Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doi frati cuminti :)


Nicoleta

Recommended Posts

Salut. Revin cu perlute... Sambata iesim si noi afara, dupa ce de miercuri am stat numai in casa, sa ne treaca viroza... In fine, se pare ca l-am imbraat cam gros pentru cele 5 grade si Stefan vrea sa isi dea caciula jos, ii spunem ca nu e cazul... la care el tot incearca sa ne convinga... - Pai daca nu imi dau caciula jos mi se sufoca urechile! [hot] Nicoleta [gravi] 27+[baietel] si Stefan (27.01.2003)[sofer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Revenim dupa o luuuunga pauza. Bucsa a fost inlocuit cu "ghepardul ciobanesc" sau uneori cu "ghepardul marin", alteori cu crocodilul din Peter Pan... are acum un fratior... Sper sa pot reveni curand cu perlute noi, timp sa am sa le notez! Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Stefan la gradi, il duc eu cu Matei pana la intrare, de unde se descurca singur. Imi povesteste la pranz ca la-a jutat un tatic sa isi puna hainele pe umeras. Concluzia: " Ai vazut ca si lui ii place sa fie de ajutor, ca si mie?". In alta dupa-amiaza imi povestea ceva de la gradi... "Stii, poieri am facut..." (daca exista poimaine, de ce nu ar exista si poieri?) Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine-ai revenit Nicoleta Ma bucur ca te-ai hotarat sa ne reimpartasesti perlutele lui Stefan. Sa-ti traiasca puiul Matei, sa te bucuri de amandoi sanatosi si voiosi! Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii (Vrajitorul din Oz) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&wichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124389"]Poznele lui Andrei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122517"]Nasterea lu' Andrei[/url] [url="http://www.dropshots.com/andruskandu"]PozeAndrei[/url] Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe 28 februarie Stefan ne roaga sa megem la sanius, noi (nu stiu cum facem si) nu reusim... el este suparat ca nu am mers, noi ii promitem ca vom merge a doua zi... Replica lui: "Ati uitat ca maine este prima zi de primavara? Si cine se duce primavara la sanius??". [alcool] Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I se misca un dinte, ne facem planuri sa mergem mai repede la dentist fiindca cel definitiv incepe sa-i creasca in spatele celui de lapte... El isi face planuri ce sa-si cumpere din banii de la Zana... O locomotiva! Eu incerc sa il temperez, spunandu-i ca s-ar putea sa nu primeasca destui bani. Iar el serios: "Atunci o rugam pe d-na doctor sa-mi scoata inca un dinte!"[:)] Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la gradi. Reusesc sa intru sa il ajut la imbracat, pleaca la schi. Matei afara, cu o bunica a unei fetite (eu, emotii, nu vreau sa planga dupa mine). Eu il zoresc sa se imbrace cat de repede poate. El le spune colegilor: "Cine se imbraca primul sa se duca afara sa stea si cu fratele meu pana terminam noi!" [olala] Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefan este un frate mai mare de toata lauda! Este grijuliu si foarte iubitor. Si daca din greseala mai face cate ceva (ieri i-a luat o jucarie a lui din mana lui Matei si el s-a dezechilibrat si a cazut, a inceput sa planga...) incepe si el sa planga si se duce sa se ascunda, "Ca Matei sigur nu mai vrea sa ma vada dupa ce i-am facut asta!". Si e trist ca nu a reusit sa fie mai atent... Iar Matei il cauta prin toata casa... Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...