Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O intrebare..pt casatoriti si nu numai.


Recommended Posts

Sunt relativ tinerica ,asa,la vreo 25 ani, proaspat casatorita (3 ani juma) cu un copil mic(aproape 3 ani). cum e si normal, am prietene casatorite. si prieteni. ma refer acum in special la prietene. am iesit in oras, in grup. vad un grup de 3 colegi de facultate( sunt studenta in ultimul an) si ii chem la masa la noi. prietenele mele fac stop cardiac si cer sa plecam. Daca aud sotii nostri? daca, daca...daca ce? odata casatorit trebuie sa bagi ochii in pamant , sa nu mai porti mini,sa nu mai primesti complimente, sa nu mai porti o discutie amicala cu un sex opus,etc. nu zic aici ca, doamne feri m-as duce singura cu un coleg la suc, dar chiar asa...venira aia la masa si incepuram sa vb despre licenta si numai eu vorbeam, fetele mele cu capu' la podea. si asta in general,pe strada,la scoala,etc. te-ai casatorit,esti mamica,gata, nu mai poti glumi cu un coleg, te faci verde daca primesti un compliment. ba mai mult imi spune una cum ca ea are voie sa se imbrace mai provocator numai cand e cu sotul. si e mandra de asta, cica o iubeste d-aia ii asa gelos. pe partea cealalta, al meu sot lucra intr-un birou maaaare, sunt doi barbati si restu' femei. de toate varstele. si mie se pare firesc sa glumeasca cu ele, sa se duca sa cumpere pt toata lumea hamburgheri,etc.nu l-am banuit in veci. ei, ma mai duc cateodata p-acolo motata rau ca sa le reamintesc cu cine au de-a face daca cumva incearca vreuna marea cu degetu..dar atat. sunt dusa cu pluta? sunt cumva imatura ? mi-o trece cu varsta? ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

flaviutza, nu cred ca este ceva in neregula la tine....din contra, cred ca prietenele tale au probleme de socializare! sa fim serioase, traim intre oameni, barbati, femei, copii....doar n-o sa treci pe partea cealalta a drumului ca ai vazut un coleg, a carui singura vina este ca este barbat!!! vad ca esti din tg jiu, sincera sa fiu citind postarea, am crezut ca "actiunea" se petrece undeva in iran... nici eu nu sunt prea "baba", am aproape 30 de ani,sunt casatorita de 5 ani si am o fetitza de 4 ani....si am multi prieteni, femei si barbati, casatoriti sau single, frumosi sau urati :))), cu care stau la vorba, chiar dansez la petreceri, ne distram impreuna si nimeni nu a vazut nimic rau in asta... am patit-o insa cu un bun amic al meu, care la un anumit moment a sarit calul si a inceput sa-mi faca avansuri, dar i-am retezat-o scurt si i-am dat cu flit. nu am rupt relatia de tot, am lasat loc de buna ziua, s-a insurat si el acum cateva luni, cu o tipa care nu ma suporta (oare de ce???), dar inca ne salutam cand ne vedem....dar nu a mai indraznit sa repete figura... so, lasa-le in pace de incuiate[mariaj] si frustrate si saluta oamenii pe strada, ca asa este frumos :)[dual] Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat doar un exemplu. acest exemplu m-a facut sa scriu . ce sa spun, nu suntem in Iran insa tg jiu e...mai aproape de iran decat de Amsterdam.(asta ca nu se se simta cumva fetele din tg jiu sau din provincie ). la mentalitate ma refer. si da, am o gramada de cunostiinte care isi tin "din scurt barbatii", o gramada de cunostiinte barbati care nu concep ca nevasta sa mearga singura la ceva distractie si m-am gandit ca eu personal am o doaga sarita. si o gramada de mamici, sotii care cum s-au vazut "la casa lor " dintr-o data isi schimba radical mentalitatea. in legatura cu relatiile de amicitie, in legatura cu ...problemele de dormitor. da de ce frate? odata ce te-ai plimbat prin fata altarului tre neaparat sa te "sfintesti" in pat, trebuie sa nu mai primesti cu un zambet un cmpliment, trebuie sa eviti orice discutie cu sexul opus in ideea ca te prinde sotul... deci nu sunt totusi prea sarita de pe fix... ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviutza, eu cred ca si daca esti casatorita trebuie sa ai viata ta, nu sa il inseli, dar sa nu iti lipseasca prietenii, si ceea ce te amuza/distreaza, relaxeaza, si un look cu care sa te simti bine. Nu conteaza ce zic altii, conteaza cum te simti tu bine. ******************************** "We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dereglate sunt celelalte persoane, nu tu. Adik sa inteleg ca toate, dar toate femeile astea de la tine din oras, care stau cu capul in pamant, nu-si triseaza sotii? pey au disparut amantele din tg. jiu? si daca tu i-ai invitat pe cei 3 colegi, gata sari in pat cu ei? hai, mey, ca asta deja e ridicol. Pey si daca vrei sa-ti inseli partenerul te afisezi in halul asta? [:-)))] e de tot rasul conceptia asta a concetatenelor tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by corinadana
Fiecare isi stie situatia de acasa. Poate din cauza asta sunt reactii si reactii. Don't throw with stones if you live in a glass house. corinadana mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
pai da...cata dreptate ai, Corina... ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mai Flaviuta, ai pus intrebarea ca sa te alinti[:p], cine crezi ca la pasajul asta: "odata casatorit trebuie sa bagi ochii in pamant , sa nu mai porti mini,sa nu mai primesti complimente, sa nu mai porti o discutie amicala cu un sex opus,etc" ar fi raspuns afirmativ? So, nici imatura, nici dusa cu pluta nu esti si o stii prea bine[:)]. Nora[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Nora
Hai, mai Flaviuta, ai pus intrebarea ca sa te alinti[:p], cine crezi ca la pasajul asta: "odata casatorit trebuie sa bagi ochii in pamant , sa nu mai porti mini,sa nu mai primesti complimente, sa nu mai porti o discutie amicala cu un sex opus,etc" ar fi raspuns afirmativ? So, nici imatura, nici dusa cu pluta nu esti si o stii prea bine[:)]. Nora[hia]
pe bune ca nu ma alint , ca nu-mi sta in fire sa ma pisicesc(ei nu). poate am exagerat oleaca cu expunerea in ideea de face mai bine inteleasa ideea. si nu vi s-a intamplat sa intalniti asemenea persoane? de exemplu doamne care spun " nu pot, nu ma lasa sotul" sau "mi-e jena sa...,sunt femeie maritata". si daca intrebai "is dusa cu pluta" sincer , ma intreb mai mult in ceea ce priveste libertatea si creditul pe care il acord lu 'sotulainen...mai ales ca citi si p-aci pe forum idei gen"nu-mi iau bona tanara" "prea amabil cu doamnele" faze la care nici macar nu m-as fi sinchisit sa ma gandesc...unde mai pui si discutia cu femeile prea volubile, vorbarete(io sunt aia) pot fi percepute ca ..dornice, unde mai pui si ce vad in realitate in jur(exemplele date de mine si nu numai) pe bune si la modul serios ca ma intreb cat e de normal ceea ce fac eu. acusi , contabilizand informatiile, mai sti..poa' eu stau cuminte si el isi face de cap (hihi). ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...