Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna sunt din cluj si prin 20 august trebuie sa nasc,doctorul cu care am vorbit sa nasc este la stanca dar si in policlinica,nu cred ca are cabinet particular ca nu ma chemat la el.numele lui este zolog dan si am inteles ca este foarte bun.daca este careva care a nascut cu el sau care merge la el spuneti-mi si mie cste ceva despre el sau despre spitalul stanca. pe primul copil la-m nascut pe clinici dar acolo nu mai merg nici cu forta din cauza medicilor. multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou dupa mai mult timp!!! De cand nu am mai scris am nascut la Filantropia o minune de baietel cu dr Catalin Haiduc. Totul a fost super.Am avut o nastere usoara, m-am refacut fff repede (sambata am nascut, iar duminica stateam deja linistita pe orice scaun.In timpul nasterii nu am simtit nimic, am avut o anestezie reridurala perfecta (mie imi e groaza de ace dar nici nu am simtit cand dr anestezist-Dr Soare- a bagat acul in spate).Fata de prima nastere a fost tare bine. dupa prima nastere m-au chinuit durerile cca 2 saptamani, acum nimic.Si la prima si la a doua nastere am avut epiziotomie, dar au fost niste diferente de la cer la pamant.Asistentele au fost de nota zece, doctorul de nota douazeci. Chiar imi place rau de el. Si desi bb a venit cu o circulara de cordon , nu a avut nici un efect asupra lui pt ca dl doctor a observat la timp si l-a ajutat sa scape de cordonul din jurul gatului fff repede. Ce sa mai spun, eu una sunt fff incantata de colaborarea mea cu dr Haiduc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by annmary77
Buna din nou dupa mai mult timp!!! De cand nu am mai scris am nascut la Filantropia o minune de baietel cu dr Catalin Haiduc. Totul a fost super.Am avut o nastere usoara, m-am refacut fff repede (sambata am nascut, iar duminica stateam deja linistita pe orice scaun.In timpul nasterii nu am simtit nimic, am avut o anestezie reridurala perfecta (mie imi e groaza de ace dar nici nu am simtit cand dr anestezist-Dr Soare- a bagat acul in spate).Fata de prima nastere a fost tare bine. dupa prima nastere m-au chinuit durerile cca 2 saptamani, acum nimic.Si la prima si la a doua nastere am avut epiziotomie, dar au fost niste diferente de la cer la pamant.Asistentele au fost de nota zece, doctorul de nota douazeci. Chiar imi place rau de el. Si desi bb a venit cu o circulara de cordon , nu a avut nici un efect asupra lui pt ca dl doctor a observat la timp si l-a ajutat sa scape de cordonul din jurul gatului fff repede. Ce sa mai spun, eu una sunt fff incantata de colaborarea mea cu dr Haiduc.
