Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai merge


Recommended Posts

Fetelor,vreau si eu un sfat de la voi. Eu cu iubitul de logodnic,facem imediat 1 an.Locuim impreuna,tot tacamul.. Dar ...nu mai e ce a fost la inceput [mariaj] Ne aflam intr`o nepasare ciudata unul fata de altul..si o obisnuinta...care ma scoate din sarite.[blabla] M`a batut lumea la cap,ca nu ma potrivesc cu el,am zis las...ca vad eu. Apai acum am vazut`o ! Aveam ganduri de casatorie,totul bine,frumusel. Dar undeva nu merge .. Ne certam ca si chiorii toata ziua buna-ziua,ne mai zicem si o vorba de aia de duh..[mariaj]. Uneori il doare pe el fix in cot..si deh ..incerc s`o fac si eu pe indiferenta. Is geloasa,recunosc.Dar parol ca e din cauza lui.M`a mintit odata cu ceva nasol..si nu l`am uitat. Mi s`a cam dus pe Mures increderea in el,de pe atunci,dar am mai tras matza de coada,doar-doar o sa mai fac ceva cu relatia asta. Mi s`a parut prea ciudat sa renunt asa la primul sut. Ne certam din orice,din toate prostiile posibile.Adevaru e,ca avem si nervi destui din partea "semenilor"."Soacra"-"mamica" lui,ne`a mai disperat si ea cu vorbe pe care am sa i le intorc eu odata si odata. Si uite asa...ne ducem traiul.Cu cearta,indiferenta,impacare si iar de la capat. Cred ca avem si un orgoliu de care ne lovim la fiecare pas. Fetelor..vreau pareri [:D] Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Il apuca pandaliile cam din toate motivele. N`am voie sa`l intreb mai nimic...ca ma ia cu : Iar incepi ? Am fost 2 luni in Romania...si mi`a zis ca nu`i dau eu lui libertate.Ce libertate nu ii dau cand sunt la 3500 de km ? [mariaj] Cand ne certam,devine nesimtit si scoate niste cuvinte,de imi vine sa`i fac vant pe geam. Si de cand i`a bagat si maicasa in cap toate prostiile,ne certam si mai rau. Are obicei sa`mi reproseze tot ce face pt mine,ba chiar ma compara si cu fosta lui prietena,ca vezi doamne..aia contribuia mai mult la cheltuielile casei,si il ajuta mai mult.I`am zis f clar :"-Eu nu intretin barbati!" Cand ne certam,se spun lucruri,care in mod normal ..n`ar trebui spuse. Jigneste,reproseaza,ce mai ...face ca toti dracii ! Relatia asta mai are vreun rost ? Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca Relatia asta mai are vreun rost ? Never say never !
Pai, nu ne-ai prezentat decit partile negative (ma rog, cele care te supara). Un fel de "de ce n-as mai sta cu el...". Scrie si ce te tine linga el. Trebuie sa fie ceva, nu? http://www.youtube.com/watch?v=hWzrr__wYMQ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea, sint extrem de putine casniciile in care oamenii evolueaza de la indiferentza la pasiune, in timp. Mai degraba e invers. De la indiferentza la indiferentza si mai mare sau chiar ostilitate. Asa ca un inceput prost nu prea poate duce spre o casnicie fericita. In locul tau, mi-as punea problema in mode serios daca stau cu el din inertie un timp pina imi mut cuibul, sau incerc sa construiesc ceva. Iar in ce priveste banii: daca din start te accepta doar cu hainele de pe tine si atit, inseamna ca pe viitor ar putea fi linga tine "si la bine si la rau", cum cica ar trebui. Daca nu... ai toate sansele sa mai fie si niste calcule in background, si daca scade cash flowul, scade si relatia.... Daca ar fi sa o iau de la capat, eu as face testul asta cu orice potential EL, inainte sa ma leg la cap. Daca ii place de tine in fundul gol, o sa-i placa si daca ai ceva bani. Invers e problematic. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Partile,pozitive ale relatiei...?? Ajutor financiar,dar urmat de reprosuri.. Si sincer...alt motiv nu ne prea mai tine acum.Poate as spune care au fost motivele,pt care am stat cu el pana acum. Au fost grija,atentia,intelegerea,punctele in comun(acum nu mai avem nimic in comun).Ne`a tinut si dragostea,dar nu stiu daca sa o numesc dragoste.Unii mi`au spus ca ar semana mai mult cu o atractie fizica,de aceea s`a si rasuflat. Pana sa stau cu el,totul a fost ok.Cand am ajuns sa stam impreuna,am vazut ca nu e un barbat sigur pe el,e f usor influentabil si niciodata nu