Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
@ elgom maikamea a nascut prin cezariana la euroclinic(24 aprilie 2006)cu dr herghielegiu...c sa zik e super akolo...nimeni nu primeste bani....in rezervele normale e cool(nu exista de alea cu 2,3,4,5paturi..DOAMNE FERESTE!)..da in vip e shy mai cool:P...mancarea tio aduce la pat.. ..aa..bble sta in rezerva cu u ...dar mam a nascut la 36-37 sap...shy lau tzinut la o chestie (nu incubator...)altcvva mai mishto.. sper sa intelegi ce am scris sexy lil thug
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate mamicile, As dori sa ii spun Cristianei N. ,ca si eu tot la Giulesti am nascut si tot cu Dr. Ranga si am avut parte de tot suportul dansei(moral) desigur pe tot parcursul nasterii.Cand au inceput contractiile nu era la sala dar a venit repede si totul a decurs normal,asistenta foarte dragutza.Pe tot parcursul sarcinii am mers la control lunar si niciodata d-na dr. nu a vrut sa-mi ia nici un ban.Concluzia mea este ca parerile sunt impartite,dar o experienta neplacuta pentru tine nu inseamna acelasi lucru si pentru altii.Imi pare rau ca ai trecut prin momentele acelea si iti repsect dreptul la opinie.Daca mie mi-a fost bine asta nu inseamna ca tu nu ai dreptate.Si mie mi s-a intamplat la prima nastere sa fiu un pic dezamagita de dr. Nicolenco Iulian de la maternitatea Caritas si mai multe mamici sa fie multumite.daca as mai face un BB tot cu Dr.Ranga Mirela ar veni pe lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Laura, Crede-ma ca inteleg perfect starea in care esti! La 19 zile diferenta, mai precis pe 19 aprilie 2006, in acelasi spital "minunat" (Maternitatea Cuza Voda din Iasi) am primit aceeasi sentinta: ne pare rau inima copilasului tau nu mai bate! Aveam atunci 37 de saptamani si fusese o sarcina fara probleme. Abia asteptam sa-l cunosc pe baietelul meu si ne facusem o multime de planuri, mai ales ca se apropia Pastele! Nici nu ma gandeam ca se poate intampla ceva rau si asteptam cu nerabdare ziua de joi, cand eram programata pentru o noua ecografie, ca sa vad daca primesc OK-ul doctoritei Schaas si pot pleca sa petrec sarbatorile impreuna cu parintii mei. Nu am avut insa norocul asta! Marti seara, pe la ora 10.30 a inceput hemoragia! Am fugit la spital iar pe la ora 11.30 am primit sentinta: inima copilului incetase sa bata! Nu imi venea sa cred! Mai ales ca il simtisem cum se misca chiar in aceeasi seara, pe la ora 8.30. Nu cred ca mi-as fi amintit ora cu atat precizie, dar stateam de vorba de sora-mea si chiar atunci mi-a tras un sut foarte puternic, asa cum obisnuia sa faca el si am ras amandoua pe tema asta! De atunci mi-am facut o multime de procese de constiinta: ca nu am fost suficient de atenta la miscarile copilului (desi doctorii nu iti spun nimic legat de acest subiect pana cand nu se intampla ceva nasol si nu mi-a explicat nimeni cat de des trebuie sa simt miscarile copilului, iar de informat m-am informat tot de pe diverse forumuri), ca ar fi trebuit sa fac mai multe ecografii (desi am fost lunar la control si am facut chiar si ecografie de morfologie fetala la doctorul Iliev, recunoscut ca fiind unul dintre cei mai buni ecografisti din Iasi) si alte ganduri de tot felul. Vad insa ca doctorii nu te ajuta cu nimic! iar daca tu, internata in spital de atata timp tot nu ai fost monitorizata cum trebuie si nu au fost in stare sa salveze un copil care avea toate sansele sa se nasca sanatos si nu ar fi trebuit sa aiba nici o problema, atunci eu, acasa stand nu aveam nici o sansa! Incep sa cred ca depindem in totalitate de noroc si sansa! Iar daca Dumnezeu nu te ajuta, degeaba toate analizele, toate controlele, toate ecografiile! Verdictul doctorilor a fost: nod de cordon! Micutul meu avea si circulara dubla de cordon, dar se pare ca nu asta a fost cauza mortii, ci un nod de cordon foarte strans, facut undeva in