annmary77, Multumim pt informatii si sa-ti traiasca baietelul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut in ajun de Revelion la Polizu. Pana sa "cotizez" pentru bunastarea cadrelor medicale am fost tratata foarte prost. Rezidentul de garda, doc. Samfira a tipat la mine pentru ca "am avut indrazneala" sa ma vaiet iar asistentele au fost ca si invizibile. Singurul calmant pe care mi l-au facut a fost un amarat de NO-spa. Ca sa nu mai spun ca pe la 6 dimineata o asistenta "binevoitoare" a venit sa-mi spuna sa nu mai fac galagie ca sunt persoane care vor sa se odihneasca si le deranjez. Va imaginati ca era vorba de personalul de garda si nu de celelalte 3 gravidute care erau in travaliu. Spre nefericirea mea m-a asistat la nastere doctorita care mi-a urmarit si sarcina -doctorita Oana Toader. Nu inteleg de ce a venit. Daca era ocupata si nu avea chef ar fi trebuit sa stea acasa! A aparut pe la 10,30 si a spus din prima ca ea la ora 13,00 trebuie sa plece pentru ca are o intalnire foarte importanta. Eu eram inebunita de durere iar ea nu numai ca nu m-a incurajat deloc dar m-a si certat ca fac prea multa galagie si nu mai vreau sa nasc odata. Ulerior am aflat ca durerile cumplite le-am avut deoarece la 8,30 mi-a fost administrata oxitocina i.v. in urma careia contractiile au fost foarte puternice si rapide. Si nici macar nu aveam nevoie de asa ceva. Travaliul meu a inceput in jurul orei 5,00 iar la ora 8,00 aveam deja dilatatie 4-5 cm. Vazand ca se apropie ora 12,00 si eu nu nasc, impotriva vointei mele a chemat anestezista sa-mi faca epidurala. Trebuie sa mentionez ca aveam deja dilatatie completa, adica daca s-ar fi calmat si m-ar fi linistit un pic ar fi trebuit sa inping de 3 ori si nasteam dar...In urma anesteziei mi-a amortit de tot partea de jos a corpului(piciorul drept, spre exemplu, nu l-am simtit pana a 2-a zi) si n-am putut sa mai imping asa ca la indicatia doc. o infirmiera mi-a apasat pe burta pana a iesit copilul. Urmarea... rupturi multiple in zona genitala si in zonele invecinate. Si nici macar nu a interesat-o de mine. Toate astea le-am aflat de la medicul chirurg dupa nastere. Pana si epiziotomia a facut-o in dorul leli. Au trecut aproape 4 luni iar eu nu pot sa stau jos sau sa urc o treapta mai inalta pentru ca doare. Mi-as dori sa pot spune ca a trecut dar nu-i asa. Sica sa revin la ziua in care am nascut, nemernicii nici macar nu mi-au dat copilul sa-l ating dupa ce a venit pe lume. Asistenta a fugit repede cu el(copilul nu avea nici o problema) si l-am vazut abia a 2-a zi. Noua luni am asteptat cu ardoare sa-mi tin copilul in brate iar ei nu m-au lasat nici macar sa-l mangai. OAMENI FARA SUFLET!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor . Sunt noua pe forum, insarcinata in 13 saptamani. Am tot citit discutiile voastre legate de spitalele unde ati nascut si medicii care v-au tinut sub observatie. Eu sut pacienta d-nei dc Turculet Lorena, care pana in momentul de fata mi se para ok(mentionez ca maduc doar la cab particular al dansei). Am citit pareri pro si contra despre dansa insa eu am decis sa merg in continuare pe mana dansei. Saptamana trecuta am facut eco totul e bine si mi-a recoltat sange pt triplu test care din cate am inteles e bine de facut la inceputul trim 2(astept rezultatele maine . A mai facut cineva testul ata de devreme?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kid Buna si pe mine ma intereseaza subiectul , ca urmeaza sa nasc intr-o sapt.-doua tot cu Dnul Doctor Mircea Dumitru... Liliana [gravi] 37+ cu micuta [fetita] Diana Gabriela [url="http://foto.neogen.ro/user/lilky_ender/albums/44014"]Pozele mele 1[/url] [url="http://foto.neogen.ro/user/lilky_ender/albums/44015"]Pozele mele 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! De abia m-am inscris pe acest forum....despre spitale si doctorii unde ati nascut!? Eu nu am nascut si nici nu sunt insarcinata in momentul de fata....insa nu neg ca mi-as dori f. tare acest lucru. Din ce am mai citit pe forum-uri si de la diverse cunostinte....doi medici destul de buni ar fi d-na Dr. P0rpalici Cristina, doctorita la Clinica Hipocrat ....si d-nul Dr. Filipescu de la Elias..... Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii legate de preturile practicate la clinica Hipocrat ( as dori sa-mi fac o ideea pt. cand ma voi programa )? Dar poate da relatii cineva din experienta nasterii cu d-na doctora? Dar cu d-nul Filipescu? Tarife, cum se poarta cu pacientele...lucruri de acest gen!? Multumesc ! Cecilia[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...