Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 301
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, fii-mea isi face repriza a doua de somn. De la 10 doarme, asa ca d-aia tot va bombardez cu mesaje. (scriu si pt. cele care nu pot, n-au timp, chef sau alte chestii[:D]). Laura25 bine ai revenit. Sa ne povestesti cum a fost sapt. de lucru! Andreutza, la cap. prajituri si eu stau tot asa prost. Mai rau e ca eu si la cap. mancare tot asa nepriceputa sunt. Nu stiu sa fac decat cateva feluri, mereu zice sotul "acum ai copil, cand incepi si tu sa faci torturi, prajituri, mancaruri sofisticate?". Eu dau din umeri si deviez discutia la altceva[:D]. Despre care parc din centru vorbesti? Are leagane?[:D] ca eu numai dupa leagane, tobogane si alte minuni d-astea ma uit acum[:D] Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La parcul central ma refer, de langa Ceahlau, cu banci copaci. e mai mult pentru tineret si pensionari, nu pentru copii dar mereu il vad plin de kinderi care alearga. eu mancare sa stii ca fac, dar tot asa chetsii simple, pt ca altele complicate nu am timp.la 10 ore lucrate pe zi, plus sambata, chiar nu stiu cand as putea face.prima data cand m-am apucat de facut mancare serios a fost cand m-am mutat cu sotul meu. am avut si am in continuare noroc ca ma incurajeaza mereu si f rar spune ca nu ii place ceva. din fericire e si un mare gurmand si daca ii fac vreuna din mancarurile lui preferate considera ca sunt cea mai mare gospodina. in general mie imi place sa fac lucruri simple si rapide.nu sunt deloc genul care sa fie inebunita sa stea in bucatarie toata ziua si sa faca mese festive cum face soacra-mea de exemplu. la ea mereu mananci cel putin 3 feluri de mancare. dar ea nu munceste cat mine si nici nu face mare lucru acolo unde este.asa ca sa ii dea dumnezeu sanatatate sa tot faca mese, ca eu nu am timp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata,am venit si de afara,mai am un pic si termin si ciorba.Eu sunt in zilele alea nasoale ale lunii,parca nimic nu-mi merge cum trebuie [bang]. Ma duc sa hranesc fata si mai vad eu. Adriana sa dea Dzeu sa fie bine si sa petreceti numai lucruri minunate in apartam asta!Esti draguta ca te gandesti si la noi,la fetele de pe forum [pup] Andreutza pai si azi la serviciu??Las ca ai timp sa gatesti...nici eu nu faceam inainte mai nimic,tot pe la parinti mai mancam,si acum cam la fel,dar tot imi fac sa am si acasa ceva mancare,mai ales pt copii!Am si eu niste foi din alea de placinta,dar nu prea imi plac!Eu mai bine trag cu foietajul pt pateuri! Laura ma gandeam sa vin si eu in parca dar lasasem ciorba pe foc si sigur Ana ma tinea mult mai mult afara [bang] Ana la ce biserica mergeti de obicei? Mai stiti ceva de Lora?? Adriana sotul tau ce religie are?V-ati cununat aici sau acolo la Viena?Te-ai dat in religia lui? Moama ce mult am scris [:p] nu stiu cat am fost de coerenta,ma duc sa hranesc fata! Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, cum sa nu ma gandesc la voi?[pup] - Nu mi-ai scris nimic insa despre petrecere. Vrei sa vii cu Ana si Paul sau fara? Preferi sambata sau duminica? Scrie-mi, ca daca astepti sa scrie altele inainte, sa vezi ce program au, o sa asteptam mult si bine sa stabilim o data. Sotul si Lara sunt protestanti. Eu sunt ortodoxa, nu e insa ca la musulmani, ca sa trebuiasca sa trec la religia lor. E asemantoare cu a noastra. O zi fara peripetii! Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am editat mesajul de mai sus,nu-si aveau rostul toate necazurile mele acolo. Adriana,nu stiu ce sa zic,eu as prefera duminica ca la mine sambata e zi de curatenie,mancare sau daca nu sambata dupa-amiaza ca si asa se mai mareste ziua pana atunci.Nu stiu daca cu copii sau fara,ramane de vazut. Ana fii-mea intreaba intr-una de Casandra,ti-a vazut si ieri sau alaltaieri pozele,m-a pus sa i le pun de n-spe ori [:D] zice ca n-o bate si ca-i da jucarii [:D].Asa o fi [alcool]?? Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am reusit sa intru! Mi-am culcat copii, au pus o ciorba al foc si am zis ca poate sa crape, nu fac nimic pana nu intru sa va scriu un pic. Saptamana asta la servici a fost mai bine, ca a fost o tipa bolnava si nu a venit de marti pana vienri, deloc. In acelasi timp 2 zile a fost bolnava si tipa care e sefa pe acolo pe la tehnic, asa ca in general am fost 3 in birou, toti noi angajati, fara nimeni sa ne frece la creier. Si a fost mai bine. Am avut si multa treaba, asa ca mi s-a parut ca a trecut timpul mai repede. In schimb ajung f. obosita acasa. Unde, bineneteles ca ma iau shtrumphii de noua si nu ma slabesc deloc. Bona le da pe la pranz o masa de fructe, ca altceva nu vor de la ea, asa ca mancarea serioasa (legume, carne, oua) le-o dau eu cand vin, la 5. Deci cand vin, trebuie sa incalzesc sau sa pun repede sa fac ceva pt copii, o lalaim cu mancatul mai bine de jumate de ora, apoi apuc sa mananc si eu. Sebi vine de obicei in jur de 7, asa ca mai pun si pt el odata si numai cu mancatul ne intindem pana dupa 7. Mai spal vase, mai pun ceva de mancare la facut pt a doua zi, mai pun vreo masina de rufe, ma joc cu kinderii.... si se face 21 cand le dau un iaurt, facem eventual baie, ne mai harcatim, si pe la 22-22:30 ii culc. Uneori mai rezist o ora dupa ce adorm ei, dar nu-l pot dezlipi pe Sebi de la calculator. Si asa trece ziua mea fara sa va scriu. De bona sunt in continuare foarte multumita. S-a descurcat f. bine saptamna asta cand nu a ajutat-o nimeni. Chiar i-a scos de cateva ori singura in parc, ca nu a venit soacra'mea. Parca sunt mai cuminti cand sunt cu bona, chiar soacra'mea zicea ca mai degraba fac figuri cand e ea. Intotdeauna ii gasesc pe copii linistiti si veseli, curat in casa, spalat prin bucatarie (i-am zis ca nu trebuie, dar ea insista ca nu o deranjeaza, ca oricum cei mici dorm 2 ore). Creste inima in mine cand intru in casa si ii vad cum o iau la fuga, cu gura pana la urechi, imi sar de gat si incep sa ma dragalesca. De obicei partea asta se lasa si cu plans, ca vor amandoi in brate la mine, dar cu exclusivitate [alcool], asa ca se imping si se trag unul pe celalt, sa stea numai unul in brate. Am observat ca saptamna asta Rares nu a mai vrut sa adoarma singur in patut ca pana acum, ci in pat, lipit de mine [il]. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora felicitari ca ti-ai luat si dovada ca esti sofer, la cat mai multe drumuri frumoase! Te-am vazut intr-o zi pe la 5 prin fata la Ceahlau, cu Iustina si cu bona, cred. Sanatate multa, ca am inteles ca esti bolnavioara. Eu nu cred ca apuc sa mai ajung la cuafor inainte de Pasti. Sunt o relicva din punctul asta de vedere. Mi-am luat niste ceara de aia la rece, poate apuc sa ma epilez macar acasa. Ma uitam ieri, dupa o saptamna de munca, ce hal de riduri aveam pe sub ochi. [bang]Parca am 45 de ani, nu 28[bang]. Adriana, deci ati reusit pana la urma![bis]Veniti in Piatra! [bis][bis]De cand asteptam bauta ta de casa noua! [alcool]. Eu pe 28 apr. am o nunta la Suceava, deci nu sunt acasa, dar dupa aia, cand vrei tu! Multumim frumos ca te-ai gandit la noi [pup]. Carmen, m-ai dat gata cu mutarea lui Ares de la cresa. Eu mi-am inscris shtrumphii acolo tocmai ca ai spus si tu si Criss ca e super. Si cumatra mea se plange ca din ianuarie de cand a dat fata la cresa e bolnava tot timpul, ca face pauza maxim o saptamana si iar baga antibiotic. Si ea e la o cresa din Maratei. Ma cam sperie lucrurile astea. Nu stiu ce-o sa fac la toamna. Ar fi o varianta sa pastrez bona, dar depinde si daca o sa ne permitem [:(]. Ana super freza Casandrei! Si eu vreau sa-i tund pe ai mei, dar nu stiu cum o sa procedez. Pe Rares cred ca il tund cu masina, sa ii ramana 2-3cm lungimea parului, dar pe Bianca parca vad ca iar nu ma lasa taica'su. Ca el vrea codite. Dar nu vede ca ii intra parul in ochi si nu ma lasa nici o clama sa-i pun [alcool]. Eu am fost cu ai mei intr-o dimineata sa-i impartasesc si Rares a inceput sa planga e cum am ajuns la usa bisericii si nici nu am putut intra cu el. S-a dus soacra'mea cu ei pe rand, i-a impartasit in viteza si am plecat. Am zis ca nu are rost sa-i stresez si sa-i sperii. O sa mergem cand o sa mai creasca si o sa inteleaga ceva. Criss s-a insanatosit Andrada? Ca am pierdut sirul mesajelor... F. frumos site-ul si ideea pe care ai avut-o! Cum a ramas cu banca pana la urma? Te-ai hotarat sa nu te duci? Scuze daca ai spus deja, dar eu am citit cam pe sarite zilele astea. Andreuta brava! Esti foarte harnica si acasa si la munca, si pe forum! La mine nu vii sa faci curat, daca tot ai antrenament acum? [:D] Eu m-am hotarat sa fac doar o pospaiala asa, pe deasupra, ca vineri oricum imi iau copii si barbatul si plecam la mama mea. In fiecare an am fost acolo de Pasti si e asa de frumos! Nu fac mai nimic, ma odihnesc, mananc, are cine sa mai stea cu copii, putem iesi afara, la iarba si floricele cand avem chef. De ce sa stau acasa, sa fac mancare si sa ma stresez, cand ma pot simti bine!? Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, esti inepuizabila ca de obicei [pup]. Nu stiu cum ai tu timp sa le faci pe toate. Eu nu am apucat sa citesc mesajul tau, dar nu cred ca trebuia sa-l editezi. Ce daca te plangeai si tu un pic?! Noi nu ne plangem de atatea ori? Nu pentru asta sunt prietenii, sa ai cui sa spui, sa te racoresti macar asa? [pup] La meci nu am mai ajuns, ca i se promisesera lui Sebi bilete din vreo 3 surse si in final nu am avut, ca nu ne-a facut nimeni rost [bang]. Intrebati de dentist, eu la cea care am fost am dat 60RON pe scos nerv, pus plomba, 40 RON pe o extractie, 30RON pe alta (a spus ca a fost usor, ca era doar un colt de radacina). Mi-a spus ca daca vreau sa-mi pun maselele scoase si sa imbrac pe cele plombate, ma costa, in functie de materialul ales, 100RON, 250RON sau 350RON pt fiecare masea. Dupa ce se trezesc vizigotii ii parchez la soacra'mea (ea inca nu stie, e surpriza [:D]) si ma duc in Plus sa fac cumparaturi. Am auzit ca ar fi si chestii faine, la preturi bune. Maine mergem la cumatri la Cut, la padure si la un gratar. Sper sa fie vreme buna. Ati auzit ceva prognoze? Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...