Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Zi-ne, Oana, ce s-a intamplat? Si eu am nascut la Elias, dar la termen si nu am avut probleme la neonato. In fine, nici grozav n-a fost... Dar restul spitalului este a-ok (f misto) si asistentele de la nasteri sunt profi. De ce ti s-a facut cezariana la 35 sapt? Suferinta fetala? Cine ti-a facut cezariana? Ce a avut bb? Sper ca acuma e bine. [pup] Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina Ajutati-l pe Andrei sa traiasca! [URL]http://83.103.236.3/Andrei/index.htm[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu de putina vreme pe aici, si ma tot intereseaza de nasteri si de spitale, Polizu, si de doktori, pt ca voi naste cam intr o luna acolo! M am cam ingrozit sincer ce am citit! Inclusiv de doktori, eu nasc cu B.Ancar, cu care ma inteleg nemaipomenit, si care pare super ok... Nu asta e ce am citit si pe aici! In orice caz, si eu sunt cu niste probleme, legate de nastere, bb deja vrea sa iasa, facem injectii sa i dezvoltam plamanii mai rpd, voi face cezariana din cauza altor chestii... si tot asa! Ideea e ca numa "rele" am citit, si dupa ce ca s panikata... Nu zic ca n as crede, doamne fereste, dar chiar asa jalnik e sistemul nostru sanitar?! Pupi[size=4][maroon][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, RaluD Bebe nu a avut nici o suferinta fetala, pur si simplu trebuia sa mai stea in burtica. Nu vreau sa fac public numele medicului ginecolog care a avut grija de bebe si de mine pe toata perioada sarcinii. Eu sunt foarte suparata pe medicul neonatolog care a avut sau mai bine spus nu a avut grija de baietelul meu, iar aceasta se numeste Simona Constantinescu. Nici macar nu a vrut sa stea de vorba cu sotul meu, sa-i explice ce are copilul. A doua zi dupa ce am nascut, sotul meu a transferat copilul pe propria raspundere la Budimex. Acolo a primit intr-adevar ingrijiri de specialitate. Nu-i voi putea multumi niciodata indeajuns doamnei doctor Silvia Costinean pentru ca mi-a salvat baietelul. Iar despre asistente, nu toate sunt ok. Mie mi-au scapat o asistenta de doua ori punga de nisip pe burta la cateva ore dupa ce am nascut. S-a amuzat teribil de ce a facut, iar eu simteam ca innebunesc de durere. Si nu sunt singura care a avut probleme cu serviciul de neonatologie de la Elias. Momentan ma duc cu David la gimnastica recuperatorie, iar medicii de acolo se confrunta cu o avalansa de bebelusi, cei mai multi dintre ei fiind nascuti la Elias. Singurul sfat pe care il pot da viitoarelor mamici este sa se intereseze din timp daca spitalul in care vor naste este dotat cu aparatura corespunzatoare pentru nou nascuti. Nimeni nu le poate garanta ca bebe se va naste perfect sanatos. Nu se stie niciodata ce probleme pot sa apara si in aceasta situatie ele trebuie sa stie ca spitalul este dotat cu tot ce trebuie pentru micut. Eu imi doresc si o fetita si cred ca voi naste la Filantropia. Daca aveti intrebari, le astept [il] Oana si micutul David (5 luni si o saptamana)
quote:
Originally posted by RaluD
Zi-ne, Oana, ce s-a intamplat? Si eu am nascut la Elias, dar la termen si nu am avut probleme la neonato. In fine, nici grozav n-a fost... Dar restul spitalului este a-ok (f misto) si asistentele de la nasteri sunt profi. De ce ti s-a facut cezariana la 35 sapt? Suferinta fetala? Cine ti-a facut cezariana? Ce a avut bb? Sper ca acuma e bine. [pup] Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina Ajutati-l pe Andrei sa traiasca! [URL]http://83.103.236.3/Andrei/index.htm[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut la Polizu prin cezariana cu d-na dr. Madi Mogos, care mi-a urtmarit sarcina de la 30 de saptamani. O adevarata profesionista, ca si echipa cu care a colaborat, dr. anestezist si restul. Dupa reanimare am avut o rezerva de 1 persoana, ok, cu wc propriu. Ma tot chinui... dar sincer NU gasesc nimic de reprosat. A doua zi dupa nastere eram ca noua. A fost cezariana cu rahianestezie. M-am refacut super ok dupa ce am adus pe lume un mic urias de 4.750 gr. Acum operatia abia se mai cunoaste. Personalul mediu de asemenea ok, n-am avut probleme. As mai face-o de 100 de ori, dar cu aceeasi echipa. Va doresc succes! Spitalul curat, liniste. Cristina, mami de [bebic] Razvan Nazdravan (31.01.2006) http://community.webshots.com/user/astery100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Tot citesc despre Polizu ca e un spital super si curat. Cred ca depinde unde ati fost ,,cazate" dupa nastere. Cel putin eu nu pot spune ca in rezerva mea si mai ales la baia comuna de pe palier a fost ok. Multa sanatate la bebei!! sele si ilinca de 9luni sele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o viitoare mamica. Ma urmareste Dr Niculescu de la Giulesti si vreau sa fac cezariana. Poate sa-mi dea cineva detalii despre el? Vine sa vada pacientele dupa nastere? Cum se comporta cu proaspetele mamici? Multumesc si astept raspunsurile voastre!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...