Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by bogdanai
quote:
Originally posted by Kittie
quote:
Originally posted by ellietudor
Draga Gabriele, eu urmeaza sa nasc la Polizu, dar chiar azi dimineata stateam de vb cu o prietena care a nascut acum un an la Bucur! (...)"doamna, cezariana se face numa in cazuri speciale"., faze d astea(...)si au pus o sa faca pipi a doua zi intr o galeata...
mdah... cezariana CHIAR SE FACE NUMAI IN CAZURI SPECIALE!!! Daca a devenit o metoda de nastere cosmetica, asta-i alta problema si nu tine de etica medicala sau de probleme de sanatate, in general! Si da! Se face pipi intr-o galeata! mai intrebati... mai verificati... dar nasteri naturale, nu cezariene! Adevarul e ca intre plosca pe care ti-o instaleaza pentru ca nu te poti deplasa dupa operatie si galeata pe care te poti aseza dupa nastere naturala alegerea e cam greu de facut [alcool]. Voi sa fiti sanatoase, copilasii la fel! De restul... hm... se ocupa doctorii! Ca regula generala - infirmierele iau intre 10-30 mii iar asistentele 50. Cam asa se platesc serviciile functie de grad.

[pis] [gravi], mami de [copil] ( 13oct04 )

Off topic - in timpul operatiei ti se pune sonda, care sta 24 ore, dupa care se scoate si te ridici bine mersi si te duci sa faci la toaleta, absolut normal; nu se pune plosca, decat probabil in cazuri speciale ... On topic - am nascut la Municipal, in mai, cu dr. Badiu; spitalul ok, conditii bune, personal amabil, evident ca trebuie sa cotizezi, ca peste tot, dar se poarta frumos cu tine inainte sa apuci sa bagi mana in buzunar, asa ca ai impresia ca dai bacsis, nu spaga ... Doctorul s-a comportat ok, cezariana a fost programata si in principui n-am avut probleme, a venit sa ma vada in fiecare zi si a fost amabil, dar, repet, eu am avut o sarcina si o nastere fara probleme. Boghi http://community.webshots.com/user/bogdanai
salut si eu,pe aici, mamica de gemenute - Maria si Ilinca. Am nascut acum 4 luni la Municipal in Bucuresti, cu Dr george Constantinescu (unul dintre cei mai buni doctori). Perfect adevarat : Cezariana chiar trebuie sa fie o solutie pentru cazuri speciale. Din pacate frica de natere a facut ca operatiasa devina cea mai curenta modalitate de a naste. nu sunt multe tari unde graviduta isi permite sa aleaga ea singura intre nastere naturala si cezariana. Cat despre mersul la toaleta fara probleme dupa cezariana - nu e chiar asa. Recuperarea se fac emult mai greu decat dupa nasterea naturala. "sponsorizari" in municipal: - infirmirere = 50.000 lei - asistente pentru mama = 200.000 lei; - asistente bebelusi = 200.000 lei Vreau sa spun la fiecare vizita. Adica o data pe zi fiecare. Sa va spun cat m-au costat cele 4 zile in spital? Sa va mai spun cat a costat medicul pediatru? = 100Euro; anestezistul = 100 Euro; chirurgii (, mana I, mana a I-a).... Conditiile sunt bune, si primesti exact ajutorul de care ai nevoie in zilele alea. Iar asistentele copiilor sunt chiar extraordinare http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;32/st/20060410/n/Maria+si+Ilinca/dt/7/k/968e/age.png[/img] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fugi de doctorul Udrea de la Municipal! Mie mi-a nenorocit baietelul in luna a 7 tea pentru ca nu s-a prins la timp ca se strangura! Desi ma tinea in spital de 3 saptamani sub supraveghere, nu mi-a facut cezariana si copilul a murit! Fugi de el ca a mai " nascut " o colega cu el si i-a murit copilul dupa nastere! Daca vrei amanunte, cauta-ma pe Forum! Cod.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Nana, iti multumesc pt sfat, ai dreptate! Oricum eu am avut f mare incredere in el, si chiar s a meritat! Intre timp am nascut, conditiile au fost super, Ancar si a meritat toti banii! Acum sunt acas, cu cezariana facuta acum 10 zile, si daca nbu aveam o interventie chirurgikala tot acolo, anterioara acesteia, totul era bine, in schimb acum am mici probleme legate de aceasta tema! Dar evoluez in bine, iar bb e superb si sanatos!
