Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani, Minunate Scorpiute !!! (48)


Recommended Posts

Salutare, da, da stiu cam greu cu datul pe aici. Adevarul e ca daca nu am chef de spus mai bine nu spun [:)] Vineri ma duc la un kk de conferinta a carei pregatire mi-a ocupat toata saptamana si mai continua si ma scoate din papuci ca nu pot face altceva decat sa pregatesc chestia asta. In uikend n-am facut sarafan ca am facut perdele (draperii sau cum le zice la alea care optureaza vizibilitatea ). Cum noi renovam cu viteza melcului turbat (asta fiindca dupa prima tura s-au dus economiile si nu vrem sa luam credit suplimentar de renovare, asa ca asteptam redresarea contului de economii) vecina din spate seara ne putea vedea toate miscarile din living, fiindca am spart peretele living/hol. Acu' daca numa stam sa stricam ochii la tv nu e mare lucru, dar cand ne mai apuca romantismul trebuia sa ne infranam instinctul si sa urcam la dormitor sau sa cautam ceva de acoperit geamurile. Nu ca statea biata vecina tot timpul cu ochii pe noi, dar sentimentul tot este. Prin urmare sambata la amiaz l-am scos pe al meu din barlog si ne-am dus la cumparat material. Chestia asta i-a omorat orice speranta de "viata" ca l-am tinut in magazinul cu materiale cred ca vreun ceas pana am hotarat ce vreau si pana am cumparat toate cele necesare facerii perdelelor si gatarii lor. Dupa care acasa m-am pus pe lucru si catre seara aveam perdelele agatate si ne-am putut desfasura romantios fara sa ne mai punem probleme ca vecina va avea sau nu spectacol. Duminica am avut musafiri (ca altfel coseam fara nici o problema duminica). Asa ca in principiu ar trebui sa ramana pe uikendul viitor, insa io as vrea sa imi scot din nou puiul din casa si sa dam o tura pana la piata de craciun din Achen, chit ca va fi o munca de lamurire teribila de dus, ca el bietu' e acum in Germania in delegatie, vine vineri seara si eu il vreau sambata sau duminica inapoi in Germania. Despre mancare cum v-am mai spus eu odata, mai bine nu ma intrebati, ca de cate ori vad cuvantul mi-e ceva intre foame si greata. Nu stiu cum naiba. Cand sunt in forma pot sa povestesc de mancare oricat dar se pare ca daca nu incep eu conversatia ma apuca ...foamea/greata [:(] Noa cam atat, ma retrag in alea mele. pusicei pe intreaga linie, esme
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ana, super frumos povestesti.tare mult imi mai place.da mai, zi si tu de pilot, eu credeam cu totul altceva, asa ca merita baiatul meu.am zis ca azi ii cumpar multe jucarii in primul rand ca nu mai are nimic de joaca ca s-au tot stricat si ceva de imbracat ca merita baiatul. adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna scorpiutelor, ano...haioasa si nebunatica ca de obicei [:D] m-ai facut sa rad cu lacrimi...paia re dreptate saracu' om...cum sa-l lasi cu 3 prichindei [:D] ce ma bucur ca a stiu cum sa te scoata din oala cu melancolie...bravo lui! da nectarine, piersici, mananca Luana? ca si alea-as bune, sau cereale care mai contin fier...incearca asa [:D] daca zici ca spanacu-i otravit [:D] esme [pup] si sa ai spor la croitorie...asteptam poze cu draperiile si sarafnul adriana, cred ca o sa fie super incantat razvanel [pup] de noile achizitii...abia astept sa ne povestesti noi tot cu tusea dupa noi...da ce sa facem...asta e...mergem inainte maine avem iar o serbare la alex la gradi...de data asta ii duce la un fel de club si bineinteles ca e invitata si d-ra ruxi...acum ma baraie amandoi cat mai e pana maine [:D] va pup pe toate monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, nu am reusit sa-i cumpar aseara ca am fost la control la dr si a durat ceva.ne-am luat si trimiterea pentru analizele