Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (18)


Recommended Posts

neata! Adriana cum a fost ziua de ieri??Ce gatesti bun [:D]?? Ana poate o sa ai noroc si o sa iasa un baietel exact asa cum iti doresti [;)]...si sanatos! Laura e bine,mi-a trimis un mesaj ca trebuia sa rezolvam ceva si ne-a promis ca ne va scrie in WE,caci acum nu are timp,strumphii ei se culca seara pe la 23 [V] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Dana, a fost bine, multumesc de intrebare! prima zi, singura cu Lara dupa vreo 2 luni a trecut repede, Lara a fost cuminte, nu mi-a facut probleme. La 9 seara era insa rupta de oboseala si m-am culcat. Asta e un avantaj cand copilul se culca devreme, ca ma pot culca si eu devreme si nu asa tarziu ca shtrumphii Laurei. Chiar ma gandeam ieri al Laura, ca probabil d-aia nici nu mai scrie, ca daca vine de la serviciu dupa-amiaza si sta cu copiii apoi pana tarziu, trebuie sa fie terminata la 11 noaptea si nu mai are nici un chef de scris. Azi a venit o d-na la noi sa stea cu Lara. Mi-a placut tare mult, s-au inteles tare bine si eu am putut face in liniste curat in toata casa si am fost si la cump. la Billa. Acum Lara doarme si daca n-o trezesc nesimtitii astia cu datul gaurilor in perete va dormi cam 3 ore. Mereu ii apuca la ore nepotrivite sa dea cu bohrmasina [bang] Iar azi-noaptea Lara a dormit dusa, insa la 2:45 NOAPTEA a sunat un nesimtit la interfon[bang], ca sa-i dau drumul, ca cica si-a uitat cheia[bang]. Noroc ca Lara nu s-a trezit, eu insa am readormit tare greu, ca culcata de la 9 seara imi cam facusem somnul. Lora, tu pe unde esti? Ai plecat cu masina prin tara? Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, da mi-am luat ajutor, ca ti-am mai spus eu ... e de 1000 de ori mai bine asa. Pt. 150-200 de mii(pt.4-5 ore) am linistite si fac totul frumos, cum vreau. Asa m-as enerva ca Lara mi-ar sta in picioare, as tipa, m-as stresa, as face de mantuiala totul, plus ca in Ro sa merg la magazin cu ea e sinucidere curata. E aglomerat, cu caruciorul nici gand sa merg, ea trage marfa din rafturi, vrea aia, ailalta. Am mai fost cu ea la inceputuri si m-am lecuit, dupa ce mi-a varsat un iaurt intreg pe mine si pe ea si am mai avut si discutii cu casiera. Pana mai de curand faceam sau incercam sa fac totul singura si eram asa stresata ca nu fac cum trebuie, ca nu e timp suficient si pt Lara si pt mancare si pt. aia sau ailalta ... de ce lucreaza sotul??? e mai bine cu ajutor, asa are si-o casa cat de cat ingrijita si-o nevasta fericita. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai e bine ca ai gasit pe cineva de incredere!Imi place faza cu 'nevasta fericita' [cool] De ex,sotul meu nu ar fi de acord ca odata ce eu stau acasa,sa mai aduc si o femeie,chiar si 3-4 ore pe zi!Chiar sa stau si cu amandoi copii...tot la fel,nu ar vrea!Bine,ca nici nu ne permitem [bang] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! am ajuns si eu la servici, dupa o zi obositoare de concediu!am facut curatenie de la 8 dim la 10 seara, non-stop. m-am oprit doar sa mancam. din fericire am reusit sa term tot cu mama, eu mi-am facut curat prin dulapuri, am sters praful, ea a spalat gemaurile, a aspirat, a sters.am mai facut si niste schimbari in dormitor si sufragerie si gabi a fost f incantat. pe seara tata a spalat colivial papagalilor si s-a chinuit cu gabi sa-i prinda ca le-a dat drumul. i-au ciupit de i-au zapacit. acum ma gandesc sa-mi gasesc o femeie ceva sa ma ajute la curatenia de sarbatori, pt ca nu as mai vrea sa o chinui pe mama. si asa are destule pe cap.eu clar nu am nici timp nici rabdare sa fac asa cum a afacut mama ieri.ma uitam la firmele care fac curatenie si am vazut ca sunt destul de scumpe. stiu ca sunt unele si in oras dar nu am gasit pe net nimic. stiti voi vreo firma in afara de impecabil, carora nu le merge netul?as vrea sa ma uit de curiozitate. in alta ordine de idei lora nu e azi la servici ca am inteles ca s-a simtit rau ieri, i-a revenit raceala si azi sta acasa sa nu mai iasa prin frig. Ana,e superba Casandra, are niste ochi mortali! "Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.Amintiti-va asta: nu ne mai putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul spectacol pe care il jucam."