Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul meu nu ma lasa sa fumez


Recommended Posts

1. mi se pare de bun simt sa te lasi de fumat daca vrei sa concepi un bb 2. mirosi dupa tigara (chiar dc esti data cu parfum si chiar dc ai fumat pe balcon) 3. sarutul (chiar si pupatul) cu cineva care fumeaza e [xx(] pt un nefumator 4. dc tocmai i-a murit o ruda din motive de tutun probabil ca nu vrea sa ramana vaduv inainte de vreme...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Guestus
Tigarile merg mina in mina cu bautura...spune sincer...bei sau nu?
Asa... "Magdaleno, spune drept: cine ti-a pus sticla in mana?" [alcool] On topic: ali76, cand vei fi gravida trebuie sa renunti la fumat, altfel risti sa nasti un copil cu mari, mari probleme si nu cred ca vrei asta.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ali76, Aceleasi discutii aveam si eu cu sotul meu, eu fumatoare, el nu, a bombanit inca de la prima intalnire dar l-am ignorat. Cu timpul s-a ingrosat gluma incepuse sa ma miroasa sa vada daca am fumat, foarte naspa situatia [bang], eu te inteleg prin ce treci. Ca sa ii fac pe plac i-am spus ca m-am lasat de fumat si ca miros a fum de la colegii de serviciu care fumeaza langa mine, m-a crezut..[:D] Dupa 2 ani am ramas insarcinata si m-am lasat singurica de fumat gandindu-ma ca fumez cu buna stiinta ca imi fac rau, dar de ce sa hotarasc pentru copil? M-am lasat brusc. Dupa 2 ani intorcandu-ma la munca m-am reapucat. Dupa o lunga perioada ne-am impritenit cu un cuplu in care ea fuma, el nu (dar nici nu comenta)asa ca sotul meu s-a dat dupa el. Acum nu mai este nevoie sa ma ascund fumez de fata cu el, chiar imi cumpara tigari, i-am spus ca avem o casniccie prea frumoasa si e pacat sa il mint doar pt. atata lucru. Acum a inteles. Imi pare rau pt celelalte fete au postat pe topic incercand sa te convinga sa te lasi de fumat. Ai putea totusi sa o faci macar de dragul bb-ului macar pana duci sarcina la bun sfarsit si termini alalptatul(laptele este amar la fumatoare)[bibe], dupa aia poti sa incerci varianta mea.[fum][ups]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by joxy
quote:
dar i-am promis ca ma voi lasa. Si tot l-am plimbat cu vorba si n-am ajuns sa le las.
Poate te lasa el... Cu respect, G. www.siteaudit.ro
Nu cred ca e chiar motiv de 'lasat' dar cred ca ai gresit sa promiti ceva care nu esti sigura ca poti face [:)] In locul sotului tau as fi cel putin iritata ca nu faci ceva ce ai promis. Si eu sunt fumatoare si inca nu am gasit momentul sa ma opresc. Te inteleg ca e dificil sa te opresti doar pentru ca cineva iti spune sa faci asa, dealtfel cred ca asta e o motivatie sa continui...[:)] Cred ca trebuie sa gasesti in tine o motivatie, atunci cand vrei tu sa faci asta e mult mai usor. De exemplu planurile sa faceti un bebe ar putea sa te motiveze. ------------------- Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ppisic Nu cred ca e chiar motiv de 'lasat' ------------------- Diana
Asa crezi tu...ca nu o fac toti, da, dar eu stiu doua persoane care nu au mai suportat. ali76, eu nu cred ca-i corect sa mirosi ca o scrumiera, vorba nevestei mele, cand te pupi cu partenerul tau. Macar la asta sa te gandesti... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu auzi ce vroiai sa auzi. E cel mai bun moment sa te lasi de fumat. Daca tu nu esti in stare sa te lasi de fumat inainte sa concepi un copil, ai nevoie de cineva din exterior sa iti impuna asta. Daca ai avea idee cat de scarbos e pentru un nefumator fumatul pasiv si mirosul de tigara, te-ai lasa de fumat in secunda doi. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...