obligatorii.eu chiar nu mi-am mai facut de mult si abia astept sa vad ce-mi iese nasol.ca bine nu-mi ies.i-am cerut dnei doctor pentru razvan si o glicemie.nu stiu ce sa mai fac cu el.ca nu reusesc sa0l fac sa scape de biberon si de dragul lui bea peste noapte foarte mult ceai.va dati seama ca nu de sete.abia astept sa vad cum ii ies analizele. in rest , a nascut acum dimineata o prietena de-a mea.prin cezariana, 3.500 kg, nota 9.era programata intre 1-6 decembrie dar nu a mai avut rabdare.maine sper sa ajung si eu la ea. adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la scorpiute, Esme draga,pai eu inteleg ca pana la urma tot efortul cu perdelele si tinutul sotului o ora in magazinul respectiv,n-a fost in zadar si s-a terminat cu ceva romantzios...in ciuda vecinei,asa-i?[:D]Foarte bine...Spor la cumparaturi si la convins ca sa mergeti la targ... Adriana,ia zi repejor:cu ce s-a capatat pilotelul vostru?Ce surprize?Sper ca astea cumparate acuma nu intra in contul lui Mos Nicolae si Mos Craciun,nu?[:D]Alea-s separat...Aaaaaaa,scuze,acuma am plecat pe pagina in jos si am vazut ca nu ati mai mers la cumparaturi...nah!daca ai promis baiatului...tre' sa te ti de cuvant,mamico!Va pup,[pup]dragilor si sa fie bine cu analizele! Gabi...sa sti ca azi e cumplit de frig in Timisoara,in schimb straluceste un soareeeeeee....de imi vine sa chiui nonstop...chiar daca ma dor incheieturile de la mana.[:D]Ce face Bogdanelu'? Monica,pai asa mi-i naturelu'[:D]...si am mai zis io si fara falsa modestie,pe bune ca asa ma bucur cand resusesc sa fac pe cineva sa rada si sa se simta bine....ceva de neexplicat...[:D] Ei,sa nu uiti sa povestesti cum a fost la club si ce au facut gorobetii tai acolo...Acuma stai asa sa-ti explic cum e cu coana Luanuta tembela:asta a mancat de toate cand era mititica si fructe si legume si orice mancarica primea...de pe la 2-3 ani parca s-a tampit,nu stiu ce i-a venit...cam de cand a ramas acasa cu tanti Lina,daca iti mai amintesti cand povesteam io de ea p-acilea.Si fatuca mea nu a mai vrut sub nici o forma legume si fructe...daca le mai accepta legumele in ciorbita si mancarica,in schimb fructele crude absolut de loc.Dintre fructe manca numai merele,alea curatate de coaja si samburi(asa le mananca si acum) si uneori banane.Celelalte fructe...otrava,vitriol,cianura....cum vrei tu sa zici.[bang]Nici macar sa puna limba pe ele nu vrea.Nu numai crude,sub nici o forma...gem,fierte sau oricum.Daca ai vedea-o cum se poate stramba si ce moaca face...pe mine ma apuca piticii pe creier cand o vad,asa ca nici n-o mai intreb daca vrea.Sper din suflet sa isi revina de-a lungul timpului.De cand a inceput gradinita,anul trecut,s-a mai schimbat putin...a inceput sa manance ciorbitele cu legume cu tot,daca ii bag eu in gura,altfel numai zeama...am ramas masca,interzisa saptamana asta ca am facut o mancarica de mazare si mandra a halit cu doua guri,dar de ce?ca era ca la reclama Bonduell...mazarea care danseaza...si asa ca a mancat portia lu' ta-su si mai tarziu si portia mea,ca normal ca n-o intrebasem daca vrea,ca stiam ce spune....Asa ca ne-am crucit amandoi si am alimentat copilu'.[:D]Am vazut ca la gradi,nu are incotro,trebuie sa manance merele cu coaja(cine naiba sta dupa curu' ei sa-i curete marul?),chiar daca nu pe tot,dar jumate tot mananca,banana o mananca toata...deci d-aia trag io sperante ca incet incet isi revine copila...Asa ca e cam complicat cu mandra si indopam cu Ferrum Haussman si vitamina C,ce sa facem?Daca poti crede ca ei nu-i plac prajiturile,de nici un fel(din torturile ei a gustat doar frisca).Nu manaca ciocolata deloc,nu-i place.N-a gustat in viata ei lapte cu cacao sau Nessquik si nici nu vrea sa guste.Nu-i place inghetata..mai zic?????