Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence petrecarete (65)


Recommended Posts

Uraaaa am mai primit si eu o steluta [bis] No atat n-am timp iar ,revin mai tarziu daca nu mi se face iar somn ,ca nici aseara n-am apucat sa mai intru ,m-am uitat la Nora pt mama ,dar am ratat finalul ce e mai important Duminica placuta va doresc! [pup] Ildi si [roker] David (2 mai 2006 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la multi ani raul!sa cresti mare si voinic![pup] si pentru toate doamnele si domnii ce au nume de floare si se sarbatoresc de florii le spun din inima :la multi ani! am citit si eu discutiile cu alaptatul,la noi la mamici de iulie-august l-am mai dezbatut dar fara probleme.la noi sau incins spiritele ca s-a trezit cineva sa spuna ca toti ginecologii fac epiziotomie de dragul artei,te taie la inceput sau la mijlocul travaliului si pleaca...adica daca ai un travaliu de vreo 12 vore 6 ore stai si sangerezi pe masa ca de asa sunt dr astia....si a iesit o disputa[bang]....uite ca acum s-au mai linistit apele.mai frate dar sustinea sus si tare ca ea a facut studii pe net si pe diferite forumuri si asa-i in bucuresti peste tot.[bang].diana, saraca anya de la medicinisti ,care e si bucuresteanca si cunoaste bine maternitatile din bucuresti sa inebuneasca nu gluma! eu nu inteleg oamenii astia jur!hai mai frate ca nu sunt doctorii astia toti usa de biserica dar chiar asa dezinteres peste tot.asa usor se generalizeaza..... uite ca am mai butonat si eu[:D].acum ma duc la puiul meu de la cuptor,il urmaresc cum se ineaca in felii de kaiser si usturoi[:D] alina [gravi]23+ cu bb Elisa[fetita] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev205pfs__.png"]asa crestem noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaammmmaaaa, fetelor?toatae ati sarit cu gura pe mine.....[fuga]. Am spus ca am inteles, fiecare face ce vrea, de ce nu vreti sa incheiem subiectul?Nu vreau sa ma intelegeti gresit,nu sunt contra alaptatului ce e asa greu de inteles? Eu nu mi-am oprit lactatia ptr ca asa am vrut,va rog sa intelegeti, nu am vrut eu!Nu mai imi ere bun laptele era vinat,nu mai revenea la culoarea lui deloc,l-am pierdut din cauza stresului, eram singura, cum am mai zis sotul meu Somesan Cristian, e mereu plecat in Germania, eram mereu singura,plingeam intruna,nu stiam ce sa ii fac cind plingea , era mereu in brate...asa din cauza stresului,ma necajeam mult,l-am pierdut,credeti-ma Doamne ca ajung sa ma pun in genunchii!nu mi-o luati in nume de rau, nu am vrut sa URLU! imi cer scuze daca am suparat pe cineva, probabil ca aici nu poti sa iti dai cu parerea,aici toate o tin pe a lor, e normal, am inteles. De aceea am spus sa terminam cu sub.asta, ca nimeni nu lasa de la el. Iar daca deranjez? OK! oricum mi-a facut placere. [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani Raul[s] sa cresti mare si sanatos si la anu sa ai si surioara de ziua ta[:D]
quote:
Apropo, Gabi am cerut-o de nora pe Ioana. Cum sa inerpretez tacerea ta. Adeca faceti mofturi?
Miha , nu am uitat de cererea ta, dar tot in viteza am scris aici, nu am apucat sa iti raspund pe indelete. Mai avem un pretendent pe Bogdi, dar trebuie sa aiba fata de unde alege. Inca nu-i promisa la nimeni[:D]La ultima intalnire Bogdi i-a facut cu ochiul Adelinei. de abia astept sa-l vad cu ochelari pe Matia[olala] Diana, foarte bine ai pus punctul pe i. Deja mi-e rau cand ma gandesc ca ne asteapta 2 ture de gratare azi. La pranz la socrii si dupa masa la un var de-al meu care e Florin. Clau, alea sunt toate pozele? [url="http://community.webshots.com/user/gabitzica"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, ce faine-s fetele pe role. Eu azi i-am coborat din pod bicicleta Iuliei. A fost foarte fericita. Ildi, n-a iesit nimeni din casa...daca era sa iasa ar fi iesit Monica. Habar n-am ce-i acolo...dar parca Lacrima e prea "protejata", nu crezi? Desi imi place si mie de ea. Si m-am bucurat ca a ramas Brigitta, si nu e nici la duel sapt asta. [url="http://community.webshots.com/user/adablackcat"]poze[/url] Ada, mami de Iulia(10 iulie2003) si Vlad(6mai2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, [asia], dupa ce mi-ai scris de roseola am cautat si am citit si 99% cred ca Bogdan asta a avut. I se potrivesc toate simptomele. Vedeti fetelor de ce-mi place mie sa va intreb pe voi, pt ca de cele mai multe ori aflu de aici mai multe ca de la medici. Pentru cele interesate, mai ales ca suntem multe cu bebei, imi permit sa pun mai jos ceva despre roseola, ca sa nu patiti ca mine: "Roseola este o boala infantila, o infectie care se ia in copilarie si care lasa o imunitate, nemaifacandu-se la varsta adulta.Este cel mai des prima boala pe care copilul o face intre 6 si 18 luni.SE manifesta prin temperatura ridicata 39° , 40° . Coplilul pare in buna forma.Uneori el poate refuza biberonul.Aceasta febra poate dura de la 3 la 5 zile, apoi scade brusc.A doua zi apare o fina eruptie roz, pe abdomen si pe fata sau membre.Apoi totul intra in ordine si copilul isi revine la normalin cateva zile. Boala, de origine virala, nu necesita nici un tratament, doar se trateaza febra." Mii de multimiri Diana si tuturor pt tot. Bine ca am oprit antibioticul. O sa opresc si celelalte medicamente. Ioana, ia vezi, poate recunosti si tu simptomatologia la Nicolas. Mai gasesti si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73703"]aici[/url] despre asta. Si daca dati o cautare pe Google dupa "roseola infantum" gasiti si mai detaliat despre aceasta boala. El este mai bine, nu mai are pete decat foarte putin pe fata, i-a revenit cat de cat pofta de mancare si cheful de viata, dar cred ca maine va fi si mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...