Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence petrecarete (65)


Recommended Posts

Gabi, felicitari pentru la 4-lea dintisor.[bis] Nu vin rauri, nici vorba, bine ar fi...[:D] Si eu tot o mut, de la un san la altul de cateva ori,asa am facut si acuma seara. Acum s-a mai chinuit si ea sa traga putin, dar aseara cand vedea ca nu vine lapte incepea sa planga si se uita la mine. Cu pompa n-am scos azi nici 10 ml.[bang] Am pus-o pe ea mai des la san ca nu a vrut mancarica decat foarte putin.
[mamica]Alina cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][8**] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinamorostes/my_photos"]poze 1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pe pagina 3?????????????????????? Unde sunteti? Noi suntem mai bine cred, nu a mai facut asa febra aseara. Dimineata nu avea deloc. Face in schimb mutre la antibiotic [bang], ma chinui sa il dau. Fetelor, medicinistelor, cat nu avem voie sa iesim? Alina, cum sunteti? Azi noapte am visat ca ii dadeam Adelinei sa pape [:I].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINA? dar nu ai lapte sau ce e baiu? eu cind am alaptat ii dadeam si supliment formula ptr. ca nu se satura, nu vrea sticla? stiu ca te chinui, nu vreau sa va rideti fetelor dar ceapa verde zice ca face lapte, nu berea, laptele iar e bun ptr o producti e buna de sai, mult lichide,Asi puntea sa zic NU TE STRESA dar sunt cuvinte doar din guraspuse ptr, ca sti cum e si nu poti sa faci sa nu te necajesti, dar vreau sa iti spon sa ai grija ca eu din cauza stresului ca ma necajeam am pierdut laptele la 2 lunii de zile.inceaca sticla ci lapte formula sau de care ii dai sa se invete, crede-ma va fi mai usor. micu meu doarme acum nu am reusit sa mer la dr. la control pt afta aia sper sa reusesc ca e pina la ora 14 dr. DA Manca foarte bine, de fapt nu mi-a dat de inteles sa il deranjeze ceva in gurita, la un consult am dat de afta. acum are pr. cu dintisorii noi avem deja 6, asteptam cel de a-l 7-lea. vreau sa zic ca micutu nostru la 1 an are 13kg si 80 cm, dr zice ca arata a copil de 2 anii VAPUP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata![:D] Flavia da' ce are Bogdi?ceva boala infectioasa de nu aveti voie sa iesiti afara??Daca el nu mai are febra si se simte bine eu zic ca puteti iesi afara(cu precautiile de rigoare).[pup] Alinush nu fac absolut nimic special sa am lapte....niciodata nu am facut nimic si de aia am avut suficient....de mancat mananc cand apuc, lichide beau cand imi aduc aminte.... Cum a trecut noaptea? Gabi felicitari pentru dintisor!!!!!![bis] Restul fetelor pe unde sunteti???????? [pup] Eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ACUM eu bantui ca am timp[:D], fetelor ? am auzit de banana cu iaurtel, spuneti-mi, iaurt simplu amestecat cu nananuta? sau cum Doamne? nu constipa? ca eu banana nu ii mai dau din cauza constipatiei, dar vad ca e asocita cu iaurt, constipa sau nu?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory, vezi ca aici suntem o trupa care suntem pro alaptat cu orice pret. Fiecare mama are lapte bun pentru copilul ei. Bebeii au puseuri de crestere cand vor mai mult, sau noi momente mai proaste cand ne scade lactatia din diverse motive,dar persevam. Ne punem copiii mai des la san, ne hidratam, mancam mai bine si incercam sa fim mai putin stresate. Odata ce i-ai dat completare cu biberon se obisnuieste cu acesta pentru ca-i vine mai usor si renunta la san. Asa ca ai grija ce sfaturi dai vizavi de acest subiect daca vrei sa nu sarim la gatul tau [:D] [url="http://community.webshots.com/user/gabitzica"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina mi-am adus aminte, cerealele am inteles ca sporesc lactatia .Acelea care sunt numai seminte si eventual cu ceva fructe uscate prin ele, nu fulgi. Noi azi mergem la soacra-mea sa-l sarbatorim pe un var de a lui Ovi, ne adunam cu titii, de la mic la mare [:D]. Gabi felicitari pt dintisorul nr 4. Flavia se vede ca nu le ai cu crosetatul/tricotatul , eu crosetez momentan [:D].Ideea e ca si eu am fost antitalent in scoala generala , si acum imi aduc aminte cum scartaia lana in croseta si acele de tricotat [:D], dar se pare ca cu mintea de acum si experienta de atunci a iesit ceva bun. Melania [fetita](14.01.2005) si mama Carmen [url="http://photos.yahoo.com/cofratu"][bum][/url] poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flavia ramona
Ioana, Bogdi are rosu in gat. Atat. Asa ca pot sa ies maine afara cu el?
Flavia sigur ca poti! Doar daca-ti face temeperatura e bine sa-l ti in casa! sanatate multa [pup] Carmen, ptiuu ptiuu da harnica esti! Intr-o vreme tricotam si eu la greu dar m-am lasat de meserie [alcool] Distractie maxima! Llori, are Gabi dreptate, vezi ce sfaturi dai [:D] Sa stii ca daca io le aveam pe fete langa mine cand am inceput sa cred ca nu mai am lapte era mult mai bine. Asta e. Si inca ceva, aici majoritatea celor care au bb sunt deja la al doilea sau al treilea copil, deci cu mult mai multa experienta decat cele ca noi, cu un sigur copil. [flo] Diana, am dat in bara saptamana asta si nu stiu de ce prevad ca si saptamana viitoare o dau in bara cu cura. Mi-e jena de fete de mor, dar sunt o haple si jumatate, imi vine sa ma bat singura [bang] Alina cum stai cu laptele? si-a mai revenit?? [pup] Si eu prefer sa ne vedem dupa Paste [flo] Sunt super stresata cu ziua lu Raul, as face de toate si parca nimic nu-mi iese [bang] Noroc cu biata mama, care deja mi-a facut aproape toate prajiturile. of ce m-as face fara ea [:D]
Nou stil de viata [cool] [pk]Cookie-[pk]Alma-[pk]Ina-[pk]Claudelu
ce mai astepti??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...