Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rog un sfat, sunt disperata!


Recommended Posts

REVIN PENTRU CA AM CITIT TOATE MESAJELE TALE, LILIANA DRAGA.... SI CRED CA ESTI INTR-O SITUATIE FOARTE DELICATA...DAR NU DISPERA, AI INCREDERE IN TINE...DACA NU AVETI UN DUHOVNIC SI CRED CA NU AVETI, CAUTATI SA FACETI TERAPIE SA VEDETI DACA MAI AVETI CE RESUSCITA.....ORICE ALEGERE VEI FACE TE VEI DESCURCA, CURAJ! alinadel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bun...am citit povestea ta si iata concluzia mea: 1. zici ca nu stii cum o sa te descurci singura...ok,e normala intrebarea ta ,dar ai uitat sa ne mentoinezi daca el are grija de copil,se ocupa de cresterea acestuia(il hraneste ,il schimba ...ii asigura baza materiala necesara cresterii unui copil) 2.Nu ne-ai precizat daca ii vezi numai ca pe tatal copilului tau sau ca pe barbatul cu care vrei sa-ti petreci restul zilelor... 3.O parte deloc de neglijat e viata vostra sexuala....care din cate am citit eu ....e inexistenta 4.Nu ai nevoie de sfaturile noastre ,trebuie sa ai incredere in tine si in fortele tale si sa nu-ti inchizi viata langa un om cu grave probleme psihice ....ce te faci daca maine poimane nu mai sare la vecin cu cutitul ci sare la tine ...cine o sa te apere?Juma' de an in care el sa-ti demonstreze ca se schimba....mama dar tu stii proverbul cu lupul isi schimba parul...dar naravul ba Asteptam vesti de la tine ...si nu uita tu si copilul tau tb sa aveti o viata linistita ,deci tb sa faci ce e mai bine pt voi 2(tu si bebele) http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti bagajele, ia copilul si du-te unde vezi cu ochii. Nimic nu iti garanteaza ca la urmatoarea iesire cand vrea sa aranjeze ceva cu cutitul nu o sa vrea sa il infiga in tine. Imi pare rau ca lucrurile nu merg, dar e mai bine sa pleci mai ales ca nu pari sa mai vrei sa stai cu el. Violenta fizica si comportament financiar iresponsabil(nu avea nici o treaba sa piarda economiile la bursa cand voi nu aveti o situatie stabila) nu promit deloc un viitor luminos. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu cutitul pune capac la toate.Eu nu zic ca poate data viitoare il baga in tine la nervi dar, daca data viitoare cand vrea sa puna la punct ceva vecini ia iar cutitul si din gresala se impiedica ( din cauza vinului) iar tu esti in fata lui sau copilul.....Normal ca ,DACA e mare, dar eu zic sa iti duci copilul in Romania la parinti pt. o perioada pana iti iei licenta iar tu faci tot posibilul si te muti, poate poti apela la ceva prieteni pana iti gasesti o chirie si un loc de munca mai bine platit. Gandindu-ma si la sotul tau ca la un om, imi pare rau de el dar chiar are nevoie de ajutor specializat. Iar daca el accepta acest fapt si urmeaza un tratemant specializat pe perioada cat stati separati, poate ca mai exista o sansa pentru voi ca familie. Numai bine si ai mare grija. Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRED CA E O HOTARIRE GREA DE LUAT,DAR ORI IL AJUTI SA SCAPE DE AMICUL ALCOOL,CARE II DICTEAZA COMPORTAMENTUL SI SALVEZI CE SE MAI POATE ORI PA!, CA UN VIITOR PLIN DE VIOLENTE NU E BENEFIC NICI PT. TINE NICI PT. COPIL.MULT DISCERNAMINT ITI UREZ! alison,mami de simonhttp://b3.lilypie.com/ouVHp2.png http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/upload/Clipe%20de%20viata%202007/primadatalamare.jpg http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/upload/Clipe%20de%20viata%202007/fulgii.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sanse sunt putine de a ramane impreuna cu el. Numai Dumnezeu il poate lu ina si ajuta sa scape de nebunii pe care o are. Este intradevar periculos si pentru tine si pentru copil sa traiti alaturi de el. Mie una mi-ar fi frica sa innoptez alaturi de el... Numai tu poti decide daca vrei sa mai incerci sau sa abandonezi. Asa cum am spus la un alt subiec o casnicie nu trebuie neaparat mentinuta pentru un copil daca acea casnicie este traumatizanta pentru mama si are si efecet nedorite asupra cresterii copilului. Sa te ajute Dumnezeu sa iei cea mai buna decizie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copil + bagaje + plecat cat mai departe = liniste si sigranta pentru copil si pentru tine ! Nu inteleg cum te mai gandesti sa stai langa un asa om cu asa probleme de comportament. Esta tatal copilului tau dar gandeste-te ca puteti fi voi victimele urmatoarei lui crize de nervi. Si apoi ce invata si vede copilul bun la tatal lui ? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca a sta impreuna de dragul copilului e solutia cea mai buna chiar pentru copil. Decat sa traiasca intr-o casa cu certuri mai bine doar cu un parinte si in armonie, un ambient unde sa se simta in siguranta si iubit. Alcolismul e o boala grea. Eu una nu as mai amana sfarsitul acestei relatii. Sper din tot sufletul sa iei decizia cea mai buna pt viitorul vostru. Ai incredere in tine, esti mama, o sa scoti putere de unde nu ai si o sa continui mai departe. In viata asta totul are solutie inafara de moarte si impozite[pup] stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007 http://salexandre.wordpress.com/ http://www.flickr.com/photos/balexandre/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru sfaturi. la intrebarea daca ma ajuta cu copilul pot raspunde, fara sa am mustrari de constiinta: nu! sigur, ii cumpara, cand are ocazia, cele necesare. De cele mai multe ori asta e datoria mea (pentru ca eu primesc alocatia, cum imi spune el mereu) dar in rest.... nimic. I-am si spus ca eu oricum am impresia ca sunt mama si tata pentru copilul nostru, care de alfel se bucura tare mult cand il vede pe tati dar nu vrea sub nici un chip sa stea cu el. Ori sunt eu bleaga, ori naiva, eu tot mai sper. Imi tot repet ca iesirile violente nu se intampla zilnic, ca in rest e linistit. E linistit pentru ca eu nu mai vorbesc cu el. Mi-a repetat de o mie de ori ca " maine o sa se joace toata ziua cu copilul" si nu stiu cum sa face ca maine are altceva de facut. Eu mi-am pierdut increderea in el si din motivul asta incerc sa il ignor, nu-l mai intreb ce planuri are, ce o sa facem ca oricum nu se intampla ce imi povesteste el. mi-e mila insa de copil. nu vreau sa fie dezamagit. si totusi nu pot sa plec. mi-e frica. imi repeta ca e copilul lui, si el are dreptul sa-i fie alaturi. mi-e frica de singuratate, mi-e frica ca nu o sa fac fata. ma intreb uneori daca chiar exista motiv pentru divort. aud mereu ca in fiecare casnicie sunt discutii, ma uit la ai mei care, dupa parerea mea n-au avut o casnicie prea fericita si au ramas impreuna iar acum le e cat de cat bine. o sa mai scriu maine pentru ca acum plang si nu mai pot sa imi tin mainile pe tastatura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...