Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

quote:
Originally posted by miltisus
hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?" In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!
Dar cit de grosolana si fara suflet esti! Nu cumva lucrezi la Cantacuzino? Nu esti una dintre animalele de asistente de la nou-nascuti care m-au lasat a doua zi dupa cezariana singura cu bebe in salon? CU o mina ma tineam de burta (pentru ca probabil nu stii, dar doare sa te dai jos din pat dupa cezariana) si cu alta pe bebe, pe care-l spalam la chiuveta si pe urma ii puneam scutecul asa cum ma pricepeam eu (dupa mintea ta aia mica si urita nu meritam copilul daca nu stiam sa-l spal la fund). Asistentele alea nu sint oameni si nici macar animale, sint niste jigodii care isi mai umflau buzunarele de la fetele care se uitau la ele ca la niste zei care le divulgau niste secrete! Prin nu stiu ce miracol, cele de la terapie intensiva au fost niste oamni de nota 10, iar alea de la copii exact niste fiinte meschine si rele, cu atitudinea acestei miltisus de ne pune pe noi la colt! Sa-ti fie rusine, ca mie mi-este rusine ca esti femeie! A, sa nu uit sa te intreb, ti-ar placea sa fii si tu tratata cu atita dispret pe unde te duci? Asta in caz ca nu te pricepi la toate, spre deosebire de toantele alea de mame care nu stiu sa-si spele bebelusii!Ti-ar placea ca invatatoarea copiilor tai sa-ti spuna ca nu-i meriti pentru ca nu stii sa rezolvi o problema simpla? (bine, ma indoiesc ca ai totusi familie, prea ai un suflet urit). In sfirsit, imi pare rau ca m-am coborit sa-ti raspund, dar a fost revolatator mesajul tau! Du-te repede si te razbuna pe vreo amarita in spital, nu te lasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand am citit prima data mesajul "impotriva mamelor" m-am enervat rau de tot [haibat], dar am avut noroc ca nu am reusit sa ma loghez, mi-am uitat vechea adresa[ups], si pana am reusit sa-mi fac alta noua, mi-a mai trecut. Da hai sa va povestesc si eu ce am patit cu d-nele asistenta care au atat de multe pe cap. Am nascut in 24 martie 2005 la Timisoara, la Odobescu. Si ca orice mama incepatoare, nu am stiut sa ma mulg. La inceput, cand mi-a venit laptele, buluc, au inceput sa ma doara sanii. M-am dus la asistenta de garda care mi-a spus "ai sanii angorjati, n-am ce sa-ti fac". A doua zi am facut furia laptelui, ma dureau ingrozitor, erau rosii si umflati si fierbinti, asistenta de garda mi-a spus"ai facut furia laptelui, mulge-te". Pai cum sa ma mulg? Mi-a aratat ceva semne prin aer cum trebuie sa misc degetele. M-am chinuit eu cumva, da nu am reusit ca durea prea tare. Aveam aceeasi senzatie pe care o ai cand iti strangi degetele la usa, si in loc sa deschizi usa, o inchizi mai rau. Spre seara i-am zis respectivei asistente ca-i dau oricat, numa sa ma mulga. A venit repede, dupa ce a gatat tratamentele, si m-a muls. 50000 mulsu. Mi-a spus "vin si dimineata, inainte sa incep tratamentele". Si a venit, pt alti 50000. Si toata s-a strofocat cand mi-a cazut telefonul pe jos, l-a ridicat, l-a sters de praf, s-a uitat sa nu se fi stricat[:D]. Pt niste amarati de 50000! Ca sa te dae cu betadina, trebuia sa dai 10000. Astia la cea care te spala. Dar am intalnit si 2 asistente nemaipomenite. Una de la mame, iar cealalta de la copii. Care m-au muls si m-au invatat ca se fac, m-au ajutat fara nici un ban, niste oameni extraordinari. Sper sa le rasplateasca Domnul tot binele si ajutorul care mi l-au dat. Cat despre doctori, am avut noroc de oameni extraordinari. Cel care m-a urmarit in timpul sarcinii este cred ca arab, il cheama Ammar, si este doctor in toata puterea cuvantului. Nu mi-a luat nici un ban in afara de cei de la consultatii, pt care primeam chitanta, iar cand a venit acasa , dupa ce am nascut, pt ca inca aveam probleme cu sanii, si a vazut ca stau in camin (eram studenta), nu mi-a luat nici un ban, spunandu-mi "ca am mai multa nevoie de bani deact el". Nu am putut naste cu el din motive interne spitalicesti, dar m-a lasat la seful lui, d-l doctor Pascut, alt om extraordinar, care s-a purtat minunat cu mine, si m-a facut sa uit de sentimentul de vaca pe care personalul spitalului a reusit sa ma faca sa-l simt. TOTUSI, DOAMNELOR ASISTENTE, NU SUNTEM NISTE VACI CARE AU VENIT SA FETE SI CARE TREBUIE SA SE MULGA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, sunt insarcinata in 12 saptamani si inca stau si incerc sa aleg intre doua doctorite. Adriana Coroama de la Giulesti si Raluca Uzum de la Elias. Citind mesajele din acest forum tind sa ma indrept