Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am nascut pe 10.04.2006 la CFR 2. Doctorul meu a fost D-na Florina Mihalache. E super si ca persoana si ca doctor. Si daca esti pacienta ei de cateva luni macar, raspunde si noaptea la mobil.[cool]Sectia de maternitate e mica dar curata si bine organizata. Micile atentii pt. personal nu sunt obligatorii dar ajuta mult. Am stat 3 zile internata si am nascut normal. Dr. neonatolog semneaza externarea copilului in ziua in care incepe sa ia in greutate, daca nu sunt alte probleme. Concluzie: CFR 2 nota 10, Dr. Florina Mihalache nota 10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Monalac[pup], prin cate ai trecut! Eu cred ca bateam niste asistente si doctori de eram in locul tau! Bine ca si tu si bebe ati fost bine, asta conteaza! I-as impusca fara mila pe cei care trateaza asa pacientii! [neand] Anda si bebe Mark (16.01.2006) toujours optimiste http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png Pozici: http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut la giulesti. spital acceptabil, doctori amabili, moase gentile, ASISTENTE - BALAURI. da, in ziua in care m-am externat, intamplator zi de salariu, pe mine m-au lasat pe un scaun de la 8 dimineata pana la ora 14 (din lipsa de paturi), cu ditamai epiziotomia, pentru ca le-a fost lene sa-i faca vaccinul lui fi-meu si sa ne externeze (aveam toate foile facut, si gagica care se ocupa cu formalitatile a zis ca nu-i problema, chiar daca nu e ora de externari, imi face externarea, ca tot e acolo). la ora 12, vine si ora de externari, ma duc sa-mi iau copilul si cand colo... claca nene la salonul de nou nascuti. in salon, repet, unde erau numai copii de o zi sau doua, erau toate asistentele din spital (de fapt erau mai multe decat am vazut eu adunate in 3 zile) si mai era UN NENE care le vindea in rate bijuterii din aur. NENE fara halat, fara nimic, fara analize facute la zi.presupun ca nici spalat pe maini nu era. din pacate eram epuizata dupa atatea ore de stat pe scaun, nu-mi doream decat sa plec acasa cu copilul, si n-am facut scandal. si asta a fost doar punctul culminant. ca in rest... asistentele de la lauze au fost niste prezente foarte volatile cand aveai nevoie de ceva, si niste scorpii alea de la nou nascuti, care aveau grija sa te faca sa te simti prost: daca n-aveai lapte, daca aveai lapte, daca aveai febra laptelui, daca aveai copilul mare, daca aveai copilul mic. era placerea lor. fiinte abjecte. si acum un raspuns cu adresa, cum nu-mi sta in fire, dar ma simt obligata: da, toate asistentele isi vad meseria asa cum ai descris-o tu, miltisus. exact insolenta, indiferenta si suficienta din mesajul tau. niste fiinte carora nu le pasa de ceilalti desi tocmai de-aia sunt platite, din banii acestora. daca nu-ti convine, cauta-ti alta meserie. pana una alta eu cred ca meseria asta (asistenta medicala) inseamna sa mai ai o farama de suflet si de compasiune, ceea ce, evident, tu n-ai. daca toata lumea si-ar face meseria asa cum ti-o faci tu, atunci si eu as putea sa-ti zic, cand vii cu masina facuta bucati (eu lucrez in asigurari, deci ma dau pe mine ca exemplu) ca mai am si pe altii in aceeasi situatie, ca e bine ca n-a murit nimeni, ca nu moare nimeni daca astepti forever sa-ti vina banii pentru reparatii, si ca, oricum, n-ar merita sa ai masina daca a ajuns in halul asta. e dureros sa vezi cata nepasare zace intr-o persoana care este asistent medical(cel putin asa scrie in profilul userului). trebuie sa moara cineva ca sa-ti dea atentie. daca nu mori, degeaba. ma rog, presupun ca exista pasiuni pentru cadavre in tagma asta... qed si, ca sa nu generalizez, presupun ca exista si asistente cu a mare. si imi cer scuze de la ele pentru ce am spus mai sus. doar ca eu n-am cunoscut nici una care sa-si faca meseria macar la un nivel mediu,deci afirmatii par valabile. eh, oi fi fost eu mai ghinionista. si eu, si mai toata lumea de pe-aici... a... si n-ai dreptul sa critici o persoana ca nu stie cum e cu copii. ca nimeni nu s-a nascut invatat, nimeni nu stie de toate. si cele responsabile cu informarea, in speta asistentele medicale, uite ce atitudine au! da, miltisus, eu iti multumesc pentru mesaj. imi lipsea dovada pentru afirmatiile mele. acum o am, gratie postarii tale. si, cand ai