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreutza fain ca ai terminat ce ti-ai propus,cred ca la 4 camere ai avut de munca,nu gluma!Din pacate nu stiu nici o firma,dar poti gasi o femeie care sa vina de ex o data pe sapt sa faca caurat,sunt sigura ca nu costa asa de mult! Imi pare rau de Lora,credeam ca e altul motivul pt care lipseste [V]....sanatate max!! Week-end placut !! Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de laude pt ochi....Ptiu, ptiu ca nu cumva sa ne deochem[:D] Dana mai am un pic si sunt si eu gata. Am tot tras(cu Casandra dupa mine) si azi la 11.30 am atipit inaintea lu' fiimea. Ma jucam cu ea si dormeam in fund. Deci pana pe la 12 nu am facut mare lucru. Cel tarziu luni e gata. Lora sanatate multa. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreutza, [biz] bine ca ai terminat! Eu vazusem un subiect despre firmele de curatenie la fetele din Iasi. Piatra fiind mai mic, o avea oferte mai putine, insa trebuie sa existe ceva. Am inteles insa ca astia de la firmele de curatenie, fac treaba buna prima data si apoi de mantuiala. Ca cica de mai multe ori, e un pachet ceva. Dana eu zic ca 15 RON nu e mult pt cateva ore. Ce mai inseamna 15 RON? 2 litri lapte si-un pachet de carne, chiar asa cheltuiala nu e. In ROM sunt serviciile ff ieftine, sa vezi in Austria, unde dai 60 RON pt 2 ORE doar. Acolo ma durea sufeltul sa chem pe cineva, aici insa 15 RON e mai nimic si asta pt 3-4 ORE! Si la noi la inceput sotul tot zicea, ca ce e asta:"eu stau acasa toata ziua si nu reusesc sa ma ocup de gospodarie, cum reusesc alte femei care au cate 2 copii sau serviciu". Insa eu nu m-am lasat, m-am tot plans, ca e obositor cu copil, ca una ca alta si pana la urma s-a gandit el mai bine si a vazut ca atunci cand ma ajuta cineva sunt mai bine dispusa si ne merge mai bine. Sa-l pun pe sotul meu sa aiba o discutie cu al tau despre cat de imp. e o nevasta multumita?[:D] Lora, insanatosire grabnica! Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adriana_78 Dana eu zic ca 15 RON nu e mult pt cateva ore. Ce mai inseamna 15 RON? 2 litri lapte si-un pachet de carne, chiar asa cheltuiala nu e. In ROM sunt serviciile ff ieftine, sa vezi in Austria, unde dai 60 RON pt 2 ORE doar. Acolo ma durea sufeltul sa chem pe cineva, aici insa 15 RON e mai nimic si asta pt 3-4 ORE! Si la noi la inceput sotul tot zicea, ca ce e asta:"eu stau acasa toata ziua si nu reusesc sa ma ocup de gospodarie, cum reusesc alte femei care au cate 2 copii sau serviciu". Insa eu nu m-am lasat, m-am tot plans, ca e obositor cu copil, ca una ca alta si pana la urma s-a gandit el mai bine si a vazut ca atunci cand ma ajuta cineva sunt mai bine dispusa si ne merge mai bine. Sa-l pun pe sotul meu sa aiba o discutie cu al tau despre cat de imp. e o nevasta multumita?[:D]
Nu e mult mai Adriana,dar vrei ca sotul meu sa aibe impresia ca el munceste mai mult decat mine [:D]?Noooo,ca el nici asa nu este multumit cateodata [zid],niciodata nu apreciaza ceea ce fac,ori poate o face dar nu-mi zice!Si el doar a tras mai mult de mine,sa stau cu fata in continuare acasa,ca daca era dupa mine si maine m-as fi dus la munca! Da...sa-i faca o morala asa in nemteste...sigur va intelege tot [bang] [:(!] Ana ce comica esti...vad ca si pe tine te mai adoarme fii-ta [cool] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...