Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai am viata sexuala!


Recommended Posts

Diana, daca-mi permiti, iti recomand sa citesti "Marte si Venus in dormitor", te va ajuta sa intelegi multe aspecte ale vietii intime de cuplu. Si daca lasi putin garda jos si pui pe primul loc dorinta de a lega relatia voastra, vei reusi. Te asigur eu. [flo] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by dianaa Intr-adevar am o problema de atitudine, pe care voi incerca sa o schimb! Recunosc ca nu mai sunt ca la inceputul relatiei, recunosc ca sunt tot timpul preocupata de copil si ca nu ma mai ingrijesc...dar totusi problema mea exista si datorita faptului ca sotul meu nu mai este ce era si mi-a demonstrat prin indiferenta lui fata de problemele mele,ca nu este tatal si sotul care credeam ca va fi! Lipsa atractiei fizice exista si datorita faptului ca nu ne mai simtim atrasi sufleteste unul de altul, sau cel putin eu nu ma mai simt atrasa de el! Nu pot face sex cu un barbat de care nu ma mai simt atrasa sufleteste. Am strans multa tristete in suflet datorita faptului ca el m-a ignorat atata timp si m-a lasat singura cu problemele legate de copil....tocmai de aceea ca voi apela la ajutorul unui psiholog!
Deci, pina la urma, blocajul e la tine... Nu te mai poti apropia de el pentru ca nu-i poti ierta anumite lucruri - in cazul asta, el ce vrei sa faca?! Probabil si-o fi dat seama in astia doi ani ca nu il mai suporti fizic, si nu mai incearca tocmai ca sa nu se loveasca de un refuz la nesfarsit. Isi menajeaza nervii si orgoliul. Du-te la un psiholog...sau rezolva problema... e la tine. Nu la el, nu la voi.
quote:
Elise, tocmai ca nu ar trebui sa ne simtim jigniti, nici noi nici voi, fiecare are momentele lui cand pur si simplu nu are chef, iar iubirea intr-o relatie implica si intelegerea, acceptarea, libertarea celeilalte persoane. Adica sa intelegi ca nu are chef, sa accepti ca e obosit, etc. NU?
Pai ba da...da' nu doi ani. Doi ani reprezinta mai mult decit o insiruire de momente in care bietul om e obosit. M-as gindi ca ar trebui sa-l ajut sa se odihneasca totusi inainte sa fim prea batrini... Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
Diana, daca-mi permiti, iti recomand sa citesti "Marte si Venus in dormitor", te va ajuta sa intelegi multe aspecte ale vietii intime de cuplu. Si daca lasi putin garda jos si pui pe primul loc dorinta de a lega relatia voastra, vei reusi. Te asigur eu. [flo] Alexandru ce editura ? de pe unde as putea-o lua si eu? ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Editura Vremea. Da cautare pe Google si vei gasi mai multe detalii. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pina la urma, blocajul e la tine... Nu te mai poti apropia de el pentru ca nu-i poti ierta anumite lucruri - in cazul asta, el ce vrei sa faca?! Probabil si-o fi dat seama in astia doi ani ca nu il mai suporti fizic, si nu mai incearca tocmai ca sa nu se loveasca de un refuz la nesfarsit. Isi menajeaza nervii si orgoliul. Du-te la un psiholog...sau rezolva problema... e la tine. Nu la el, nu la voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaa
Deci, pina la urma, blocajul e la tine... Nu te mai poti apropia de el pentru ca nu-i poti ierta anumite lucruri - in cazul asta, el ce vrei sa faca?! Probabil si-o fi dat seama in astia doi ani ca nu il mai suporti fizic, si nu mai incearca tocmai ca sa nu se loveasca de un refuz la nesfarsit. Isi menajeaza nervii si orgoliul. Du-te la un psiholog...sau rezolva problema... e la tine. Nu la el, nu la voi. eu as fi avut nevoie de ajutorul lui!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, eu cred ca o discutie sincera, v-ar ajuta sa va lamuriti. Parerea mea e ca, daca nu mai exista sentimente profunde, atractie, dorinta, mai bine incheiati frumos. Nu puteti sa stati impreuna doar de dragul copilului. Copilul va creste si va simti toata raceala si indiferenta dintre voi. Regret ca treci prin asta. Singuratatea in 2 e groaznica. Daca mai gasesti in sufletul tau o farama din iubirea de altadata, lupta sa salvezi ceva. Daca nu, mai bine fara...O sa-ti amarasti sufletul. [flo] [url="http://community.webshots.com/user/ancawish"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianaa te inteleg pentru ca si eu gandesc ca tine. Ca sa ma pot culca cu un barbat trebuie sa mai intai sa am mintea cucerita. Imi pare sincer rau de singuratatea ta si de faptul ca te simti tradata si lipsita de ajutor cand aveai cea mai mare nevoie. Ai toate motivele sa simti ceea ce simti si nu trebuie sa te simti vinovata pentru asta. Cred ca daca as fi in locul tau si asi vrea sa salvez casnicia asi sta jos la o discutie cu el si i-as spune toata frustrarea pe care o am. Cred ca asta ar fi primul pas. Dupa aceea, bazat pe reactia lui voi fi convinsa daca merita sau nu sa lupt pentru relatie. Daca nu poti sa o faci doar tu cu el este mai bine sa mergeti la un psiholog. Dupa parerea mea majoritatea casniciilor trec si prin momente de acest fel, depinde mult de ambele parti cum se rezolva. Chiar zilele trecute am experimentat sentimente asemanatoare cu ale tale fata de sotul meu (care apropo este un sot si tata extraordinar) dar in timp ce stateam si ma gandeam mi-am adus aminte ca am promis sa fiu alaturi de el la bine si la rau, iar eu imi tin promisiunile. Iti doresc succes, pentru ca pari o sotie sincera si preocupata de relatia cu sotul tau, si sunt sigura ca esti o mama EXTRAORDINARA. Gloria si Eva (22 dec. 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gloriasava/album?.dir=da42re2&urlhint=actn,cp%3as,9%3af,0%3asdir,Paste+2006%3addir,Pasti+2006"] Pasti 2006 [/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/gloriasava/album/576460762381480962"]Craciun 2006[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...