Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Situatie incomfortabila


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Black_Forest
Si pot sa mai spun ca de exemplu cind discutam liber, relaxat, si eu spun Toulouse e in partea de vest a Frantei el trebuie sa ma contrazica si nu se lasa pina nu se uita in atlas sa se convinga cine are dreptate si apoi nu stie cum sa se motiveze ca a gresit.
Aaaa da am avut si eu unu de asta pana de curand...nu stiu cum e al tau dar la mine tot ce ziceam sau faceam, el trebuia sa controleze.Nimeni nu face ceva mai bien decat el.[neand] Ma facea sa ma simt inferioara din multe pcte de vedere, desi avem aceleasi studii, lucram in acelasi loc si castigam la fel.Ba mai mult la mine zicea ca femeile nu pot face nimic bine [:(!][:(!]. Si cand aveam dreptate eu si nu el parea sa cada cerul pe el recunoscand, si atunci parea ca imi face o favoare.Si tot isi baga scuze independente de el ca a gresit.Dar cand avea el dreptateee ma tinea toata ziua cu asta si eu ii dadeam tot creditul pt asta. Din pacate...nu cred ca se poate corecta.[medic]
quote:
Originally posted by Black_Forest
PS glont10 daca ar fi vorba de obiecte mici nu ar fi problema mare dar el a cumparat mobila de dormitor doar ca i-a placut. Nu a masurat si acasa ce crezi ca s-a dovedit ca ca e prea mare. Mergi in dunga in dormitor si usile la dulapuri nici nu se deschid complet din cauza spatiului redus ce a ramas. A recunoscut si el ca a facut o greseala dar prea tirziu.
si nici asa nu se opreste[ups] Cu toate astea,este interesant si de laudat ca se ocupa de casa...insa totul se anuleaza cand... iese asa. Spune-i, arata-i cum este in casa din cauza asta, ca nu cred ca ii place nici lui si...o intelege. Bafta![flo][pup]Doar tu vezi si hotarasti cum itti e tie mai bine...cu, sau fara. Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma gindesc totusi ca unii oameni se schimba cind dau peste conjuncturi favorabile schimbarii. Ma gindesc la schimbarea in bine a unui om. Cum as pute sa creez conjunctura favorabila pentru ca el sa se schimbe in bine? Sauu cum sa ma schimb eu in bine, presupunind ca eu sint de vina? ...desi eu nu cred asta [zz] ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Black_Forest
Inca ceva ce nu am inteles este ca in ultimele 2 luni (din cele 6) nu mai imi lua telefonul sera dupa 10.00 si asta e ceva ce m-a facut sa vreau pauza de 3 luni.
Asta mi se pare mie cel mai grav, faptul ca deja il agasau telefoanele tale! Nu cred ca cineva care te iubeste ar proceda asa... Dar si mania cuparaturilor pentru casa ar constitui un semnal de alarma pentru mine. Iti spun eu ca nu vrei sa afli cum este viata langa un asemenea barbat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca oamenii nu se schimba asa usor , de aceea atunci cand iti alegi partenerul de viata trebuie sa nu-ti doresti sa-l schimbi , pentru ca nu se poate , trebuie sa-l poti iubi cu defectele si calitatile lui . In situatia in care nu poti trece peste anumite , sa zicem "defecte " , nu trebuie sa treci cu vederea , gandindu-te ca se poate schimba...Oamenii nu se schimba ,in cel mai bun caz va incerca sa-ti faca pe plac , dar nu se va schimba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In continuare mi se pare ciudat faptul ca voi va platiti consumatia separat, dar iti explica faptul ca trebuie sa investesti in casa loc sa investesti in tine. Eu l-as intreba care e problema lui...l-am cerut cumva si nu ma ia fara zestre? [:D] Serios, cam depaseste limitele de bun simt. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In nici unul din mesaje nu mi s-a parut ca va iubiti cu adevarat. Daca dupa nici 6 luni faceti calcule la leu cine a platit ce suc... Am din ce in ce mai mutl impresia ca sunt depasita de epoca asta. Adica eu nu as putea trai cu cineva in casa numarand toate cheltuielile. Eu sunt casatorita de mai bine de 7 ani si nu am calculat niciodata cine a platit ce. Adica avem amandoi cate un cont (dar pe cele doua nume amandoua) de care ne folosim ca sa zic asa separat (dar numai pt ca e mai usor de tinut socoteala si sa nu trebuiasca sa spunem in ficare seara cine cat a luat din cont). Si ne este chiar indiferent cine plateste. Nu il deranjeaza deloc cand platesc eu la restaurant si pana acum nu si-a permis nimeni sa-i faca glume de genul te intretine nevasta!!! Cat despre casa, la cheltuieli mai mari si de fapt la investitii de lunga durata ne consultam si nu cumparam fara acordul celuilalt. Aici o faza: ne trebuiau farfurii de tota ziua si am cautat timp de aproape o luna pana sa cadem amandoi de acord. Maica'mea era oripilata ca ce trebuie sa-i cer lui voie sa cumpar farfurii??? Dar mie mi se parea normal sa alega si el avand in vedere ca le va vedea zilnic pentru o perioada destul de lunga. Si pe de alta parte mie nu i-ar fii placut sa vina el intr-o zi acasa cu maldarul de farfurii (noi suntem 5) alese numai pe gustul lui. Parerea mea este sa nu te relegi la cap daca nu te doare! Dcaa ai avut chef sa iesi cu altii cat timp ati fost in pauza nu cred ca esti chiar asa de indragostita. Si pt ca nu ai gasit unul mai rasarit in 3 luni nu inseamna ca fostul e cu siguranta barbatul vietii tale. Mama Zmeilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic...daca dupa numai sase luni exista discutii...si hai sa spunem anumite incompatibilitati, ce veti face dupa cativa ani, cand vor veni adevaratele probleme? eu zic sa nu te legi la cap...si sa stai bine sa te gandesti daca merita sa investesti in aceasta relatie, daca il iubesti sau e doar orgoliul tau la mijloc.. ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am simtit sa platesc niciodata.cand nu ii ajungeau banii imi cerea el.si acum,ca banii sunt la comun,oarecum,ca fiecare are si el in portofel banii,ca doar nu suntem lipiti,si mergem sa amncam in oras,si banii sunt la mine,scot si platesc.am auzit chiar niste comentarii facute de niste persoane care ne cunosteau,ceva de genul:"vezi,ea plateste,portofelul lui e la ea",asa,cum ca l-as tine sub papuc,pentru ca am auzit asta de la prieteni foarte des.dar pe sotul meu nu il intereseaza. si pentru ca nici el nu le avea cu cumparatul pentru casa,am decis sa cumparam impreuna ce ne trebuie,cu lista facuta in prealabil,si cu mers la zeci de magazine mai intai. eu cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el si sa ii spui in fata ce te deranjeaza,dar sa fii foarte sigura pe tien si sa nu faci compromisuri,ca niciodata barbatii nu se schimba dupa,ci inainte.si ii spui ca daca te iubeste sa accepte aceste dorinte ale tale. s de ce sa platiti cand unul cand altul?ce e vreo lege?plateste cine invita sau cine are atunci.si tu,ca o doamna,trebuie sa fii invitata si rasfatata.ca dupa,o sa muncesti in casa,de o sa platesti cu varf si indesat.[:D] cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url] http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa pui pe o hartie mai multe exemple in care el s-a comportat asa cum ai zis si sa le discuti apoi cu el. Poate puteti afla de ce se simte el intotdeauna in competitie si de ce simte el ca are tot timpul ceva de demonstrat ... oricui. E f greu sa traiesti langa astfel de persoane, sunt foarte obositoare si toxice. Oricat te-ar atrage, gandeste-te daca ai rezista sa locuiesti cu el si sa fii in permanenta pusa la zid. Mai ales ca acest comportament ar putea degenera mai tarziu si ar putea ajunge violent pt a-ti demonstra cat e el de tare.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos"]Pozele mele[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut prin asa ceva cu fostul sot.Si sa stii ca nu s-a schimbat deloc.La fel faceam si eu, plateam pe oriunde mergeam.Si el s-a complacut in situatia asta.De schimbat nici vorba.Eu zic sa ai mare grija ca tu vei suferi mai tarziu. Tu-l stii mai bine, daca va fi in stare sa se schimbe sau nu.Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...