timp, explica-ne si noua cum functioneaza motorul in patru timpi (clasa a sasea), ca tot le stii pe toate. c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miltisus,fato,ia spune cum ai tu buzunarele doldora de bani de la amaratele astea pe care le hulesti aci! sa stii ca nici eu nu stiam sa-l skimb de kk pe stefanel in primele zile-ce-ar fi sa kemi tu asist.sociali sa-mi ia copilul,ca-s neindemanatica? rolul tau care e pe sectia de copii? cu riscul de-a fi bannata de pe acest forum-o sa-ti mai zic vreo 2,dar nu acum,ca-s tare maniata pe atitudinea ta! offff,doamne,nu-i asha,ce greu iti este,dupa o zi cu mamicile astea,care nu stiu de nici unele,cum isi permit sa te-ntrebe,tu care ai atata treaba,si ti se fumeaza si tigara singura si cafeluta se raceste? Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monalac,eu tot cu dr urleteanu am nascut,si tot dr.sbarcea a fost dr neo-nato care mi-au preluat copilul.super-oameni.jos palaria! nu stiu dr sbarcea -o femeie de milioane-cum nu s-a contaminat de jegu'din sp.Pantelimon.Cre'ca stii si tu ca una din asist.de-acolo era alcoolica,si-avea niste taieturi de drogata la mana! eu am stat la rezerve,jos,la parter. da.si cu paharu'-cotizam la greu sa le dea ele,eu nu aveam taria asta!! am dat la baaaaaaaaaaaaani! si eu am facut o furia laptelui-infernala,dar cu ajutorul unei SINGURE persoane am trecut cu bine peste-dr.Sbarcea! celelalte asist imi luau sanul plin de bubite,de rani cu sange,si-l indesau in gurita micutului,el plangea,ele nu se lasau!il mai ciupeau si de ceafa!off,niste tute! Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miltisus
hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?" In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!
aha... deci astea sunt intrebari care nu se pun. Mai sunt si altele????? [bang][bang][bang] Scrie-ne tu ce trebuie sa facem inainte sa ajungem sa va deranjam. Partea cu cine merita si cine nu copil nici nu o mai comentez ca e prea de tot. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"]6 ani - 14 februarie 2006 [i] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor...tot citesc si recitesc si nu-mi cred ochilor...iarasi citesc...ca poate n-am inteles bine [alcool] spusele doamnei sau domnisoarei asistente...si NU-MI VINE SA CRED ca o fiinta umana, ba mai mult, O FEMEIE, poate gandi asa!![V] Sunt sigura ca sunt ceva frustrari la mijloc...ca altfel nu se explica inversunarea asta impotriva mamelor lauze! Miltisus, esti maritata? Ai copii? Sunt sigura ca spusele tale sunt expresia unor frustrari adanci. Ca alta explicatie nu exista! Ori esti o femeie SUPER REA.....dar si rautatea asta tot in frustrari isi are originea. Cu siguranta ca nu ai copii...ba poate nici NU POTI AVEA. Daca e asa...imi pare rau pentru tine. Dar sa spui asemenea cuvinte...auzi....ca cele care nu stiu ce sa-i faca copilului in primele zile....nu merita sa aiba copii! [V] Si mai pui si nu stiu cate semne de exclamare...care subliniaza si mai mult furia si inversunarea. DE CE ESTI FURIOASA? PE CINE ESTI ASA TARE INVERSUNATA? Ne poti spune? Pe mamele lauze? Merita oare ele asta? Sau e...altceva? INca o data...imi pare rau, dar trebuie sa faci ceva pentru tine. Nu am facut psihologia, dar e clar ca lumina zilei ca problema e la tine...undeva, in adancuri. Descarcandu-te pe altii...nu vei rezolva nimic. Viata ta se va schimba in bine numai cautand cauza comportamentului tau si gasind solutii pentru ea. Ca exista solutii, pentru orice problema ai avea. Trebuie doar sa ai bunavointa sa le cauti, singura sau cu ajutor. [pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MILTISUS de ce te plangi draga mea ca sunt multe saloane si multe mamici nestiutoare? inmulteste cel putin 5 ron ori cate mamici ai in ingrijire si iti vei da seama cati bani iti intra zilnic in buzunar! Asa ca taca-ti gura ca esti platita extra pentru eforturile astea supraomenesti pe care le depui! "PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA" [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxi_vasi/album?.dir=7be1&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph/my_photos"] POZE NOI [/url] [url="http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi"] DARIUS EDUARD(9.10.2005) [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...