quote:
Originally posted by ellietudor
Am intrat si eu de putina vreme pe aici, si ma tot intereseaza de nasteri si de spitale, Polizu, si de doktori, pt ca voi naste cam intr o luna acolo! M am cam ingrozit sincer ce am citit! Inclusiv de doktori, eu nasc cu B.Ancar, cu care ma inteleg nemaipomenit, si care pare super ok... Nu asta e ce am citit si pe aici! In orice caz, si eu sunt cu niste probleme, legate de nastere, bb deja vrea sa iasa, facem injectii sa i dezvoltam plamanii mai rpd, voi face cezariana din cauza altor chestii... si tot asa! Ideea e ca numa "rele" am citit, si dupa ce ca s panikata... Nu zic ca n as crede, doamne fereste, dar chiar asa jalnik e sistemul nostru sanitar?! Pupi[size=4][maroon][bang]
Eu iti recomand cu mare caldura medicul Benedict Ancar, este un medic de exceptie. Cred ca depinde de fiecare dintre noi ce experiente am avut, dar de fiecare data, ne aducem aminte numai ce vrem. Este foarte usor sa discreditezi un medic in ziua de azi. Deci nu te descuraja, o sa vezzi ca va fi totul ok. Nastere usoara si bebe sanatos! Nana Motoc [url="http://daisyPath.com/days/060729/0/1/+0/0/.png"]Pana la nunta...[/url] [testoasa] "Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut." [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut de doua ori la maternitatea "Odobescu" din Timi shi a doua oara a fost total diferita de prima, deshi au trecut doar doi ani. Shi asta pentru ca s-au facut invastitzii majore, este drept ca pe bani frumashi, dar am stat in conditzii umane. Prima data am nascut in 17 oct 2003 shi a doua oara in 15 oct 2005. Daca vrea cineva amanunte, o sa incerc sa fiu cat se poate de prompta! Pusi dulci la toata lumea shi nashtere ushoara tuturor burticilor! *Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici [pup]de la Pisicuta & [copil]Vladut*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ECMI "sponsorizari" in municipal: - infirmirere = 50.000 lei - asistente pentru mama = 200.000 lei; - asistente bebelusi = 200.000 lei Vreau sa spun la fiecare vizita. Adica o data pe zi fiecare. Sa va spun cat m-au costat cele 4 zile in spital? Sa va mai spun cat a costat medicul pediatru? = 100Euro; anestezistul = 100 Euro; chirurgii (, mana I, mana a I-a).... Conditiile sunt bune, si primesti exact ajutorul de care ai nevoie in zilele alea. Iar asistentele copiilor sunt chiar extraordinare http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;32/st/20060410/n/Maria+si+Ilinca/dt/7/k/968e/age.png[/img] [/url]
Eu am dat mult mai putin in Municipal, si am fost tratata foarte bine. Deci, ca sa rezum: - asistente mama sau copil - 50.000, o data pe zi - medicul pediatru - nimic; doar la neonatologul care a asistat la nastere am dat 1.000.000, si nici nu era nevoie ... - anestezist - 1.500.000 - chirurg - 10.000.000 repet, nimeni nu mi-a cerut sau nu a lasat sa se inteleaga ca as fi mai prost trratata daca nu as da, ba chiar unele asistente se uitau foarte mirate la mine ... am dat si dupa ce mi s-a facut serviciul solicitat, nu inainte ... Boghi [url="http://community.webshots.com/album/550863034VLTchG"]poze Goanga[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bogdanai"]si alte poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bogdanai - chirurg - 10.000.000 Boghi
Bogdana, [wow]caaaaaaaaaaaaat????? Edit: eu am cheltuit 10 mil. cu totul.
quote:
am dat si dupa ce mi s-a facut serviciul solicitat, nu inainte ...
Sa stii ca eu am ratat o ecografie inainte de nastere din cauza ca nu am dat inainte. Pur si simplu nu mi-a trecut prin cap ca asta astepta asistenta respectiva, desi citisem peste tot cum sta cu spaga. Si acum ma intreb daca nu din cauza asta n-am putut naste normal. Poate daca avea dr. si acea eco imi dadea alte med. pentru inducere si nu faceam cezariana. C'est la vie!
Andreea, mami de Shurubar - 10.08.2005 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos"] POZE [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am nascut la Spitalul Judetean din Tirgu Mures si am fost asistata de dr. Andrei Sorin. Pe doctorul acesta nu l-as recomanda nimanui, e un tip superficial caruia nu-i pasa de paciente ci doar de propriul buzunar. In schimb spitalul e foarte curat iar personalul super amabil. Din acest punct de vedere nu as avea de ce sa ma plang.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...