Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Buna seara tuturor. Sunt viitoare mammica a galuscutei noastre azi in varsta de 5 luni de viata intrauterina. Imi puteti recomanda 1-2 medici buni pe care ii cunoasteti de la Spitalul Universitar? Trebuie sa nasc in Octombrie si doctora mea de la Centrul Medical Unirea este insarcinata in aceeasi luna cu mine :) Am mare incredere in experientele voastre. Va multumesc, anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ti-o recomand din tot sufletul pe doamna doctor Nicolicea Victoria Eu urmeaza sa nasc cu dansa la jumatatea lunii august E un doctor excelent si un om cu suflet Eu am deplina incredere in ea
quote:
Originally posted by ancahc
Buna seara tuturor. Sunt viitoare mammica a galuscutei noastre azi in varsta de 5 luni de viata intrauterina. Imi puteti recomanda 1-2 medici buni pe care ii cunoasteti de la Spitalul Universitar? Trebuie sa nasc in Octombrie si doctora mea de la Centrul Medical Unirea este insarcinata in aceeasi luna cu mine :) Am mare incredere in experientele voastre. Va multumesc, anca
[gravi] 30+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt abonata la Medlife(hiperclinica de pe Grivitei) si am avut o super doctor d-na Mirela Popa.Trebuia sa nasc in spitalul de la clinica dar nu s-a deschis si mi-a propus medicul meu sa nasc la Municipal.Conditiile de la Municipal nu sunt tocmai extraordinare dar a fost ok pt mine ca doctora mea a fost langa mine si dupa ce mi-am revenit din anestezie. Mi-a facut o cusatura frumoasa,a avut grija de ingerasul meu. Eu am fost multumita de doctora.Am stat in rezerva cu inca o mamica de 18 ani[:D] cu un bebe tare plangacios[bang].Bebica mea era asa de cuminte.[bibe]A fost bine.Poate daca nastea cu alt medic situatia ar fi fost alta. Si una peste alta am iesit cu ingerasul meu maternitate cu dislocatie de sold(daca stiti cat de ingrozita eram,imi imaginam tot felul de chestii,a fost asezata pelvian) si dupa 2 luni am fost la domnul doctor Jianu care m-a linistit si mi-a spus ca fetita mea nu are nici o problema.Am auzit ca cei de la Municipal sunt renumiti pt astfel de rezultate.Important este ca suntem bine si sanatoase amandoua[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!am nascut la spitalul din cimpulung muscel cu d-na doctor rimela pahontu o doctora de nota 10,cat despre spital ce sa spun?GROAZNIC!!!!!lenjerii super patate ,rupte.cnd trebuia sa ma duc la toaleta ma apuca groaza,de mancarea din spital nu te puteai atinge. ce sa va spun ,ca m-am internat sanatoasa si am plecat racita si cu o alergie pe fata coca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la Spit Cantacuzino, nu pt nastere ci pt consult si totul e ok, de la medici, la personalul auxiliar, la curatenie, la organizare... Sunt foarte sirprinsa, pt ca la noi in Rosiori de Vede singurul spital municipal este infect si toti sunt niste apucatori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut in CFR2 cu doctorita Mihalache Florina,care a inceput sa-mi supravegheze nasterea de la 6 luni.A fost super de treaba,atenta la intrebarile mele,rabdatoare,calma,mi-a raspuns la telefon, a venit la spital cand am nascut (duminica,pe la 23:30 si a stat pana pe la 02:30).Nu de la inceput,dar a tinut legatura cu doctorul de garda prin telefon.TELEFONUL MEU.Noroc ca pe drum spre maternitate i-am spus sotului sa-mi bage 10 dolari pe cartela.La bani......... rezonabila.Nu mi-a cerut,dar la cum s-a purtat ,m-am simtit eu sa-i dau ceva. Maternitarea,curata.Se spalau baile de la A la Z in fiecare dimineta,in saloane se spala o data pe zi,paturile sunt cu telecomanda.......Lenjeria mi-a schimbat-o imediat dupa ce am nascut ca am vomat la 2 ore dupa ce am ajuns in salon,dar de atunci nici vorba.Lenjeria de la bb din patut nici atat cu toate ca regurgita si mirosea laptele ala...........Fetitei mele a trebuit sa-i pun eu un scutecel in patut. Personalul..........cam scumputz la vorba.Nu mi s-a explicat absolut nimic despre cum se ingrijeste un copil in primele zile.Daca intrebam,mi se dadea un raspuns de eram mai in ceata decat inainte sa pun intrebarea.Moasa cu care am nascut a fost o draguta,a stat cu mine m-a tinut de vorba, ma intreba mereu cum ma simt. Asistentele......daca le dadeam luau daca nu nu-mi cereau. Mancareaaaaaaaaaa............no coment.A fost bine ca a avut cine sa-mi aduca de acasa.Ne dadeau de mancare cand isi aduceau aminte si atunci ce nu curgea pe apa. In concluzie...........si al doilea copil tot cu ea am sa-l nasc si tot in CFR2. Nastere usoara viitoarelor mamici,si pruncuti,sanatosi,voiosi,voinici. Iolanda,[mamica] de printesica,Alexandra,17 iulie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Eu urmeaza sa nasc cu Cristian Radoi de la Municipal. Mai am putin - vreo 2 sau 3 saptamani. Vreau sa stiu daca a nascut cineva cu el de curand si daca da cum a fost? Cam cat i-ati dat? Vine la nasterea normala?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

biz]Eu am nascut la 27 noiembrie 2006, in Bucuresti, la maternitatea Cantacuzino. Am nascut prin cezariana cu d-na dr. Grama Marilena. O doctorita de nota 10+ si dansa si echipa - d-na dr. Negoita, dr. neonatolog Craciun Adrian, d-ra anestezist. D-na dr. Grama Marilena m-a supravegheat si in perioada sarcinii, pe langa d-na dr. Lucaciu Violeta de la policlinica Vitan. Totul a mers bine. Inainte de a avea copii am avut o interventie chirurgicala efectuata tot de d-na dr. Grama Marilena. La un moment dat , eram la o clinica privata - Sanador, iar dl. dr. Danaila mi-a spus sa-i transmit d-nei dr. Grama Marilena felicitari pentru operatie. In rest, asistentele ca peste tot. Fiecare s-a intrecut pe sine in sfaturi si explicatii, chiar daca uneori erau contradictorii. Dar, in final am plecat cu bebe si instruita si cu prescriptiile medicale ale d-lui dr. Craciun in mana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...