[:D]Asta e Luana mea,asa ca trebuie sa improvizez si sa adaptez cerintelor nebunicii... Cam asta.Va pup [pup]si sper sa aveti distractie maxima!Si sanatate! Dragelor...mai vorbim...Maine e vineri,stiati?Hehehehehehe[pk]...a innebunit lupu'... Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana, tu te vaiti cu fructele?intr-adevar cu ciorbele nu am probleme, mananca orice ciorba acrita cu bors, daca ii dai supa parca l-ai intepat in cur.in schimb cu fructele aceeasi problema.si manca cand era mic de nu faceam eu fata la cumparaturi.la cresa mananca merele(acolo le curata de coaja si samburi) in schimb acasa nimic nici mar, nici banana, struguri, pere nici nu exista.abia aseara si-a luat ta-su un mar verde si mi-a adus si mie si a zis intr-o doara sa-i taie si lu fi-su si supriza:a halit tot.noi ne dadeam coate ca nu ne venea sa crdem.si eu sper sa isi mai dea drumul.in rest la mancare mananca aproape orice.dar se uita sa vada cum arata intai.te doare capul. adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nastasie
ana, tu te vaiti cu fructele?intr-adevar cu ciorbele nu am probleme, mananca orice ciorba acrita cu bors, daca ii dai supa parca l-ai intepat in cur.in schimb cu fructele aceeasi problema.si manca cand era mic de nu faceam eu fata la cumparaturi.la cresa mananca merele(acolo le curata de coaja si samburi) in schimb acasa nimic nici mar, nici banana, struguri, pere nici nu exista.abia aseara si-a luat ta-su un mar verde si mi-a adus si mie si a zis intr-o doara sa-i taie si lu fi-su si supriza:a halit tot.noi ne dadeam coate ca nu ne venea sa crdem.si eu sper sa isi mai dea drumul.in rest la mancare mananca aproape orice.dar se uita sa vada cum arata intai.te doare capul. adriana&[copil]razvan 01.11.2004
[:-)))][:-)))][:-)))]Adriana draga...ai nostrii ca bradutii sa se ia de manutze,draga mea....ca-s de belea!!!! Uite-asa ne dam si noi coate,stuchim in san sa nu deochem copila si ii dam far' de comentarii ca sa nu atragem nenorocul si de diochiul la noi....[:D]Nah,vai de parintii care n-asculta de copii![:o)] Mah,sa mance ce-or manca,numa' sanatosi sa fie![:D][cool] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Slava domnului,...rasuflu usurata[:D], deci nu sunt singura cu copii asa de mofturosi. ...sunt pe aici dar ma duc sa pregatesc de pranz ca vine si al meu sot la masa. Mira mami de [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346409398/24"] DAVID [/url](15.08.2002) [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346401061/26"]DARIA[/url](20.11.2004) si [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346410279/32"] SELIN [/url](07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Oct2007"]Poze noi ....cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va zic:am primit aseara cu intarziere tot de ziua mea, cica nu a venit la timp ca nu a gasit:un lantisor de aur cu un calut medalion.eu aveam unul de vreo 15 ani si saracu l-am tot lipit pana cand cumnatul meu a zis ca deja s-a tocit si la el aveam si eu un cal dar nu era plin, era gol.asa ca sotul meu a dat comanda de un lantisor cu un cal aproape la fel dar plin.asa ca aseara cand m-am dus la cumnatul meu sa-mi iau inelul ca se rupsese, sotul spune:"nu mai veni si tu, stai cu fi-tu in masina ca ma duc eu sa le iau".cand s-a intors l-am intrebat daca a primit ceva modele de lantisoare ca data trecuta cand am fost avea numai d-alea groase si lungi.si el bandit:"Nu, tot d-alea mari si groase avea".abia seara mi-a arata ce-mi luase el cadou.acum vreau sa-i fac si eu un cadou de ziua lui un mp 3 la masina, dar tot cu el tre sa ma duc ca nu ma pricep la puteri, basi, etc. adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...