Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cabinet stomatologic


Recommended Posts

Draga Lia, Baietelul meu are aproape 6 ani. Ieri i-a cazut primul dintisor si totusi in spatele lui i-a aparut altul. (se vede putin). Dintisorul alaturat se misca si la fel ca-n primul caz- in spatele lui va apare alt dintisor. Unde sa ma adresez? Normal ar fi fost ca dintii noi sa apara in locul celor de lapte nu? Sunt ingrijorata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 683
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:Originally posted by smuci

Am un mare semn de intrebare: fetitei mele, care are 2 ani si 4 luni....i-au aparut coltisorii molarului de 6 ani...in conditiile in care are toti cei 20 de dintisori specifici varstei ei. Ce inseamna asta? Reprezinta vreun pericol pentru dintii permanenti?Dragostea este oarba...si nebunia o insoteste.


id="quote">id="quote">Buna.eu am oaresce indoieli in legatura cu ce povestesti.mergi si fa-i o ortopantomografie si scrie-mi te rog ce se vede.multumesc.numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by asi

Draga Lia,As dori sa stiu daca exista vre-o legatura intre vitamina D administrata bebelushilor si cantitatea de calciu din organism cu timpul de aparitie al dintisorilor.Baiatul meu are 1 an si 8 luni si nu are decat incisivii.Ultimul incisiv a "spart" la inceputul lunii agust.De atunci numic.E normal?Ar trebui sa-mi fac griji?Multumesc.Familia meaid="green">Razvanid="green">


id="quote">id="quote">Eruptia intarziata in sine nu e motiv de ingrijorare.Daca aceasta se datoreaza rahitismului,atunci E motiv de ingrijorare(la copiii cu rahitism eruptia tuturor grupelor deentare e intarziata).Mergi cu baietelul la pediatru si vezi ca-ti va spune acesta vis-a-vis de eventuale semne asociate rahitismului.daca mai ai intrebari,iti raspund cu placere.Sanatate si numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Karla

Draga Lia,Baietelul meu are aproape 6 ani. Ieri i-a cazut primul dintisor si totusi in spatele lui i-a aparut altul. (se vede putin). Dintisorul alaturat se misca si la fel ca-n primul caz- in spatele lui va apare alt dintisor. Unde sa ma adresez? Normal ar fi fost ca dintii noi sa apara in locul celor de lapte nu? Sunt ingrijorata!


id="quote">id="quote">buna.de obicei erup in spatele dintisorilor de lapte,nu te-ngrijora.:))sanatate si numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by grati.ela

Buna Lia! In sfarsit mi-am facut ieri rezectia apicala. Ai avut dreptate ca nu doare...nu am simtit nici cand mi-a facut anestezia pt. ca mi-a dat bine cu spray. Era osteoita la maseluta 1.4. Oricum, sunt fericita ca nu m-a durut nici dupa operatie, s-a umflat f. putin iar acum imi pot face planuri pt. bebe 2. Pupici! Gratiela.


id="quote">id="quote">ma bucur ca totul a fost bine,astept vestea cea mare![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lia, as avea si eu nevoie de ajutor. Sunt insarcinata in saptamana a 8-a si ma dor gingiile+un gust ff rau in gura toata ziua, cu toate ca ma spal destul de des, am folosit chiar si o apa de gura pentru gingivita, acum nu o mai folosesc. Imi era frica ca ea putea fi cauza gustului, oricum gustul rau a ramas si dupa ce nu am mai folosit-o. Am gingiile inflamate si mi-a aparut si un abces, nu prea pot manca. Am fost la dentist saptamana trecuta si mi-a facut un detartraj, m-a mai chemat dar pentru ca dupa ce am fost la el m-au durut si mai mult gingiile nu am mai fost. Dau orice pentru un remediu, care sa nu-i faca rau nici lui bebe. Am si gingiile lasate la doi dinti din fata, iar probleme cu dantura asa de mari nu am avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...