Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

[Buna chiar daca am nascut acum 10 ani parca a fost ieri.Am nascut cu dc. Anghel de la cantacuzino, , o dc. buna care sunata in dimineata de 26 dec, dupa craciun a vevit imediat. Conditiile din spital au fost f. proaste, chiar daca ea a fost buna ce-a urmat dupa aceea m-a dezgustat, vorbesc de acum 10 ani, poate acum lucrurile sau mai schimbat.Ajunsa la spital dimineata pe laora 4:00, le-am deranjat pe asistente care dormeau , mi-au spus sa merg acasa ca n-o sa nasc, deoarece ningea f. rau am refujat, la primul control, eram deja dilatata 4, si de aici a inceput showul, cum venea o asistenta ma controla sa vada cit m-am dilatat, eram intre contractii cind o asistenta imi spune ca atunci cind se termina contractia, f. repede trebuie sa merg pe masa care era la celalalt capat al salonului, trebuie sa ma misc repede ca daca incepe contractia si sint in picioare pot cadea, nu mai spun ca aveam perfuzii puse, asa ca m-am miscat repede, am nascut un baietel , f. grasunaghe4,500 gr.sanatos.Dupa nastere nu m-am miscat din pat 6 ore nu am vazut copilul, sotul la fel parca nu era spital, Nu mi s-a parut un spital bun poate acum totul s-a schimbat, m-am bucurat cind am plecat acele 4 zile mi s-au parut o vesnicie . Succes la toate si incercati sa va alegeti doctoriicare lucreaza cu pacientii, nu prof. care numai predau, cit despre spital am auzit ca sau mai schimbat.Gabriela gabrielagheorghe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by sensuelle
[blue]In urma celor scrise de fendi si a altor persoane referitor la dr.DAN SECARA ,ca pacienta cu recunostinta si consideratie pt. medicul meu ,consider ca nu a-ti adus suficiente argumente credibile in cele scrise de voi si cred ca sunt doar rautati.Ar fi bine sa va revizuiti atitudinea si sa nu mai puneti in declin raportul moral al medicului care a studiat ani si ani pt.noi.Eu il cunosc foarte bine ca medic de un timp indelungat si mi-a acordat asistenta cu toata seriozitatea si daruirea profesionala.Este un om deosebit cu o conduita de exceptie si profesionalism excelent.[copil]Voi invatati sa va comportati si sa va exprimati in mod civilizat fara sa mai lezati reputatia unui medic atat de remarcabil.Asadar mai bine ne gandim la obiectul unor teme referitoare la viata si aspectul nostru.Nu vom deveni mai bogati in sentimente si ganduri decat controlandu-ne viata afectiva si intelectuala. Oricum cand v-a fi cazul tot la medicul DAN SECARA voi merge fiindca am mare incredere in el .[titanic]
Dr.Secara, "conduita de exceptie"????? Am vazut si auzit destule in viata mea, dar persoana mai dezgustatoare ca Secara, sincer, nu am intalnit! Este genul acela de om care nu are nici o consideratie pentru cei din jur si crede-ma, stiu sa "cantaresc" oamenii... " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut acum un an si opt luni pe 29mai2005,o fetita de 2.450g. in iasi la spitalul CUZA-VODA,cu d-na dr. ANTON CRISTINA,din fericire pentru mine si fetita. Am fost regulat la control in fiecare luna,in luna a saptea am simtit ca bebe parca nu se mai misca asa tare,am fost la control si raspunsul a fost:ramai in spital.aveam dilatatia de 2,recomandarea sa stau la pat langa sala de nasteri. Dupa o saptamana si o zi de plans ca nu ma lasa acasa seara mi s-au fisurat membranele si m-am trezit cu patul ud si speriata toata.la recomandarea d-nei dr.,dar nu si a altora am mai stat 12 zile la pat,ridicandu-ma doar in caz de urgenta.in acest timp nu stiu cum s-a facut ca am facut o infectie,nici nu ma mir la etaj stateau si cate 2gravide in pat,lenjeria cine stie dca o mai spalau sau o luau de pe un pat si o puneau pe altul.am avut lenjerie de acasa,dar dupa ce mi s-au fisurat membranele chiar daca eram atenta tot se mai udau. D-na dr noaptea la 23 cand a fost anuntata ca capul copilului a inceput sa iasa ,nu am avut dureri,ma durea f putin burta dar m-am dus sa ma vada,a venit imediat si am apucat sa nasc cu ea. Pot sa spun ca este un om inainte de a fi medic,nu a acceptat nimic cadou,recompensa cum stim prea bine ca se intampla peste tot. Asa ca daca se v-a intampla sa fiu din nou insarcinata voi apela tot la ea BAFTA MULTA mamaicilor in alegerea medicilor si spitalelor[copil] rosu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by simonica27
o sa nasc la Giulsti cu Doctorul Mihai Mitran .Poate sa imi spuna cineva cum este .A mai nascut cineva cu el ?pupici simona
eu am nascut natural cu dr. mitran si am fost f multumita de el, atat pentru urmarirea sarcinii cat si pt.nastere. eu am avut nastere provocata, cand a fost el de garda. asta a fost optiunea mea. dr. a vorbit cu anestezistul sa-mi puna peridurala. eu am avut un travaliu lung si dr venea sa ma vada cam la 2 ore, iar intre timp mai dadea cate un telefon sa intrebe moasa ce mai fac. [mamica] [bebic] Andrei (16.12.2006) [url="http://photos.yahoo.com/micumonica"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Si eu sunt noua pe forum. Sunt insarcinata in saptamana 7+ si sunt sub urmarirea dr Mircea Dumitru de la Universitar/ Medicover. Va rog mult, daca vreuna din voi a avut vreo experienta cu el, sau a auzit macar ceva referitor la acest medic, sa scrieti pe forum. Multumesc anticipat. Sarcini usoare viitoarelor mamici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Sunteti cele care puteti sa ne recomandati un dr. bun pentru ca voi aveti cea mai mare experinta. Chris Dun la Medlife merg si eu. Te rog sa-mi spui si mie la ce dr. ai fost tu.Eu nu sunt din Bucuresti si de aceea vreu sa-mi gasesc un dr. de care sa fiu multumita si sa vad ca face ceva pentu mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENIZEL ,dupa cum spuneam nu ai argumrnte pentru a pune in declin conduita de exceptie medicilui DAN SECARA.Din fericire relatia mea medic -pacient este excelenta.Eu il cunosc foarte bine si in cei patru ani nu a avut nici o abatere deontologica.Mai mult de atat ,curatenia impecabila din cabinetul sau imi confera o imagine clara ce cuprinde ordinea ,disciplina si responsabilitatea.Este un medic remarcabil.Revizuieste putin asupra gandurilort tale! Nu vom deveni mai bogati decat controlandu-ne viata afectiva si intelectuala![usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...