recunoaste cand greseste,niciodata nu isi cere iertare. Si daca o mai luam si pe partea sexuala...aici deja sunt prb si mai mari.E rece(asa a fost dintotdeauna),dar fiind primul barbat..am zis ca asa e normal. Refuza totul un preludiu(pe motiv ca nu`i place).La el sexul e sex curat,cateva minute...de [xinpat] si gata. Eu in timp,am strans ceva frustrari.Trebuie sa recunosc ca...vreau altceva. Si vorba ta Elise,nu stiu daca nu cumva,astept doar sa`mi mut cuibul..mai mult decat sa`mi mai fac un viitor comun cu el. Nu mai vorbesc cu el despre planuri de viitor.Pt mine acum,totul se rezulta la prezentul cu el,viitorul impreuna..nu`l mai vad. Nu stiu ce gandeste el,pt ca ...am ajuns sa nu mai comunicam.Orice tentativa de`a mea de a comunica,pt el inseamna un repros si un atac la persoana lui. Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca
Partile,pozitive ale relatiei...?? Ajutor financiar,dar urmat de reprosuri.. Si sincer...alt motiv nu ne prea mai tine acum.Poate as spune care au fost motivele,pt care am stat cu el pana acum. Au fost grija,atentia,intelegerea,punctele in comun(acum nu mai avem nimic in comun).Ne`a tinut si dragostea,dar nu stiu daca sa o numesc dragoste.Unii mi`au spus ca ar semana mai mult cu o atractie fizica,de aceea s`a si rasuflat. Pana sa stau cu el,totul a fost ok.Cand am ajuns sa stam impreuna,am vazut ca nu e un barbat sigur pe el,e f usor influentabil si niciodata nu recunoaste cand greseste,niciodata nu isi cere iertare. Si daca o mai luam si pe partea sexuala...aici deja sunt prb si mai mari.E rece(asa a fost dintotdeauna),dar fiind primul barbat..am zis ca asa e normal. Refuza totul un preludiu(pe motiv ca nu`i place).La el sexul e sex curat,cateva minute...de [xinpat] si gata. Eu in timp,am strans ceva frustrari.Trebuie sa recunosc ca...vreau altceva. Si vorba ta Elise,nu stiu daca nu cumva,astept doar sa`mi mut cuibul..mai mult decat sa`mi mai fac un viitor comun cu el. Nu mai vorbesc cu el despre planuri de viitor.Pt mine acum,totul se rezulta la prezentul cu el,viitorul impreuna..nu`l mai vad. Nu stiu ce gandeste el,pt ca ...am ajuns sa nu mai comunicam.Orice tentativa de`a mea de a comunica,pt el inseamna un repros si un atac la persoana lui. Never say never !
mai cauta...SIGUR e pe undeva ceva bun pt tine :) ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annnca, daca vrei altceva, ce mai cauti langa el? Ce povestesti tu, nu ar trebui sa apara la o relatie atat de frageda. Si nu trebuie sa treci cu vederea peste aceste probleme. Cand ai copii, esti impreuna cu el de 30 de ani, e altceva... faci compromisuri. Dar cand nu te leaga nimic de el, va certati, el se comporta urat cu tine, in pat e nashpa, mai bine fa-ti bagajele si mergi mai departe. Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate scrii pari f. tanara si poate iti lipseste experienta de a deosebi intre a fi indragostita si a iubi. E cam devreme daca deja dupa un an nu mai merge. Pai ce ar urma peste 5-6 ani? Sa te si bata ca sa te poata controla mai bine? Esti independenta financiar? Te poti desparti de el (fie si pt. o perioada-test) ca sa iti limpezesti gandurile si sa-ti descoperi adevaratele sentimente? P.S. Nu e normal ca un barbat care te place si te iubeste sa fie rece la pat. Daca e rece la pat, exista motive serioase. Nu le lua in gluma si nu le ignora. Timpul agraveaza asemenea situatii.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai,uite de aia "oamenii zilelor noastre" stau o perioada impreuna.....zic asa fata de zilele alea de pe vremea bunicilor...chiar mai incoace,si vremurile parintilor...[:D] deci,de asta e bine sa stai cu cineva inainte de a purcede la drum...ca sa vezi...ce merge,ce nu merge....oricum nu ca ar fi 100% sigur ca de aici tragi o concluzie,dar macara incerci....[alcool] so,daca pe tine te apunca nervi de pe acum,ce o sa faci mai tarziu?! asta daca va apunca "mai tarziul asta!".... daca stai cu el ca nu ai altceva mai bun de facut,e ok... dar eu zic ca se gaseste si ceva mai bun de facut[flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...