Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence petrecarete (65)


Recommended Posts

Nu am mai intrat de la pranz si ce imi vazura ochii[xx(][xx(]] Lori, hai ca ai intrecut masura deja. Cred ca ai uitat sa citesti regulamentul forumului inainte de a posta aici. vezi ca nimeni nu iti impartaseste opiniile , dar tu o ti pe-a ta in continuare. Nu Ada s-a luat de tine ci tu de ea si are perfecta dreptate in tot ce a afirmat. Ce ai facut tu se numeste atac la persoana. Aici combatem idei si nu persoane ir majusculele pe internet inseamna zbierate. Flavia imi pare rau de Bogdanel. Nu am mai apucat sa te sun azi. [url="http://community.webshots.com/user/gabitzica"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bau! S-au linistit apele? [:0] Eu zic ca fiecare trebuie sa ne spunem parerea in mod civilizat, nu are nici un rost sa ne certam...la subiectul acesta era liniste si noi mamicile ne-am ajutat foarte mult si ne-am sustinut una pe alta de foarte mult timp(din 2003) si nu au iesit niciodata scantei. Chiar daca vreodata nu am fost de acord cu ceva nu ne-am jignit si nici n-am "tipat".Deci, facem pace?[pace] Flavia, ai mai vorbit cu pediatra azi? Stii de ce ziceam eu sa ai grija sa nu fie bubitele cumva alergie la antibiotic? Am o prietena(comuna cu Clau) si fetita a facut febra, dr. i-a dat antibiotic si dupa 2 zile ii aparuse ceva bubite si era tare somnolenta, dormea foarte mult. Mamica din proprie initiativa a intrerupt antibioticul (desi dr. zicea sa nu-l intrerupa) si fetita si-a revenit. Cand a mers la dr. s-a ajuns la concluzia ca fetita era alergica la antibioticul respectiv. Nu stiu cat e de concludent, dar eu ti-am dat asa exemplu. Clau, despre Camic e vorba cu Daria. Diana, ai avut dreptate cu ciclul, azi mi-a venit.[^]
[mamica]Alina cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][8**] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinamorostes/my_photos"]poze 1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, am uitat...laptele meu e galbui la inceput si daca sta cateva ore e albastriu(am observat in sticluta cand ma mulg). Niciodata nu mi-am pus problema ca nu ar fi bun.[:0]
[mamica]Alina cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][8**] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinamorostes/my_photos"]poze 1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Ceau fetele![bis][hippi] [pup][pup][pup]Bogdanelul sa se faca bine. A iesit Kamelia de la megastar si se dueleaza Claudiu cu Anita. Spor la lucru fetele! Vad ca toate sunteti harnice. Tre sa ma apuc si eu de luni de curatenia generala, spalat geamuri... [flo][pup] pe Flavia!Gata nu mai zic de tort ca fetele sunt f.f.[pofta][pofta] pofticioase cu mine in frunte. Sa zic de inghe Maria -Cristina?[pofta][pofta] Duminica placuta! [pup][pup] pe toata lumea [bis][bis][bis]Era sa uit ii aproape 12 noaptea. La multi ani floricelelor si Floriceilor![:D] [pup][pup][pup][mamica] Nico cu Maia si [berica]Cipri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, faza cu laptele verzui eu o stiu de la matusaa mea care a patit-o, dar nu pot baga mana in foc ca la altcineva e la fel. Ei i s-a "stricat" laptele da nu mai stiu din ce motiv. O voi intreba daca nu uit. Si tocmai pt ca a patit asa si nu s-a muls bine a facut ea nodulii aia urati care au dat in tumori (stii ca ziceam de ea anul trecut). Cel putin asta i s-a spus ca se pare ca a fost cauza. La mine laptele isi pastreaza culoarea galbuie chiar si la 12 ore dupa recoltare. Nu am reusit sa dau de nici-o pediatra azi [bang]. Ultima data i-am dat antibiotic pe la ora 12 asa ca nu-i voi mai da sa vad si eu reactie la incetarea lui. Sa stii Alina ca si eu acum fac legatura cu scazutul laptelui si ciclu. Daca nu zicea Diana, nici nu ma gandeam. Adica abia in ziua cand ne-am intalnit la Miha mi-a venit si cam de cu 2 zile inainte parca imi simteam sanii mai moi. Chiar i-am zis la Gabi ca nu mai am atata lapte. Eu eram obligata sa ma mulg de cel putin 2 ori pe zi pana atunci si acum nu mai trebuie. O fac eu din cand in cand ca sa mai stimulez si sa am cu ce-i da cerealele (orezul de la Nestle). Dar mult mult mai putin ca inainte. Tu cand vrei sa-ti dau cerealele, dupa ce expira???????[tel] Diana, dam o bere ca ne-ai luminat. Fara alcool. Sau apa plata, ca berea ingrasa [:D].[pup] Diana, am uitat sa zic ca am vazut pozele cu Timea, care ma lasa perplexa. E atat de frumoasaaaaaa. De fapt toti copii nostrii sunt, dar ochisorii ei sunt mortali. Si ai lui Vladut a lui Ada ma dau pe spate. Clau, ai culcat pruncu si ai adormit?????? Niko, stai linistita cu poftele. Mai glumim si noi. Fac plinul de dulce acum si dupa sarbatori sper sa ma opresc. Gabi, degeaba ma sunai ca nu prea am putut vorbi la tel azi de Bogdi. Tot in brate, plangea, se maraia, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pufymic
