Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by andreea29
Salut Eu o sa nasc in februarie la Spitalul Cantacuzino Ma poate ajuta cineva cu vreo informatie legata de acest spital ? Sau de dr. Secara? Va rog din suflet!!
Am nascut de doua ori acolo. Ultima data in martie 2007. Despre dr. Secara nu stiu nimic. Moasele ok. Prima data am prins unele suuuper dragute... a doua oara asa si asa, dar oricum s-au purtat frumos... Anestezie am facut la a doua nastere... a fost k. (eu am nascut natural de fiecare data). Nu mai stiu ce dr. mi-a facut peridurala... a vb dr meu cu ea. Sectia de neonatologie: dr. Craciun cel mai bun... Dr. Ceausu e sefa sectiei... se poarta frumos... dar cam atat... mi se pare ca e cam pe dinafara... In rest, celelelate dr. sunt formate de Craciun... sunt tinere si foarte atente cu bebebii... Asistentele de la prematuri si de la nou-nascuti dragute, cel putin cele de la prematuri le raman vesnic datoare, s-au purtat atat de frumos... si nu le-a dat nimic. Doar bombaone celor care au fost in spital de 8 martie. Asistenta sefa, d-na Vali, cea mai nenorocita din toata maternitatea... nu merita nimic... la fel se poarta... e numai miere cand se duce careva sa vada bb-le... se baga in seama sa primeasca ceva si pe urma uita ca i-ai dat. O sa te intrebe daca vrei bepanthene, ca la ea e mai ieftin ca la farmacie... da de unde... nu m-am gandit sa-i spun ca am deja [bang] Te cheama sa te mulgi al pompa electrica... chiar daca n-ai nevoie, te convinge... am zis sa incerc... pt. ca nu prea scoteam mare lucru cu pompa mea... si la cea electrica am scos si mai putin. M-am infuriat pe al meu sot ca ia dat 50 ron... nu i-a fi dat nici 5. Stiam de la prima nastere ce-i poate pielea... atunci nu i-am dat nimic pt. ca la externare am vrut sa-i faca fetei gauri si ii dadeam oricum (50 ron). Una peste alta, al neonatologie, jos, la parter asistetele k, tinere si rabdatoare, fac figuri doar ca le terorizeaza d-na Vali. Daca nu mai e ea in spital se poarta f. frumos. Doctorii buni, sectia echipata pt. prematuri. Eu am avut gemeni a doua oara, nascuti la 36 de sapt. unul considerat prematur din cauza greutatii. Asistentele de la nou-nascut de la etaj numai acrituri, destul de in varsta pt. asa ceva... parerea mea... n-au rabdare... Daca le dai ceva se poarta frumos pana data viitoare. Asistentele de la mamici f. dragute.... toate. Chiar daca le dai, chiar daca nu le dai. Cele de la etajul 1. La etajul 2 e de preferat sa nu ajungi... acolo te "cazeaza" doar daca nasti natural si e plin de cezariene la 1. Si daca dr. tau nu e printre cei mai tari din spital. Dar oricum temporar... pana se elibereaza ceva la 1. Daca dai ceva (20 ron) la asistenta sefa de la mamici sau la cea care e atunci pe tura (in we nu e asitenta sefa) are grija sa te mute imediat cum se elibereaza. Deobicei are grija doctorul tau sa te duca la etajul 1. Saloanele sunt cu 2 sau 3 paturi... destul de mari. Bebe sta cu tine in camera daca nu trebuie pus la lampa. In prima noapte te sfatuiesc sa il lasi la asitente... esti obosita dupa nastere. Daca fac mutre... se rezolva daca dai ceva. La capitolul curatenie... e ok, mai putin la toalete... dar aici nu cred ca e vina femeii care face curat, mai mult a unor paciente ... le e greu sa inimereasca un cos... s-a intamplat o perioada sa fie f. bine... si cand s-au mai externat pacientele si au venit altele sa fie dezastru... unele chiar fumau in toaleta [bang] Una peste alta... daca vorbesti frumos cu asistentele (cu ele iti petreci majoritatea timpului) si ele se poarta frumos. Eu cel putin n-am avut probleme cu nici unele... Doar cu doaman Vali, pe care o evitam cat puteam... Nu mai stiu ce sa-ti spun... mai intreba daca ai nelamuriri... si-ti raspund.
