Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

buna, eu am nascut amandoi baietii cu dr. Al Jashy Gladys Cristina de la Spitalul Clinic de Urgenta "Sfantul Pantelimon". am fost foarte multumita de dansa de la prima sarcina, incat m-am hotarat sa nasc tot cu dansa si al doilea [bebic], cu toate ca intre timp mi-am schimbat domiciliul (acum stau in Militari). cam asta este! Madalina-mamica lui Sebastian(21.02.2003) si a lui Cristian (20.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor,sunt o proaspata mamica,am nascut pe 20.08.2007 la maternitatea Bucur o fetita frumoasa si sanatoasa. Nu am nimic de reprosat doctorilor din spital pt k s-au purtat cu mine ireprosabil,ba chiar am fost sunata acasa de medicul meu (Dr. Said)sa se intereseze daca suntem bine. eu si fetita,insa restul personalului spitalului (femei de serviciu si bodyguarzii) au lasat de dorit! In ultima zi am primit biletul de externare pe la ora 12.00 iar pe la ora 14.00 a venit sotul meu sa ne ia de la spital. De la ora 12.30 si pana la 14.00 am stat cu bebe in brate pt k deja adusese o alta lauza in locul meu in pat pt k eu eram deja externata. Eu nu puteam sa dau piept pt k nu am sfarcuri si tebuie sa ma mulg,insa in spital nu ma lasau sa ma mulg si sa ii dau lu' bebe lapticul meu pt k nu era sterilizata pompa cu care ma mulgeam si nu au vrut sa mi-o sterilizeze,iar in ultima zi,nu am mai putut sa il iau pt k aveam externarea facuta si ele nu imi mai dadeau lapte praf si a plans copilul meu pana acasa de nu mai stiam ce sa fac.Dar de cand suntem acasa (2 saptamani)fetita mea a luat 600 gr pt k ii dau lapte de al meu toata ziua iar noaptea se trezeste de vreo 2 ori si ii dau lapte praf k sa nu stau in miez de noapte sa ma mulg. Ce sa va mai zic,cat am stat in spital am avut parte de lucruri placute si neplacute. Sunt fericita k suntem bine amandoua si ca am ajuns acasa,restul............SE UITA!!! pelena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor, cucuitelor! Am si eu nevoie de sfatul vostru!! Am nevoie de un ginecolog bun, un om de incredere, nu conteaza sexul si rasa. Numai ca eu stau in drumul taberei, si nu as vrea sa aiba cabinetul prin celalalt capat de Bucuresti! Dupa 6 ani si un pic de casnicie, ne-am hotarat si noi sa avem un bebic. E bine spus ne-am hotarat, pentru ca traim in era anticonceptionalelor, si cam planificam totul! Momentul cel mare il pregatim pentru la anul. Ma gandesc ca ar fi bine sa fac o pauza de anticonceptionale inainte de conceptie!! Va multumesc mult, Sa aveti o zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este bine sa renunti cat mai curand la anticonceptionale, pentru ca nu poti planifica sarcina. Poti avea norocul sa ramani in prima luna sau sa ai mai multe incercari. In functie de pastilele pe care le iei, exista si anumite perioade de pauza pe care ar trebui sa le faci. Eu iti pot recomanda dr. meu, care e f. bun. Am nascut primul copil si il voi naste si pe al doilea tot cu el si sunt extrem de multumita, dar cabinetul lui este in piata Dorobanti. Daca esti interesata activeaza-ti PM sa iti dau datele. Roli [gravi]22+ si mamica lui Marc (9 iunie 2006) http://www.helpsonia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...