Clau culcasi pruncu?Astept cu mare interes si restul comentariilor[:D] Eu
Mai vrei?[:D] Acum m-am documentat si io cum sta cu laptele..daca-i violet [soc]nu e bun, daca alb galbui atunci inseamna ca e bun...dar daca e amar? [?] Maria, io zic draga sa te opresti din pascut [:-)))][:-)))][:-)))] Da mai bine asteptam raspunsul atotstiutoarei!!! Llory? unu la mana, nu mai tipa draga ca ma dor urechile! doi la mana: aici sunt mame mult mai experimentate ca tine, ca mine, ca multe altele. trei la mana: avem printre noi atat medici cat si asistenti medicali, care inca o data iti spun, cunosc, sunt la curent cu tot! patru la mana: NU MAI TIPA ca auzim bine de tot!!! cinci la mana: Copilului NU TREBUIE sa-i faci pe plac!!! sase la mama: NU MAI SCRIE CU LITERE DE TIPAR, ca vedem ffffff bine!!! sapte la mana: daca nu esti capabila sa menti atmosfera frumoasa/deosebita de pe acest topic, te rog frumos LASA-NE!!! opt la mana: auzim si vedem BINEEEEEEEEEE!!!!!!! noua la mana: daca nu poti accepta sfaturile si parerile altora atunci LASA-NE!!! noua la mana: daca te stresam du-te in alta parte pe forum!!! zece la mana: NU MAI TIPA PE FORUM CA TE RAPORTEZ LA MODERATORI!!!! pe cuvant de pioner! Flavia, vad ca ti-a zis si Alinush, poate fi o alergie la antibiotic. Eu am patit-o cu Raul. Intrerupe antibioticul si daca-ti mai face diaree, asa cum zice si ioana Metroclopramid sau Loperamid, dar asta din cate stiu eu e cam tare. Sanatate maxima![pup] Ada, ce te invidiez ca stai la curte [q] Bafta la gasit rochie![pup] Niko, ai papat tort?? No lasa ca maine pap si io [:D] io zic sa o mai lasi, nu incepe inca cu sucurile daca tot ai lapte destul. Mai las-o pana pe la 5-6 luni, nu-i ingrauna stomacelu [pup] Ildi, cum sa nu-ti simtim lipsa??[pup] Spor la munca si pupa-l pe David pe obrajorii aia mici si grasani [pup] Miha, multa sanatate [pup] Vrem poze cu ochelarii [:D] Unde o fi Diana?? [pup] Asa sa va zic cum am descoperit io DC-ul? eram gravida si cautam informatii despre nu mai stiu ce [:D] Am descoperit DC prin august 2003 dar abia in noiembrie am avut curaju [:d] sa-mi fac cont. Tiptil Tiptil am intrat si abia pe la sfarsitul lu noiembrie am descoperit subiectul asta, pe atunci era doar Anto (care inca ne citeste dar merita babtuta ca nu mai intra...oricum e bine, sanatoasa si...ma asteapta la ea...sper in vara asta, daca se face Clau mai bine si avem curaj sa mergem la drum lung), Alina 33 si Cristina (cristinacsa [:D]) Uauuuu deci pot zice ca-s una dintre veteranele acestui topic [:-)))] Poate pierd mesaju...stati sa-i dau drumu si revin cu altu [:D]
Nou stil de viata [cool] [pk]Cookie-[pk]Alma-[pk]Ina-[pk]Claudelu
ce mai astepti??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cahh ce atmosfera incarcata.[toanerele mie imi displace profund treaba asta. Certurile si neantelegerile au fost motivele pentru care am renuntat sa mai frecventez DC vreo 3 ani. Dar sa incep cu inceputul . prin martie 2000 am descoperit internetul si am inceput sovaielnic sa caut pagini de colorat si cantece in lb engleza pentru copii. Asa am dat peste DC care era un mic site cu un si mai mic forum. Erau vreo 5 persoane inscrise si un singur subiect. Ca sa va dati seama de cat de mic era pot sa va spun ca se scria o pagina intr-o saptamana -doua. Erau zile in care nu se scria nimic. Apoi , incet , incet sau adunat fete din toate colturile lumii. Am descoperit chatul si nebunia/bucuria de a comunica cu celalalt in timp real. Am legat prietenii virtuale minunate, cu unele mai corespondez si acum. Insa asa cum se intampla de multe ori in viata , tot ce e frumos dispare. Atmosfera s-a stricat, orgoliile si interesele, goana dupa stelute si alte embleme de sef pe forum au luat locul prieteniei, respectului. Dupa ce l-am nascut pe Alex , fiind si foarte ocupata am decis sa nu mai frecventez acest site. La cateva luni am primit mesaj de la una din initiatoarele subiectului, care ma invita sa intru la mamici din Arad. Nu am vrut sa o fac pentru ca nu am vrut sa mai investesc timp, energie si suflet in asa ceva. Cum s-ar zice eram fripta si suflam si in iaurt. Acum inainte sa-l nasc pe Matia am suferit in ultimele luni de insomnii si mi-am reluat cautatul pe internet. Dintr-o groaznica plictiseala am cautat subiectul sa vad daca mai exista si am dat peste fete. Am citit cam vreo 2 luni inainte sa scriu. Mi-a placut atmosfera, faptul ca erau multe fete cu copii foarte mici. Dar cel mai tare m-a convins tonul de pe subiect. Calm, retinut, fara dragoste strigata in gura mare, fara certuri. Sper sa ramana asa in continuare si sa nu se adevereasca inca o data zicala " tot ce este frumos tine putin" Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...