Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iully, pai daca ai venit in Iasi, de ce n-ai spus? Puteam sa ne vedem. Si noi mergem regulat la Iulius Mall, la joaca. Sa inteleg insa ca vroiai sa stai doar cu familia. Mama, inca n-a plecat, da deja simt un gol ... asa m-am obisnuit cu ea, sa nu mai zic cat de ajutor imi era. Sper sa treaca cat mai repede timpul si sa vina din nou la noi, de data asta in Piatra Neamt. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana gandeste-te ca nu vei sta mult timp singura,ca peste cateva zile plecati!Cu mancarea [:D] odata si odata tot treb sa inveti,si plus de asta supele nu sunt greu de facut [;)]Eu nu prea fac supe,lui Ana ii place ca ciorba sa fie acra,deci inacresc cu bors de putina,Paul le trage cu felul 2 asa ca...Si hai sa-ti mai zic ceva,ce am descoperit de curand,poate te ajuta.Eu faceam mancarea cu zarzavat proaspat(telina,morcov etc),ei...acum am descoperit legumele astea congelate,este o punga care se num 'Casa taraneasca',cu legume pt bors romanesc,are de toate,si mie mi se pare super,pun cateva linguri de zarzavat cu vreo 20 de min inainte de a opri borsul si e gata(asta dupa ce a fiert carnita si am pus borsul acru)Dintr-o punga fac cam 5-6 mancaruri(ca pun si la tocanite) deci mie mi se pare supeeer,si usor[;)]! Iully ce va venii sa mergeti tocmai in Iasi?Aveti rude pe acolo?E bine ca v-ati distrat,asa intre voi,in intimitate,cunosc si eu cum e sa scoti copilul de la asemenea locuri de joaca [bang] ufff! Anaa dar cat dormirati azi [:D]??Deci si tu tot pe la parinti ca si eu la fel [:D],am sa gatesc doar asa....ca tot prin deplasare vom manca si noi(si cica vroiam sa fac 2 cozonaci,ptiu dar n-am ce face[:D]!!)Si soacra-mea o sa faca cozonacii tot la cuptor afara,abia astept[pofta]! Andreutza spor maine la curatenie!!Off ce bine ca ai ajutor,asa mai zic si eu [;)]!! Al meu nu merge azi la meci,cu toate ca ar fi vrut,nu a facut rost decat de 2 bilete si a renuntat in favoarea lui tata si a lui taica-su [;)] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scris ceva, dar nu se vede...??? Dana, felicitari, mei! Bravo, la mai mare! [bis][bis][bis] Deci ai devenit matura...[:)] Eu nu salvasem ce-am lucrat azi si a picat reteaua si am pierdut...si acum am luat-o de la capat...munca patriotica...[bang][bang][bang][bang][bang] Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Vreauuuu si eu la meciiii. Dar nu pot merge. Sotul meu e la servici si Andrada inca mai sta in casa. Eu nu fac pasca si cozonac . Nu am facut niciodata si nici nu am de gand in viitorul apropiat. Am dat comanda la central. Oricum la noi cozonacul nu se mananca. Oua rosii imi face maicamea. In rest macarea o fac eu. La fel nici noi nu mancam carne de miel. Dana si eu folosesc legume congelate doar ca mie imi ajunge doar pentru 2 ciorbe ca sotului meu ii place ciorba ca o mancarica [:D] . Lui ii pun gros si mie mai multa zeama ca de aceea e ciorba ,nu? Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002) ‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ -Emerson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...