Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Originally posted by miltisus "hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?" In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!" tare m-au durut randurile tare usturatoare.pacat ca ai ajuns atat de blazata.nu e vina nouilor mamici ca sunt atat de putine cadre medicale disponibile si nici a pers medical.in leg cu mamicile care nu stiu nimic despre cresterea copilului-nu cred ca poate cineva sa le condamne.PUNCT.au adus o minune pe lume si sunt extraordinare toate mamicile indiferent de nivelul de inteligenta si de statutul social. crezi ca daca am citit o groaza despre bb nu mi-a fost teama sa umblu cu bb,vai cat de teama imi era.am chemat si eu astenta sa imi schimbe fata pt nu stiam cum sa incep.si imi era atat de frica sa nu o apuc gresit si sa ii fac rau scumpei mele,care a devenit soarele meu din clipa in care s-a nascut. si,da cred ca iti poti da demisia. am plans cand am citit randurile tale.o lauza este atat de vulnerabila,iar daca da peste persoane atat de...,ma abtin la a pune un epitet,pt nu vreau sa jignesc inutil,sigur va fi la un pas de nedorita depresie postnatala. ideea e ca un zambet si o vorba buna insenineaza pe oricine,sunt usor de daruit, nu costa nimic si nu e nevoie de mult timp pt ele mamici si viitoare mamici nu lasati ca nimic si pe nimeni sa va umbreasca fericirea[pup]
[mamica][9cer]de fetita[copil] cu fundita [url="http://b1.lilypie.com/Us720.png"] Uite atat suntem de mari[il] [/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos"] [foto][/url] [url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63310"]POVESTEA MINUNII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Eu am nascut in Ianuarie la Giulesti cu D-na.Dr.Melihan Bechir, care este ok ca dr., a fost ok si pe perioada sarcinii si cat am stat in spital. Eu am nascut cu epidurala, si cat a durat travaliul a stat cu mine, desi a mai avut si operatii,(eu m-am internat la 8 dimineata si am nascut la 18:58). In ceea ce priveste spitalul destul de mizer, sala de nasteri a fost ok, curata cu aparatura noua, dar sala de travaliu lasa de dorit, patru paturi, inca doua mobile ca nu erau suficiente locuri si au mai adus, inca o rezerva cu doua locuri in care era si masa pentru consult... toaleta la sala de travaliu era ok, curata... Moasele si asistentele, daca aveai noroc erau super ok (eu am prins doua schimburi, unele abia daca te bagau in seama, daca aveai nevoie de ceva trebuia sa te duci dupa ele, iar al doilea schim super ok, tot timpul langa tine, sa vada daca totul e ok...) oricum la nebunia care a fost in spital cand am nascut... Ei acum salonul... totul vechi (mai putin termopanele, care erau doar pe interior, in exterior au ramas tot geamurile vechia care scartie la fiecare bataie de vant), lenjeria la pat veche, curatica... Eu am sta intr-un salon cu 10 paturi(restul erau full) si cu chiuveta si o toaleta direct din camera (pe care au curatat-o dupa vreo 2 zile ca a venit televiziunea prin spital ca altfel...). Mancarea destul de buna (saracacioasa, dar gustoasa), oricum am avut mancare de acasa ... Infirmierele de salon au fost ok, la pansamente erau si si... depinde de schimb (am stat de sambata pana marti in spital...). Asistentele de la copii ... una singura care era mai draguta si avea grija si de copii si de mamici... celelate daca le intrebai ceva erau foarte suparate ca ai intraznit sa le deranjezi... daca le dadeai spaga... erau atente atunci ... pana la urmatorul alaptat se uita ...In rest a trebui cotizat peste tot... de la portar, asistente, anestezist, doctor... Eu am avut noroc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut in luna aprilie la spitalul Filantropia. Doctorul Haiduc cu care am nascut nota 10 cu felicitari. Este un medic tanar dar deja un adevarat profesionist. In rest conditiile din spital depind de pretentiile fiecaruia. Profesionisti sunt toti depinde numai cat de mult i-si dau interesul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut in Polizu, acum exact un an :) cu dr. Magda Petrache. Imi aduc aminte perfect, ca si cum ieri s-ar fi intamplat. Bebele era un pic in intarziere, il asteptam de vreo 2 saptamani, asa ca am fost tare bucuroasa cand mi s-a rupt apa. Magda ma supraveghease pe toata durata sarcinii (am abonament la Medicover) si ne-am intalnit la spital. Ecograful arata ca bebele are vreo 4 kg, dar burtica nu era asa de mare, astfel ca medicilor de acolo nu prea le venea sa creada...Dupa ore bune in care m-am "delectat" cu contractii, Magda a hotarat sa facem cezariana si foarte bine am facut. "Uriasul" meu avea 4.5 kg! Din momentul in care l-am luat in brate m-am indragostit de el, iar viata parca a capatat un alt sens...dar voi stiti deja toate astea...Oricum, le multumesc pe aceasta cale celor din Medicover si dnei doctor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz]Am nascut in orasul Cisnadie, jud.Sibiu unde este un spital modest dar personalul este super.Sunt din Sibiu dar am ales maternitatea din Cisnadie deoarece am auzit lucruri groznice despre cea din Sibiu si am avut un doctor de milioane caruia ii multumesc,dr.Boncut. lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! este prima mea "aparitie" in forum si va salut pe toti ! Referitor la subiect, vreau sa-mi expun parerea, din propria experienta. Eu am nascut anul acesta la Elias si nu as recomanda nimanui serviciile sectiei de neonatologie. Pe langa faptul ca mi s-a facut cezariana la rece la 35 de saptamani, copilului meu nu i s-a dat nici o atentie. A doua zi dupa nastere sotul meu a insistat sa mute copilul de la Elias, pentru ca daca ar mai fi ramas acolo, in mod sigur s-ar fi intamplat o tragedie. L-a transferat totusi pe micut pe propria raspundere la Budimex si bine a facut, pentru ca bebe a avut nevoie de ingrijiri serioase. Pentru mai multe detalii, astept reactiile voastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...