Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce o femeie si un barbat nu pot fi prieteni ???


Recommended Posts

Ma racaie intrebarea asta ... raaaauuu ... Am prieteni barbati ( imi tot vine sa le zic baieti ) cu care am crescut ..cu care am impartit o bucata de paine fierbinte ..cu care jucam o frunza in fata la policlinia ...cu care jucam o gardiana sau ce naiba jocuri mai erau ..eu eram mai mereu cu baietii amica ca fetele erau ocupate sa se razboiasca mereu si mereu pe baieti ... Viata ne-a dus pe toti fiecare pe carea lui ...dar multumita tehnicii moderne am reusit sa tinem legatura si daca suntem la miii de km distanta unii de altii .. daaaarrrr ..acesti baieti (ca ptr mine au ramas tot baieti cu care ma jucam in copilarie ) mai au si neveste/iubite/amante care daca aud/vad ca vb cu o ea pe net gata "nenorocitule ,ma inseli " ai amanta" .."ce vb cu aia atat daca nu ai nimic cu ea "...si la prima faza de genul asta te retragi ca na asa e frumos ....si totusi imi e dor de prietenii mei ... vreau sa tin legatura cu ei ..sa vb cu ei macar odata pe luna ,fara ca o femeie isterica sa puna semnul de egalitate intre "ce faci draga prietene?" si "cand ne intalnim sa ne-o tragem " ...de ce nu le permite sotilor/prietenilor sa aiba prietene ???Si cand ni se explica ca nu e nimic nu vrem sub nici o forma sa credem ??? ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ba eu chiar consider ca putem avea prieteni... De bine, de rau, noi ne-am 'integrat' toti prietenii si toate prietenele si au devenit prieteni comuni. In loc sa consider ca fosta colega de banca a lui barbatu-meu e vreo amanta secreta [alcool], am preferat sa o cunosc si sa o tratez si eu ca pe o cunostinta veche - la fel a facut si el cu prietenii mei. Bine, asta a presupus sa ni-i prezentam reciproc, nu sa ii ascundem. In momentul in care s-ar feri de mine cind vorbeste cu cineva, deja ar fi un semn de intrebare. Deci depinde in foarte mare masura si de atitudinea 'consortului'. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alessia, sunt si barbati care nu accepta asa ceva, nu numai femei isterice. Si mie mi se pare aiurea fiindca chiar cred ca intre un barbat si o femeie care au crescut impreuna si se stiu de cand lumea poate exista o prietenie adevarata (si, parerea mea, de multe ori mai trainica si mai sincera decat intre 2 femei!) fara sa fie implicate si alt gen de sentimente decat cele de prietenie. Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea partenerelor pe care le stiu ar avea aceeasi reactie ca cele de care vorbesti. Poate si eu pusa in aceeasi situatie m-as intreba cum sa scurtez comunicarea. Stii care e problema? Prietenia e un lucru sublim, dar e rar. Prietenia dintre un barbat si o femeie e si mai rara. In restul cazurilor e asa o apa calduta care duce la o relatie sexuala cand relatiile din care provin cei doi scartaie sau pur si simplu se aprinde scanteia. Rationamentul e simplu: daca cei doi nu comunica, nu e loc de scantei. Cred ca trebuie sa accepti ca desi sunteti prieteni din copilarie nu mai sunteti copii. Puteti comunica pe mail sau un timp mai scurt cand e prezenta si consoarta sa auda ce vorbiti. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si m-am gandit. Eu am prieteni. Nu ma intereseaza din pdv sexual, doar sa discutam. Am avut si colegi la facultate cu care m-am intalnit la un suc si sa ne impartim cursurile, si n-am sarit unul in bratele celuilalt. Deci, se poate. Depinde si de partener, daca e gelos pe prietenii tai, atunci...e mai greu. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca face parte din orgoliul masculin si simtul lor de a isi proteja "proprietatea". Imi amintesc acum 4 ani cand l-am cunoscut pe sotul meu, eu eram prietena foarte buna cu fostul meu iubit. Am fost impreuna cu fostul pt mai bine de 7 ani de la varsta de 16 ani. Nu mai aveam absolut nimic pt el dar am ramas amici foarte buni. Sotului meu nu i-a convenit niciodata relatia si tacit am racit legatura cu fostul si acum nu am mai vorbit de mult mult timp. E mare pacat ca nu a vrut sotul meu sa inteleaga ca sentimentele mele nu mai erau nicaieri in alta parte decat pt el. Dar am acceptat (greu) acest lucru de dragul sotului meu si pt ca in final i-am inteles modul (pueril)de gandire. Asa sunt ei, barbatii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O femeie poate fi amica cu un barbat,un barbat nu prea..cu o femeie. Eu am amici baieti ff buni,pt care nu am nutrit si nu voi nutri niciodata alt sentiment decat cel de prietenie. Nu stiu daca un barbat..ar putea la fel de bine sa mentina o relatie,stric prietenie.Si asta pt ca,majoritatea amicilor mei si-ar fi dorit mai mult de la mine,dar au acceptat pana la urma o simpla prietenie. Cu fosti prieteni,am ramas la fel de buna amica.Vorbim destul de des,stim unul de altul. Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariamunteanu
Eu cred ca se poate sa fie doar prietenie, mai ales intre oameni care au copilarit impreuna. Eu am prieteni baieti si sotul meu are prietene fete, dar nu m-am gandit niciodata la ceva mai mult decat atat.
Exact. Relatiile sunt mai degraba fratesti. Ce-i drept acum ne vizitam in familie, dar ocazional mai vorbim la telefon, ne mai intrebam de sanatate. Din punctul meu de vedere, evolutia unei astfel de relatii catre ...altceva, ar echivala cu un incest. [gravi] 39s + [fetita] Sophia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...