[url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Eliana[/url] cu [8**] [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena[/url] [url="http://b3.lilypie.com/nn21p3/.png"](23 octombrie 2004),[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"][bibe] Andrei si [bibe] Mihai[/url] [url="http://b1.lilypie.com/aisap2.png"](3 martie 2007)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa dau o bila neagra doamnei doctor Turculet Lorena cu cabinetul privat de pe strada Monetariei 12 pentru faptul ca se sta si 2 ore in asteptare la usa dupa ora stabilita pentru consultatie [:(!] Sa ii fie rusine pentru o astfel de mentalitate de dezinteres pentru clienti, poate solicita asistentei sa sune clientii ca sa vina mai tarziu si mai poate sa isi stabileasca intervale de timp mai mari daca nu face fata... Lucrurile nu asa trebuie sa functioneze intr-o tara civilizata si cand e vorba de o afacere privata !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare Eu am nascut in Sebes jud Alba prima data in 2002 iar a doua data in 2007 cu acelas medic, DR. OLTEAN si am fost foarte multumita de dansul. La prima sarcina nu am avut probleme dar la a doua a fost cam greu pt. ca am avut placenta jos inserata si a trebuit sa stau 6 saptamani in spital.Bineinteles ca tot efortul a meritat acum am o fetita de 3 luni foarte frumoasa si sanatoasa. Eu ii sunt oricum foarte recunoscatoare domnului doctor pentru tot ce afacut pentru mine si fetitele mele. Spitalul din Sebes e foarte mic dar pot sa spun ca e curat iar medicii si asistentele sunt ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna eu.....inca nu am nascut - intentionez sa nasc in februarie 2008 (atunci e termenul) voi naste la euroclinic - cu dr constantin roxana ideea e ca nu am auzit nimic despre ea - nimic, nimic - nici de rau nici de bine ea ca doctor e super - pe langa faptul ca e o buna profesionista - se si intereseaza de pacient (spaga este exclusa la ea - nici nu incape in discutie) ..totusi va rog - daca stiti ceva - orice spuneti-mi stiu ca e un spital cu renume euroclinic - insa pana cand nu trec prin nastere cu bine - nu ma pot linisti - vreau sa stiu ce ma asteapta - multumesc zarala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea 29 tu ai solicitat relatii despre dr.SECARA, dar nu precizezi ce anume vrei sa afli despre acest medic.Despre spital iti pot spune ca este ok.de la curatenie la disciplina,depinde si de tine cum te prezinti si ce iti doresti.Eu am fost internata acolo si am fost impresionata de asistenta primita din partea asistentelor cat si a medicului DAN SECARA pt. care am toata consideratia si aprecierea .Opiniile sunt diferite dar pe mine personal m-a asistat de fiecare data cu profesionalism si seriozitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut in luna iulie pe 21 2007 la spitalul sf pantelimon cu o doctorita de vro 30 de ani rezidenta fiind la prima nastere fff greu prea putina experienta dar intrun final mai mult am nascut cu moasa decat cu doctora[bang] dar in final am nascut o fetita de 3800 si 53 de cm si am fost ff bucuroasa ca fetita era santoasa tun dar eu abia mai puteam sa vb....[alcool] mironvioletta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua tuturor. eu am nascut acum 2 saptamani si o zi la spitalul polizu cu doctorul gabriel lemnete.marturisesc faptul ca mi-a fost foarte frica de nastere dar datorita doctorului si echipei sale am reusit sa trec peste teama mea si sa aduc pe lume un baietel minunat;mai bine zis sa aducem ptr ca fara ei nu as fi reusit nimic. am avut parte de un travaliu lung si greu 11 ore de marti seara de la ora 10 pana miercuri dimineata la ora 9 cand am si nascut. la mine nasterea a fost provocata datorita unei placente cam dificile sicum eram si la prima nastere nu a fost foarte usor pana sa imi tin copilul in brate insa acum.....am uitat. ceea ce nu am uitat insa este felul in care s-au comportat atat doctorul meu cat si cele 2 asistente si moasa care l-au secundat. chiar daca este un doctor oarecum controversat eu nu am decat cuvinte de lauda despre doctorul lemnete,un medic in care am avut incredere din prima zi si care nu m-a dezamagit,un profesionist adevarat si un optimist fara pereche.daca m-as hotara sa mia am un copil tot cu doctorul lemnete l-as naste si cu asta am spus tot. cat despre asistente si moasa marturisesc faptul ca nu le-am dat nimic inainte ptr ca nu mai eram in stare nici sa respir corect,cu toate astea insa s-au comportat foarte frumos,m-au ajutat si m-au sustinut cand eram prea obosita ptr a mai asculta indicatiile lor. insa dupa nastere au primit atat cat am considerat ca trebuie. desprespital.....tipic ptr spitalele din romania,dupa nastere am stat la o rezerva destul de curata cu baie in camera. asitentele asa si asa.eu am dat cate ceva la cam toate asistentele ptr ca asa le-am impulsionat sa se ocupe mai atent de mine si mai ales decopil.nu are rost sa discutam despre subiectul spaga ptr ca este deja ceva normal in spitalele noastre;anormalul a devenit normal si invers,dar asta este. cam asta am avut de spus despre spitalul polizu si doctorul cu care am nascut eu.onota 7 cu indulgenta ptr spital si un 10 cu felicitari ptr doctorul gabriel lemnete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am nascut la Odobescu in Timisoara. sala de nasteri impecabila dar sala de travaliu...groaznica. 4 paturi, cearsafuri patate cu sange, gandaci de bucatarie. Ce-i drept si doctorii se poarta frumos doar daca cotizezi, dar pe ei ii inteleg, salariile sunt de mizerie.E bine ca am trecut cu bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut la Giulesti. Spitalul destul de jalnic. Medicul meu exceptional. Personalul destul de ok, cu una doua exceptii. Pe ansamblu mi-a placut, mai putin ca mobila nu era noua, ca se facea curat dar nui se pastra (asta era vina mamicilor), ca se primeau vizite la salonul de nou nascuti si cand noi alaptam intrau mini-clanuri de colorati cu bocancii si hainele de pe strada. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...