Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O intrebare..pt casatoriti si nu numai.


Recommended Posts

E o problema de mentalitate romaneasca inradacinata adanc de tot. Principiul e ca daca schimbi doua vorbe cu alt barbat sigur esti nu stiu cum si iti pui poalele in cap. Gestul prietenelor tale arata ce le-au bagat in cap mamele, soacrele si eventual si sotii. Nu ai ce face, asta e lumea. Cel putin momentan. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Nu poti sa te intorci dimineata de la club , dupa o noapte petrecuta cu prietenii ( fara sot ), mirosind a fum de tigara , nu poti sa mergi la munte , daca copilul este racit( nu te lasa sufletul si constiinta ) , nu poti merge singura la o petrecere , unde toti sunt cu sotii ( eu , de ex, nu m-as simti bine ), astea sunt doar cateva schimbari.....
coltofeanu, cum sa nu.... [:D] Pot sa ma intorc dimineatza de la club, si ce mai pot, imi fac un dush si gata mirosul de pipa. [:D] Si pot sa merg bine merci la petreceri fara sotz, ca sau cu el sau fara, tot aia e ca oricum nu danseaza. Mai curind as lua-o pe fie-mea. Nici ea nu danseaza, da' cel putin canta.... De ce sa nu ma simt bine? Daca bb e racit, nu ma duc...da' am kupil strong, nu-mi face surprize d'astea. [:D] Si sa raspund la subiect...ca m-a captivat iar coltofeanu [:p]: Noi nu sintem islamici, de fapt ce am cu islamicii....ca nici ei nu sint asa habotnici... Da' m-ar distra sa imi impuna barbatul sa bag nasul in pamint, i-as aminti probabil ca in jos vezi lucruri mai interesante decit daca te uiti pe sus. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Diana. difera de la cuplu la cuplu. eu de exemplu am nevoie mare de spatiul meu intim, de discutii cu prietenele ,cu colegii, de o iesire intre fete unde sa povestim..picanterii. daca mi-ar fi lezat acest spatiu de manevra m-as simti tare aiurea. tinut sau netinut din scurt...daca vrei, poti(sa inseli). si am eu asa o teorie care spune ca, cu cat e mai tinut din scurt, omul tinde s-o ia razna. eu asa as simti, oricum. m-as simti prizonier si cred ca si el la fel. de exemplu vede ca am messu deschis si ca discut si cu mamici si cu tatici si cu colegu sa-mi dea tema pt lucrare si nu m-a intrebat in veci ce pot sa discut eu cu un barbat pe mess la 11 noaptea. asta apropo de libertate. ar mai fi un aspect . (iar la capitolul asta sfaturile curg cu duiumul, cel putin din partea mamei, soacrei..etc). cum domle, inteleg..am un copil(si ma ocup de el by the way, chiar mai mult decat ar fi cazul) , de ce trebuie sa ma schimb? nu mai pot sa ma prostesc, nu mai pot sa bat din picior ca vreau cutare prostie(desi cerebralul sot imi spune si are dreptate ca nu ne permitem) , nu mai pot sa stau cu buricul la vedere ca sunt femeie serioasa .hai inteleg, la reuniunile de familie, la sindrofiile seriose, da'asa la o iesire cu copkilul prin parc? In generatia mea cam incep fetele sa se aseze la casa lor.cate una cate una. mai, si dintr-o data, maritate,cu copii, dom'le parca intra intr-o alta era. serioase, nu mai rad la o gluma , nu mai comentam vrute si nevrute...ca tot zicea ceva xenon de sex oral..daca aud de asa ceva se inrosesc la fata, de zici ca n-au auzit in viata lor. imediat o tipa bine si sumar imbracata nu mai e catalogata"mama, ce fain arata aia, tre sa-mi iau si eu o fustita ca a ei" ci " asta e...asa si pe dincolo, ai vazut ce vampa" cu comentariile de rigoare ca ce i-ar face daca s-ar da la barbatul dumneaei... de ce trebuie sa ne schimbam in directia asta? probabil ca ma paste si pe mine in curand.. ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flaviutza, eu cred ca depinde f mult de fiecare, de mentalitate si educatie; colegele tale care s-au "schimbat", probabil erau asa dintotdeuna; in conditiile solo poate erau "dezghetate" caci era nevoie de "prinderea pestisorului", dupa care normal ca s-a asternut linistea, au intrat in tiparele in care au fost crescute caci de, asa-i societatea - corecta. la mine la bloc, eu eram "paria" iar ai mei - parinti inconstienti; sa-ti mai spun ca toate prietenele de joaca s-au "maritat" inainte de 18ani cu burta la gura? am avut si colege de facultate cool insa erau in asteptarea marii iubiri si s-au cumintit subit cand au gasit-o; sa nu mai amintesc dansul pe sfoara ca nu cumva sa-l deranjeze cu ceva pe domn... nu sunt de acord cu ingradirea libertatii, cu controlul, m-as sufoca si sunt convinsa ca si domnul meu la fel; insa din pacate unii sunt atat de inradacinati in ideile lor... eu lucrez la 300km de casa si dupa 3luni de naveta m-am convins ca nu sunt cea mai tare si drept urmare in timpul sapt stau in orasul cu pricina; al meu sot nu este nici idiot, nici impotent, nici urat; ba din contra, e f sarmant; sunt tampita ca-l las singur in conditiile in care are cabinetul in casa si se vede zilnic cu domnisoare dragutze? iar pe unele, clinte vechi fidele, le mai si trateaza cu cafelutza; probabil eu sunt sarita de pe fix ca nu ii controlez telefonul, agenta sau nu-i fac vizite surpriza... sau el, stiindu-ma in mediu universitar, cu colegi tineri si dragalashi, stiind ca particip la toate party-urile care uneori se termina la 3dimineatza, e idiot ca-mi acorda credit si incredere??? inca o data, cred ca totul tine de educatie, de ce-am vazut in casa, de ce copiem; iar peste unii/unele va trebui sa curga multi ani sa-si traga valul de pe ochi si sa gandeasca intr-adevar liber pacat Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o colega careia prietenul ii spusese timp de cativa ani ca nu-i place s-o vada machiata sau prea "motata" etc, ca-i sta mai bine "naturala"... Cand a parasit-o, isi gasise una despre care spunea ca "e mai ingrijita ca tine". Pai sa nu-ti vina sa iei toporul? [:D] Sotul meu imi spune sincer ca el ma place mai mult nemachiata (cica miros a piersicuta), dar nu neaga ca arat mai bine cand ma fardez... si nici prin gand nu i-ar trece sa-mi interzica ceva. Si nici eu lui. Femeile care se tem de contacte sociale cand traiesc intr-o relatie au probabil motive care tin de viata lor cu partenerii... iar cei care isi vor sotiile imbracate mai "provocator" numai in prezenta lor sunt probabil obsedati sa apara in societate cu eticheta de "ia uite ce macho sunt eu si ce femela faina am langa mine", deci egoism pur. Gelozia e un pretext, realitatea este ca vor sa-si controleze sotiile. flaviutza, pe tine nici nu te vad in situatia asta [:D] si e bine asa. Mai destupa-le la minte si pe prietenele tale.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe..apropo de machiaj, si mie imi spune sotulainen ca imi sta mai bine fara, de fapt mi-a spus odata ca asta l-a si atras,asta si faptul ca sunt sasaita olecuta :).si stiu si eu asta, nu tre sa spuna el..deocamdata nu (prea) am ce ascunde si in afara de un ruj si ceva mascara ..nada..rien.. eu stiu de la o cosmeticiana ca tenul frumos se mentine cu 2 litri de apa si un kg de fructe /zi...nu cu tone de creme,fonduri de ten si alte chimicaleturi. chiar stiu o colega(f f frumoasa) care se dadea cu sond de ten zilnic de la 16 ani...acusi spui ca are 40 . ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
tenul frumos se mentine cu 2 litri de apa si un kg de fructe /zi...nu cu tone de creme,fonduri de ten si alte chimicaleturi. chiar stiu o colega(f f frumoasa) care se dadea cu sond de ten zilnic de la 16 ani...acusi spui ca are 40 .
