamenii care lucreaza acolo. M-am internat seara la 17.00 (mi se rupsese apa) si m-a luat in primire doctorita de garda care a fost super de treaba, apoi in sala de nasteri am nimerit doua moase cu adevarat profesioniste. A fost destul de greu cu travaliu.....in cele din urma am nascut la 4.50 dimineata, normal, o fatuca de 4.200 g. Nu s-a asteptat nimeni sa fie asa de mare pentru ca nici burta mea nu a fost prea mare, iar la ecograf in ziua aceea mi-au spus ca are 3.700 g. Oricum Dr. Pana este un adevarat profesionist, eu mi-am revenit imediat, cusatura nu prea m-a durut (si a fost va dati seama la 4.200)si am avut ceva probleme inainte sa nasc pentru ca nu m-am dilatat suficient, aveam contractii foarte puernice dar ineficiente. Personalul neonatolog este de nota 10. Cat despre conditii: eu am stat intr-o rezerva de doua locuri si conditiile aici sunt excelente. Pentru mine aceasta nastere a fost o experienta frumoasa si s-ar putea sa o mai repet. Va pup! Iulia G.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut in Cluj, la clinica de obstretica ginecologie Hipocrate, cu domnul doctor Nanu Honorius. Este o clinica particulara si pot sa spun doar cuvinte de lauda la adresa domnului doctor si personalului de acolo. Nu vreau sa intru in detalii foarte multe pentru ca cine este interesat poate sa ma mai intrebe anumite particularitati, vreau doar sa spun ca in ziua externarii aveam un sentiment foarte ciudat ... mi-as fi dorit sa mai stau macar o zi sau doua acolo, imi parea pur si simplu rau ca plec. M-am simtit ca si acasa nu ca intr-un spital. Oricum cuvintele sunt de prisos ... am avut o nastere usoara si asta datorita moasei si domnului doctor. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ro_alba2004/my_photos"]Pozele mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu trebuia sa nasc la Iasi cu dr Onofriescu. Acesta mi-a recomandat nasterea naturala si am acceptat desi stiam ca nu vine decat la cezariana. Imi blestem zilele si le voi blestema mult timp de acum incolo ca am ajuns pe mana lui si a rezidentei lui Irina Iftimie!!!!! M-am internat la 37 de saptamani si 4 zile (luni 6 martie 2006) pentru a fi sigura ca voi naste acolo, fara complicatii. Ca sa nu ma mai rascolesc va spun pe scurt: in trei saptamani mi-au facut doar 2 echo, rezidenta venea in fiecare zi dar nu ma consulta ci doar ma intreba cum misca copilul ( care era foarte vioaie) si daca am contractii, atat. Onofriescu m-a vazut doar in cele doua dati cand mi-a facut echo! Dupa trei saptamani si jumatate de stat in spital "sub supraveghere", pe 30 martie 2006 m-au anuntat ca fetita mea a murit in mine in cursul zilei respective, ca inimioara ei nu mai bate - asta in conditiile in care eu cerusem de o saptamana sa-mi faca cezariana!!!!! Diagnostic: tripla circulara de cordon, pe care "marele" doctor, pe care eu il consider un criminal, trebuia sa o vada cand mi-a facut ultimul echo, cu 3 zile in urma. Aveam 41 de saptamani implinite cand criminalii astia ne-au nenorocit pe mine si pe sotul meu. Plang zilnic... inca sunt shocata si parca nu-mi vine a crede ce ni se intampla... Toate astea vin dupa o extrauterina in urma careia am ramas fara o trompa si dupa doua sarcini oprite in evolutie... Feritziva de acesti dr, care sunt prea ocupati ca sa le mai pese de pacienti!!!!! Cautati sa nasteti cu un doctor care sa fie inainte de toate OM!!! Laura [gravi]cu [fetita] 37+ [url="http://lilypie.com/days/060323/0/0/1/+2"]Puiutul meu[/url] http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura Ioana
Eu trebuia sa nasc la Iasi cu dr Onofriescu. Acesta mi-a recomandat nasterea naturala si am acceptat desi stiam ca nu vine decat la cezariana. Imi blestem zilele si le voi blestema mult timp de acum incolo ca am ajuns pe mana lui si a rezidentei lui Irina Iftimie!!!!! M-am internat la 37 de saptamani si 4 zile (luni 6 martie 2006) pentru a fi sigura ca voi naste acolo, fara complicatii. Ca sa nu ma mai rascolesc va spun pe scurt: in trei saptamani mi-au facut doar 2 echo, rezidenta venea in fiecare zi dar nu ma consulta ci doar ma intreba cum misca copilul ( care era foarte vioaie) si daca am contractii, atat. Onofriescu m-a vazut doar in cele doua dati cand mi-a facut echo! Dupa trei saptamani si jumatate de stat in spital "sub supraveghere", pe 30 martie 2006 m-au anuntat ca fetita mea a murit in mine in cursul zilei respective, ca inimioara ei nu mai bate - asta in conditiile in care eu cerusem de o saptamana sa-mi faca cezariana!!!!! Diagnostic: tripla circulara de cordon, pe care "marele" doctor, pe care eu il consider un criminal, trebuia sa o vada cand mi-a facut ultimul echo, cu 3 zile in urma. Aveam 41 de saptamani implinite cand criminalii astia ne-au nenorocit pe mine si pe sotul meu. Plang zilnic... inca sunt shocata si parca nu-mi vine a crede ce ni se intampla... Toate astea vin dupa o extrauterina in urma careia am ramas fara o trompa si dupa doua sarcini oprite in evolutie... Feritziva de acesti dr, care sunt prea ocupati ca sa le mai pese de pacienti!!!!! Cautati sa nasteti cu un doctor care sa fie inainte de toate OM!!! Laura [gravi]cu [fetita] 37+ [url="http://lilypie.com/days/060323/0/0/1/+2"]Puiutul meu[/url] http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos
Ceea ce ti s-a intamplat este INFIORATOR !!! Cum ii mai rabda pamantul pe unii care se considera medici si care fac de ras toata breasla? Nu este suficient ca trebuie sa contribuim la bunastarea lor materiala? Ma rog pt.tine, pt.sotul tau si pt.micul ingeras care este acum in ceruri. Condoleante. July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...