Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul meu nu ma lasa sa fumez


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Guestus
Daca unu fumeaza si celalalt trebuie sa faca la fel in semn de iubire....este aiurea sa te duci in ceruri fara sa stii ca sotu" or soata nu vine rapid dupa tine.
Constructiv ca intotdeauna [asia] si amuzant pe deasupra (si pe dedesubt [:D]).
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

chiar asa?! pai daca omu' stia de la inceput ca partenera/ul fumeaza inseamna ca a acceptat meteahna asta! cred ca e o gluma cand spui ca in semn de iubire si consortu'/consoarta ca se apuce de fumat... oricum,fumatorii nu prea se duc prin colturi sa fumeze...(exceptie,localurile special amenajate,dar si acolo ai sansa sa alegi,la fumatori,sau la nefumatori...) asa ca nu asta ar fi problema! problemele sunt cele legate de miros,sanatate,etc... si,cine stie?! unii chiar nu suporta chestiile astea....si atunci interzic.... dar eu cunosc cateva persoane care fumeaza in afara casei,sa nu stie partenerul,acasa nu fumeaza,si gata s-a rezolvat problema....intr-un fel! insa mie mi se pare aiurea sa ma ascund in baie sa fumez ca ma vede sotul...sau sa fumez pe balcon ca deranjez... cum insa "drepturile" omului sunt cele care primeaza,zic ca sanatatea e cea mai importanta si daca cineva nu vrea sa inhaleze fumul meu(aici vorbesc la modul general!)nu-l il oblig.... cam asa zic eu.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus,sincer, nu![biz] de asta l-am pus sa fumeze cu mine!poate mergem impreuna la cel de sus![:D] acum,sunt absolut de acord ca fumatul dauneaza sanatatii... si sunt absolut de acord ca din iubire sa te procupe sanatatea partenerului tau... problema e cu vointa,cu scapatul de dependenta.....astea le rezolvi mai greu! si cand esti tanar ai senzatia ca viata nu se va sfarsi asa cu una cu doua...ai senzatia ca o sa traiesti vesnic,apoi cand inaintezi in varsta,"monstrul" asta cam pune stapanire pe tine....si vointa e anihilata...probabil,nu stiu,ca n-am ajuns acolo... la mine fumatul a venit ca o joaca(asa cum cred ca se intampal la f multa lume),dar in momentul in care am zis,gata de maine nu mai fumez asa am facut...mai ales ca aveam si motive intemeiate! mi-am spus ca nu vreau ca BB-le meu sa aiba de suferit pt ca el nu se poate apara(cand eram insarcinata) si motivatia asta m-a determinat sa nu mai pun tigare in gura...nu faptul ca imi era greata,ci faptul ca nu am vrut ca puiul meu sa fumeze gratuit... asa si m-am lasat de fumat cu un an si ceva inainte de a ramane insarcinata,practic din momentul in care m-am gandit ca vreau un copil... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AYLLA
Asta da fericire suprema el 55+ si ea 25[:-)))][:-)))] [url="http://new.photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac"]POZE[/url] [url="http://tt.lilypie.com/DXnQp2.png"]VINE BB???[/url]
te intreb ca reporterii la TV... ce o as simti cind o sa-ti spuna doctorul calm "femeie.. mai mult de 12 luni nu cred ca o duci" si el (vinjos ca un taur) citeste reviste cu unde sa-si faca concediul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu-l las pe sotul meu sa fumeze! Si eu sunt gravida, nu suport fumul de tigara si simt cand fumeaza in casa vecinul de la etajul 4 (eu stau la 8). Cum simt urma de fum [xx(]. Si sotul vine acasa, dupa o tigara, 2, 3 (depinde cat e de stresat la birou) si ce vede? Pe mine alergand la baie, de cum intra pe usa si simt mirosul. Si tot nu "l-am lasat de fumat"! Clar sotul tau iti vrea binele si nu cred ca te trateaza ca pe un copil mic. Desi, daca ma gandesc mai bine, expresia: "sotul nu ma lasa sa fumez" e foarte sanatoasa. Cred ca cei mai multi fumatori au nevoie de cineva care sa nu-i lase sa-si consume viciul, altfel slabe sperante sa renunte. Aici vorbesc din experienta mea de fumatoare. Pe mine barbatul m-a lasat de fumat. Eram o locomotiva pe 2 picioare. Pufaiam si 2 pachete pe zi, cand l-am cunoscut, in timp ce el se lasase de abia jumate de an. Eeeeee, ca sa ma lase de fumat, m-a lasat gravida (nu radeti de mine, ca n-o fi chiar asa). Si gravida fiind, cu testul pozitiv in mana, tot umblam dupa tigari. Noroc ca urma Pastele, am petrecut 4 zile la munte si i-am predat tigarile si ma rugam de el sa ma lase sa fumez! Si de la 1 pachet si ceva, am ajuns imediat la o tigara pe zi, dimineata la cafea. NU mai spun ca-n doua saptamani cand au aparut greturile si mirosul de tigara imi facea rau. Din pacate, de data asta fumeaza el si eu nu. De ce n-o avea si el greturi? In concluzie, bucura-te ca-i pasa, roaga-l sa te ajute, mai ales ca e atat de afectat de problema! Sunt convinsa ca-ti va fi alaturi. Luati-va un concediu, plecati impreuna si renunta la tigari. Bafta! Bee [gravi] 10+ si Ana Teodora (22.12.2005) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAHAHA...vanjos ca un taur zici?...ma dar voi toti barbatii credeti sincer ca una de 25 va poate iubi pe voi de 55+ doar ptr ca sunteti "vanjosi"??? Ca sa-ti raspund,sigur ca nu pot sa ma bucur ca o sa mor dar nici nu o sa mor mai devreme de soroc de grija sau de suparare ca sotul va gasi una de 25...ba da,recunosc,o sa fiu putin trista ca am trait o buna parte din cei 55 de ani cu un prost imatur... [url="http://new.photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac"]POZE[/url] [url="http://tt.lilypie.com/DXnQp2.png"]VINE BB???[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-a cunoscu al meu fumam, dar nu doar fumam ci FUMAM asa ca o locomotiva. El n-a fumat in viata lui. Niciodata nu mi-a interzis sa fumez insa imi zicea frecvent "tata a murit de cancer cand aveam 4 ani, nu cred ca as suporta sa mai pierd inca o persoana pe care o ador". Cine ar putea rezista la astfel de cuvinte?[il] M-am lasat de un an jumate. Acum in primele saptamani de sarcina mi-a fost asa rau ca vomam doar sa miroasa cineva a tigara. Si cand comentam ca pute oribil imi zicea "eu am stat 3 ani cu langa tine mirosind asa si nu m-am mai plans". Sincer stiti ce urat miroase un fumator (imi cer scuze, am fost si eu in situatia asta)? Daca ati stii v-ati lasa imediat. Luna [gravi]19 sapt+ Cosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...