apropierea piciorusului. M-am intrebat si inca ma intreb daca doctorii nu ar fi trebuit sa vada, la una din cele 7 ecografii, nodul si daca nu ar fi putut sa faca ceva pentru a-mi salva copilul! Se pare ca la Iasi a devenit o obisnuinta sa moara copilasi perfect sanatosi, la varste foarte mari, din cauze usor de depistat dar mai ales din lipsa de preocupare si implicare a medicilor. Ceea ce m-a enervat foarte tare au fost insa replicile tuturor celor din spital: "Lasa ca sunteti tineri si o sa faceti alt copil!", de parca copilasul pe care tocmai l-am pierdut nu ar fi fost la fel de important si nu ar fi meritat la fel de mult sa traisca! Sau "Ati avut ghinion!" PAI DACA E SA NE BAZAM NUMAI PE NOROC PENTRU CE AM MAI FACUT TOATE ANALIZELE, PENTRU CE MAI MERG LA CONTROL! MAI BINE STAU ACASA SI SPER SA FIE TOTUL OK SI SA AM NOROC! Caci doctorii din Iasi oricum nu te ajuta cu nimic! Iar intrebarea pe care mi-o pun acum este: cum sa mai incerc sa am un copil cand nu pot sa ma bazez decat pe noroc? Cine imi spuce ca de data asta "ghinionul" nu va fi din nou la mine ci va lovi pe altcineva? Mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate mamicile si la viitoarele mamici.In legatura cu spitalul in care am nascut acum 2ani si jumatate si in privinta medicilor nu am nimic de reprosat decat multumiri si bafta in continuare la ajutat mamicile.Am nascut in 2003 pe 30 oct ,natural,intr-un spital din Italia in Brescia,un baietel tare scump de 3780gr si 51cm-- JUSTY.medicii m-au ajutat foarte mult cu toate ca eram o straina pentru ei, mi-au facut toate mofturile,mancarea era f buna,dimineata lapte,ceai,biscuiti apoi la pranz 2-3feluri +desert si fructe,seara la fel dar mai lejer.Totul curat impecabil,miros frumos,tot ce am avut nevoie in spital mi-au dat scutece abs pt copil,abs mie,pastile si perfuzii mie pt ca am pierdut mult sange la nastere,nu am cuvinte,multumesc lui D-zeu ca in ultima clipa cand aveam 8luni sarcina am zis ca nu vreau sa nasc sub nici o forma aici la noi in Tg-Frumos ,jud Iasi(e un dezastru aici)si am plecat la sotul meu.Am dat de persoane despre care nici nu am crezut ca exista.SALUTARI LA TOTI SI NUMAI BINE,VA MULTUMIM PT CEEA CE FACETI PT NOI MAMICILE,NE AJUTATI CA EXISTATI. catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! eu am nascut normal anu trecut in septembrie la polizu cu dr. Dana Oprescu, un om si un doctor extraordinar. conditiile acceptabile (mai putin toaleta). asistentele ok daca le dadeai ceva. O recomand pe dna. dr. Oprescu cu caldura. va pupam eu si printesa mea, ilinca de 8 luni jumate sele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sunt nou venita in club. Am nascut acum aproape 2 ani la giulesti cu dr. mitran care era de garda. Eu am fost insa pacienta dr. Puia, insa el nu a venit in timpul noptii cind am nascut eu. Pe parcursul sarcinii dr. Puia m-a supravegheat cu atentie si profesionlism, s-a purtat foarte atent si frumos cu mine. La fel de frumos s-a purtat si dr Mitran la care am mers apoi la controalele de rutina de dupa nastere. In ceea ce-l priveste pe dr. Mitran, desi parerile sunt impartite, eu cred ca este un medic bun in care poti sa ai incredere.Aveti alta parere despre el sau despre dr.Puia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ptr raluca u Conditiile sunt probabil mai bune la elias(am fost in spital acum cativa ani, m-am operat de apendicita), dar depinde si de doctor. Trebuie sa-l alegi pe cel care este mai potrivit pentru tine: care are timp sa-ti raspunda la toate intrbarile timpite pe care le pui, sa te primeasca oricind, sa-ti raspunda la telefon cind ai nevoie de el,si de ce nu care este mai aproape, ca distanta de tine. Oricum dr. buni sunt la ambele spitale.trebuie sa te hotarasti pentru ca este bine ca sarcina sa fie supravegheata de la inceput.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...