e, alta acum... [bang] Colega aia o fi avut materialul genetic de asa natura, sau s-o fi dat cu crema de ghete in loc de fond de ten...cine stie. Acu' hai sa nu ne mai cremuim, nu ne mai fardam, nu ne mai parfumam, nu ne mai coafam, nu ne mai epilam ca trebe sa fim naturale si ne tragem un cearceaf ceva pe noi si gata, ce atitea haine si tocuri "nenaturale". Si ne imbibam cu apa. flaviutza, cre' ca a intrat vreuna din colegele tale islamice pe calculatorul tau de a scris mesajul asta.... [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
tenul frumos se mentine cu 2 litri de apa si un kg de fructe /zi...nu cu tone de creme,fonduri de ten si alte chimicaleturi. chiar stiu o colega(f f frumoasa) care se dadea cu sond de ten zilnic de la 16 ani...acusi spui ca are 40 .
e, alta acum... [bang] Colega aia o fi avut materialul genetic de asa natura, sau s-o fi dat cu crema de ghete in loc de fond de ten...cine stie. Acu' hai sa nu ne mai cremuim, nu ne mai fardam, nu ne mai parfumam, nu ne mai coafam, nu ne mai epilam ca trebe sa fim naturale si ne tragem un cearceaf ceva pe noi si gata, ce atitea haine si tocuri "nenaturale". Si ne imbibam cu apa. flaviutza, cre' ca a intrat vreuna din colegele tale islamice pe calculatorul tau de a scris mesajul asta.... [:D] Elise & BBLisa
ba da Elise..o cheama Irina Pitian si acum vede rezultatul tuturor cremelor si fondurilor aplicate de la 16 ani. eu stiu de la una bucata cosmeticiana renumita p-aici , Luminita Savu, io pretena cu fi-sa si colege de banca in liceu. ea nu ne-a dat voie sa ne fardam/cremuim la varsta la care tenul e FRUMOS prin prisma anilor . inca se mai aplica la mine, insa ma gandesc si eu ca intr-un an doi sa incep sa previn ceva p-acolo. desi am o experienta nasoala. am facut odata cura drastica de slabire si mi s-a parut ca mi s-a uscat tenul dintr-o data. si am cam dat cu cremutze hidratante. dupa ceva timp, daca nu dadeam, pielea era al naibii de uscata. devenise dependenta probabil.mi-a luat ceva timp sa renunt. si by the way, vorbesc de varsta mea..25 ani. de ce trebuie sa ascund tenul sub fond de ten(asta in situatia cand nu exista imperfectiuni evidente,pete, etc) normal, un machiaj usor la o iesire de seara..dar nu vad de ce fond de ten la 25 ani. sincer. si apropo aia cu 2 litri de apa e perfect valabila. da apa, nu cola .apa plata. in 2 sapt se lumineaza tenul si se hidrateaza de nu-ti vine sa crezi. ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza
[quote]Originally posted by coltofeanu
F ce e gresit in asta..sa-l las sa-si implineasca visul de a vedea Parisul.. ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
si s-a bucurat ca vede parisul fara tine?sotul meu e dependent de mine.si eu de el.concediile si bucuriile musai impreuna,ca altfel avem nostalgia ca celalalt s-ar fi bucurat si el langa partener.dar asa suntem noi. asta nu inseamna ca sunt cu capul in pamant.din contra,din cand in cand isi sun fostii sa vad daac o duc bine si ce mai fac.si ii povestesc si sotului.ca eu tin la unii dintre fosti,mai ales la unul,ca la un fratior.si el la fel. nu cred ca e ceva rau. dar in ceea ec priveste fostele lui,turbez.mai ales ca una lucreaza la un magazin cu accesorii pentru casa,si cand am fost sa luam o lustra de acolo,sotul meu tinea de lustra si asta a venit sa o impacheteze si ,asa,nu stiu cum ,l-a luat de mana,ca sa tina bine cu el.am crezut ca turbez.bineinteles,ca sotul nici nu s-a prins,ca de obicei,ca el e orb la d-astea(noroc cu mine).eu am insfacat de lustra si i-am aratat putin coltii tipei.mai eram si gravida in vre- 7,8 luni,cu burta la gura,iar ea il intreba languros,cum e sa fie viitor tatic. chestia e ca eu mai ies cu fetele,de fapt mai mult cu o prietena si mai vorbim si pe mess de baieti,iar sotii nostrii citesc si nu se supara.nu vad de ce. eu,in schimb,nu sunt genul care merge prin cluburi.daca mergem undeva,mergem impreuna.rar ma duc singura,ca sunt foaret comoda,si nu am carnet. cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...