Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai merge


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Clover
quote:
Originally posted by Guestus
Este greu sa arunci o gaina moarta in cratita si sa tai 1 morcov intre 2 filme....trebuie sa-l astepti pe EL sa vina dupa santier la ora 19 sa faceti asta impreuna.
Foarte stralucitor talentul literar, dar...care e legatura? Keep the promises you make to yourself.
era visavis de echitatea de care vorbeai tu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Acasa draga, acasa. Ca in Spania nu sunt cainii cu colaci in coada. Si parca are facultate de facut....si de platit. De cat sa te injosesti asa, la o varsta asa frageda, mai bine lipsa. Ca sa-mi fie totul roz, am muncit....mi-am pastrat insa demnitatea.
Corect. Dar, vezi, fiecare avem o alta perceptie asupra compromisului. Eu, una, mi-as lua jucariile - sau nu mi le-as lua, sa se spele pe cap cu rujurile mele - si as pleca unde ma duce drumul, ca sigur n-as muri de foame. Si, daca nu m-as descurca totusi, as putea sa ma intorc acasa oricind. Oricum, n-as sta la cheremul nimanui ca bucatareasa si saltea, pentru ca asta e situatia sociala... ce sa fac? Si asa gindesc acum, cind sint mai putin "repezita" decit eram la 20 de ani. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omeni buni, nu puteti sa va dati cu parerea fara sa jigniti in dreapta si in stanga? Fata va cere un sfat si voi va luati la paruiala si va jigniti una pe alta. Si apropos de ce zicea cineva aici de demnitate si intors acasa. Stiu o vorba: Fa-te frate cu dracu´ pana treci podu´. WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta spuneam si eu, ca avem fiecare alta perceptie a compromisului. Eu nu m-as face frate sau sora cu nici un drac, si as arunca si podul in aer. Exista intotdeauna alt pod. Din punctul meu de vedere, sa stai agatata de un barbat pe care il detesti doar pentru ca te intretine - fie si ca situatie de moment - este prostitutie. Nu am intentia sa jignesc pe nimeni, dar eu asa consider. Daca tot a cerut o parere, asta e. Alta n-am. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, stiu ca toata lumea isi spune doar punctul de vedere. Fiecare spune si face ceea ce simte. Eu m-am referit la persoanele acelea care au posta aici cu intentia clara de a jigni. Si apropos de acea postare, care nu avea legatura cu mesajul Anncai, din afara se vad altfel lucrurile, decat atunci cand esti implicat. WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annnca, poate iubitul tau se comporta urat cu tine, pentru ca si el simte pentru tine ceea ce simti tu pt el: NIMIC . Asa cum tu ai nevoie de un sponsor, el are nevoie de fata in casa . Poate ca pe parcursul relatiei si-a dat seama ca urmaresti sa iti faci actele, sa iti platesti facultatea etc. Cat despre ce spune mama lui despre tine, banuiesc ca femeia a "simtit" ca ceva e in neregula si ca orice mama isi doreste pt copilul ei ce e mai bun. Daca ea crede ca nu esti indeajuns de buna pt fiul ei, fii fata desteapta si demonstreaza-i ca se inseala , dar nu cu faze de genul: " vorbe pe care am sa i le intorc eu odata si odata" . Nu ai sa rezolvi nimic. Daca chiar vrei sa fii cu el, atunci demonstreaza-i ca il iubesti, ca il doresti...mai stiu eu ce, te descurci tu ca esti destul de "descurcareata" dupa cum se observa. Si inca ceva " vorba dulce mult aduce". Daca vrei cu adevarat sa fii cu el...daca nu, fa-ti bagajelul si cauta-ti alt sponsor, ca e plina Spania... [mamica]Saphir[gravi], [bonjovi] Amos si [fetita] Ailish [url="http://community.webshots.com/user/climailish"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Pai fata a spus ca acum sta cu el caci nu are nimic mai bun de facut. Asteapta actele si pe urma, mai sta sa i-si gaseasca si un servici stabil si apoi gata! Sunt rautaciosa, dar te-ai gandit ca inca nu-ti spune sa-ti faci bagajul si sa pleci unde vrei ca el nu mai vrea sa fie cu tine? Poate are sentimente pt. tine sau poate e multumit ca cineva il spala, calca, face de mancare si cand are chef deeste. Ar avea toate drepturile sa-ti spuna sa pleci, nu? A ajuns sa-ti fie indiferent? Nu-ti place in pat? Va insultati reciproc, etc. De ce mai stai? A! Pardon! Ca nu ai nimic mai bun pe linia de mira!
Adrianai, daca e vorba de acest mesaj, sincer eu nu vad unde am jignit. Poate sunt absurda, dar chiar tu vezi normal acest lucru? E doar o fatuca de 20 de ani, de ce sa stea asa la cheremul cuiva. are viata inaine! Merge termina facultatea si apoi poate sunt alte drumuri... Ca sta pt. acte...cu sau fara acte tot greu va fii sa-si gaseasca de munca. Strainul tot strain e si pana nu gaseste un patron mai inteligent, care sa vrea sa dea o sansa unui strain, altfel de cat sa profite de faptul ca nu prea cunoaste codul muncii din tara respectiva....bon, nu are rost sa ma mai intind. Asta e parerea mea si daca se simte tare ofensata...atunci! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus"]poze si iar poze, [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clover Si inca o chestie pentru cine urla cu echitatea femeie-barbat. Cand toata munca din cuplu e impartita egal(absolut tot insemnand spalat de wc-uri, frecat de chiuvete etc. etc.) sunt de acord sa existe pretentii la aport financiar egal, dar cand barbatul nu misca aproape nici un dest nu prea vad unde e echitatea sau pe ce se bazeaza principiile de echitate). Exista un studiu nou cum ca femeile cercetator aplica mult mai putine lucrari stiintifice decat barbatii. Oare de ce? Pentru ca pana si la nivelul asta tot femeile fac aproape tot in casa(nu ma omorati cu contraexemplele - le felicit pe cele norocoase care au pus mana pe ei).
Draga mea, barbatul il ai cum vrei tu. Si cum il alegi tu. Nu-ti baga nimeni pe git un partener care nu misca un deget si care considera de datoria unei femei sa mai munceasca vreo 4 ore acasa dupa alea 10 la serviciu. Si sa nu uitam, barbatii sint crescuti de...femei. Din pacate. Asa ca lasa-ma cu fatalismul asta, fericite alea care i-au gasit pe cei buni. Te-ai gindit ca alea care i-au gasit poate au intilnit si mocofani din astia dar nici nu s-au oprit la ei?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...