Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bantuita de amintiri


Recommended Posts

Nu te marita! Are sens sa te mariti, ca sa ai de unde divorta? Stai de vorba cu actualul, spune-i verde in fata ca ai dubii cu privire la relatia voastra si desparte-te de el, chiar daca el tine enorm la tine, chiar daca e un om deosebit si chiar daca urmeaza sa te casatoresti cu el! Parerea mea ca sentimentele pentru fostul au iesit brusc la suprafata, din cauza unor frustrari aparute in relatia actuala. Poate tu nu-l iubesti pe omul cu care esti acum, desi totul pare atat de perfect. Experienta personala? Cu o luna inaintea nuntii, am spus STOP, am renuntat la tot, mi-am parasit iubitul, dupa ce ca avea totul aranjat pentru nunta. N-am putut face pasul ala, gandul meu fiind la "fostul". Inutil sa-ti spun ca am alergat la fostul, apoi alte belele si probleme, iar la parasit, iar la fostul si tot asa, pana am luat-o razna cu totul. Si dusi au fost amandoi, am gasit o alta persoana si fiindca abia persoana asta (care acum e sotul meu) era El, cel sortit, n-am mai avut regrete, ganduri sau nostalgii. Parerea mea e ca atunci cand gasesti ce-ti trebuie, nu-ti mai pleaca mintea chiar asa pe coclauri dupa foste iubiri pierdute. si Ana Teodora (22.12.2005) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca ce se intampla aici e mult mai profund, isi are radacinile undeva in subconstient si se numeste frica de angajament, de esec.Nu la fostul te gandesti, ci la ce a insemnat el pentru tine, in special la suferinta pe care ti a pricinuit o.Ceea ce e absolut normal pana la un anumit punct.E bine ca din cand in cand sa mai analizam faptele noastre din trecut pentru ca la rece, se vad intr o alta lumina.Si mai invatam cate ceva, ca doar asta suntem, suma experientelor noastre, nu? Daca nu esti pregatita sa faci pasul, cine te poate obliga? Ai rabdare...timpul este cel mai bland zeu. Lori&Luanna(5.11.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nicole, la fostul te gandesti in ce sens? daca doar asa ca la un prieten, ca oare ce-o mai face, e bine, in acest caz zic si eu ca si bebec, e astenie de primavara... in schimb daca ai sperante in legatura cu o eventuala noua relatie cu aceea persoana, atunci ai intr-adevar probleme. pentru mine ar fi simplu sa decid...ce as putea alege oare? siguranta, iubirea, respectul? sau...neincrederea( fostul din cate mi-am dat seama te insela), iar de aici la lacrimi si frustrari e un pas micut.Eu as continua relatia cu actualul cu o singura conditie, implicare si iubire totala, daca astea nu sunt, atunci...fiecare cu viata sa. Dar, nu eu trebuie sa hotarasc. Oricum ai nevoie de timp, sa te gandesti bine, poti sa faci un exercitiu si sa te imaginezi peste n ani cu fostul sau cu logodnicul tau. Care imagine te va face sa zambesti, sa te simti linistita, ocrotita, tabloul perfect, aceea ar fi alegerea buna. Numai bine, Carla "Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am stat si am analizat bine ce se intampla cu mine si cu inimioara mea[bang]astfel incat aseara am vb cu logodnicul meu si am decis sa luam o pauza si sa vedem ce se intampla in tot acest timp;mi-am dat seama k dak m-as casatori cu el si gandul imi va zbura la celalalt...nu o sa imi fie bine,iar eu sunt genul de persoana kre are d gand sa se casatoreasca numai o data...cu cel potrivit..am doar22de ani,sunt inca tanara,mai am multe de invatat..oricum va multumesc inca o data pt sfaturile acordate:m-au facut sa imi dau seama de f multe lucruri..va urez toate cele bune si sper sa aveti mult,mult noroc...va pupik dulce d tot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...