Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uff ce rau imi pare ca nu imi amintesc numele de familie al lor,au fost minuntati cu mine si chiar asa vrea sa le multumesc .Erau rezidenti pe vremea (1989 doamne ce trec ani dar eu nu i-am uitat)aceea la spitalul 23 August asa se numea intre timp poate numele sa schimbat .Tineri frumosi si cu multa rabdare Dr Cornelia si dr Gabitzu m-au ajutat sa aduc pe lume primul meu baietel.Multumesc inca odata ca ati fost alaturi de mine si imi pare rau ca nu le stiu si numele de familie sa vi recomand si voua pe acesti oameni minunati. Cred ca nici nu am stiut vreodata numele lor de familie pt ca asa sau recomandat cand au venit la patul meu.imi amintesc cum alte fete din camera nascuse cu doctori cu vechime si prin cunostintze si nici macar nu au venit sa se intereseze de ele pana au iesit din spital.Dar Dr Cornelia cu Dr Gabitzu venau la patul meu in fiecare zi sa vada cum ma simt.Au fost niste dulci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna valentina22.vreau sa iti zic ca si eu am nascut acum 6 ani cu dnul dr olaru gabriel si e intradevar un super om!acum sunt insarcinata ptr a 2a oara si as vrea din tot sufletul sa nasc tot cu el.{ [gravi]11 +}tot respectul pentru un asemenea medic![hopsieu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ildikodrujit
Am nascut la maternitatea Bega din Timisoara cu doctorul Craina. Conditiile din maternitate sunt relativ bune pentru mamici, groaznice pentru copii. Cei mai multi pleaca cu infectie (binenteles ca fara sa stie). Personalul medical, hmm. Depinde. Sunt si oameni cu suflet, dar si oameni rai, reci. Cam toata lumea incearca sa obtina ceva avantaje materiale de la mamici. Si trebuie sa dai ca sa aiba grija si de tine si mai ales de bebe. Doctorul cu care am nascut? Aveam o parere buna despre el inainte de nastere. Acum insa nu cred ca vreti sa stiti ce sentimente am fata de el. Cred ca e mai bine sa nu-l mai vad vreodata caci nu cred ca o sa fiu destul de lucida sa nu-i iau gatul. Si acum tremur de nervi cand ma gandesc la el. Am avut sansa sa vad si maternitatea din Tg - Mures. Sunt conditii la nivel occidental pentru bebelusi. Patuturi incalzite, aparatura de specialitate, incubatoare performante, curatenie super ca in farmacie. Am avut surpriza placuta sa aflu ca acolo s-a nascut o fetita de 500 de grame care a scazut la 300 dupa nastere si care acum e sanatoasa si cu mami ei acasa. Am si vazut-o si nu mi-a venit sa cred cat de plina de viata era. Am incercat in Tg-Mures sa dau ceva atentii la asistentele si medicii de la neonatologie. Spre surprinderea mea, in afara de flori n-au vrut sa primeasca nimic. Toata cinstea tot respectul pentru ei, rusine pentru maternitatea Bega din Timisoara.
nu cred ca este corect sa generalizezi "maternitatea bega rusine". eu de ex. am nascut de doua ori (2003 si 2006) la bega si de ambele dati a fost ok. sa stii ca sunt oameni minunati si acolo si fac lucruri mari cu dotare minima (sau aproape!). cit despre conditii, ca in romania, se imbunatatesc continuu: sal 23,24,25 daca stii?! eu am nascut cu dr. Bran de ambele dati si a fost super ok. n-am de comentat nimik nici despre personalul de la copii, dr. Constantinescu m-a ajutat f. mult, a stat pe pat linga mine pina am invatat sa alaptez! le multumesc din suflet la toti pt. ajutor! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006) http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katik, cum pot sa nu generalizez cand in perioada in care am nascut eu la Bega a fost dezastru? si nu vorbesc doar de bebe meu. O asistenta care lucreaza la Bega a nascut acolo tripleti. Si-au batut joc si de ea chiar daca era de-a lor. Si bebe ei cel mare (1900g) a murit. Norocul ei ca s-a transferat (la cerere) cu copiii ceilalti la prematuri, ca altfel mureau si ei. Au luat si ei infectie din spital ca si fratiorul lor. Si mai sunt si alte mamici care au nascut in acelasi timp si s-au imbolnavit bebeii lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Va rog, pe cele care ati nascut de curand la Filantropia, sa-mi dati ce informatii puteti.Am auzit ca au si rezerve mai nou, dar in ce conditii te poti caza acolo? Si cam care mai sunt 'tarifele'? Urmeaza sa nasc acolo peste 6 sapt, eu as vrea normal, eventual cu epidurala. Va pup[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...