catre Elias. A nascut cineva cu d-na doctor Raluca Uzum? As vrea sa stiu si eu detalii. Fetelor Miltisus nu merita atentia si nervii vostri. Cu asemenea oameni nu merita sa te complici, oricum nu va puteti cobori la nivelul ei sa va poata intelege. Multa sanatate la burtici si la bebei. Raluca si bebe mic in burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor cred ca sinteti majoritatea deja. De unde a aparut minunatia asta de asistenta . Ea so fi nascut "invatata" si cine este ea sa spuna cine merita si cine nu sa aibe un copil.Doamne daca toate ar fi ca ea [box].oricum este lipsita de sentimenete in pimul rind ca sa nu spun altfel.Ar trebui la astfel de sectii sa se dea teste la angajare de bun simt . Raluca_u Eu sint in 22 sapt si am dr la Elias . Nu prea stiu multe detalii decit ce am citit pe forum. Conditii am inteles ca ar fi mai bune la Elias decit la Giulesti dar acum na te duci dupa doctor. Monica 22sapt[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, A nascut vreuna dintre voi la Euroclinic? Sau urmeaza sa nasca acolo? As vrea mai multe detalii despre doctori si asistente, conditii...despre bani...stiu ca-s f multi, dar macar merita? Cum e personalul si daca mai "exista" si alte pretentii fata de nota de plata de la "intrare" in spital. Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un tatik ingrijorat...care vrea sa afle daca puteti sa-i dati relatii despre Maternitatea Campina...locuim in Ploiesti si vrem pe cit posibil sa evitam maternitatea din localitate. Am alege Campina...pentru ca se afla la 15 minute de mers si am auzit ca ar fi conditii ok si medici buni. Ne-am interesat in Bucuresti, insa e dificil...timpul este prea scurt, mai avem cam o luna si jumatate pina se va naste baiatul nostru. Avem analizele la zi, toate testele efectuate si rezultatele foarte bune, ecografiile 3D la zi, insa nu ne-am hotarit inca asupra maternitatii... Va multumesc. Tatiku
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miltisus
hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?" In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!! Doamne, Miltisus, cum poti spune asa ceva? Ai suflet in tine? multumesc lui Dzeu ca nu am apucat sa nasc si sa fiu cu cineva ca tine, ca am plecat din tara cand eram un copil.Cum poti gandi asa? Pai de unde vrei sa stie fetele de ingrijirea copiilor, daca nu au mai avut? Si chiar de au avut, dupa nastere esti cum esti, si tu poti sa vorbesti asa? Nu am vrut sa ma bag in seama,insa pur si simplu nu pot sa stau impasibila la modul cum tratati pacientele. Ce, sunt vaci? capre?oi? au omorat pe cineva de le tratati cu atata dispret,sau sunt cele mai in masura sa aiba toata admiratia pentru simplul fapt ca AU DAT VIATA UNEI FIINTE. Si animalele au instinctul asta de compasiune in fata nasterii, tu cum de nu il ai? Doamne, Doamne, ce se intampla, fetelor, in Romania? ca ma ingrozesc la cate citesc aici. Pai, daca as naste in Romania, ceea ce n-o sa se intample in veci si pururi, cred ca asistentele ca tine m-ar lua la bataie sau ...nu stiu care pe care.... Nu uita,Miltisus, ca in primul rand trebuie sa fii OM, si dupa aia asistenta sau mai stiu eu ce. Imi pare rau pt tine, ca esti asa, sincer imi pare rau. Ce s-a intamplat cu tine de esti asa de insensibila?
cristina lutac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by July25
Madutza10, zau ca ma sperii.[alcool] Eu sunt la a doua sarcina si la prima am nascut normal. Intr-adevar durerile sunt f.mari dar trec. Si eu am nascut relativ usor. La orele 15 ma internam cu dilatatie 5 si la orele 18 nasteam. Dar problema este ca eu am miopie si daca acum aproape 10 ani nu s-a tinut cont acum dr.meu vrea o hartie de la oftalmolog ca sa vada ce imi recomanda : normala sau cezariana. Si daca TREBUIE cezariana ce sa fac ? Sa refuz ? Important este sa ii fie bine bebelinei. July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)
July ,imi pare rau daca te-am speriat dar asta e ce am simtit eu ,poate la tine nu o sa fie la fel !Daca e nevoie sa faci cezariana n-ai incotro ,bebe sa fie sanatos! iti doresc o nastere usoara si fara dureri!! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/sweetmady10/album?.dir=/b092&.src=ph"]ORLANDO_ANDREAS (9.12.2005)[/url] si MAMI MADA , [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/sweetmady10/album?.dir=b092&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos"]POZE[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/popozuda1006/album?.dir=/88f6"]POZE NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...