Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai merge


Recommended Posts

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Stati ca n`am inteles ceva. Daca tin la el si i`am acceptat toanele,inseamna ca sunt prostituata. Eu i`am facut un bine.Am fost alaturi de el,i`am facut toate capriciile si asta pt ca mi`a pasat de el. Si el a tinut la mine si m`a iubit*inca ma iubeste dupa spusele lui*,suntem si logoditi. Si cum zicea cineva,pana treci puntea te faci frate si cu dracul.Eu am incercat mult timp sa discut cu el,sa fac cumva sa ne intelegem.Nu i`am zis niciodata sa ma ajute la gatit sau la curatenie.Dar cand poate,de ce sa nu o faca ? Adica e normal eu sa fac si el sa stea sa se uite la mine ? Mie nu mi se pare asa! Poate am prea mari pretentii,poate cer prea mult de la el.Dar vreau un barbat dupa gustul meu. Iar referitor la intorsul acasa.Asta ar fi ultimul lucru care l`as face.Pt ca,mama e plecata in alta tara de curand,iar acasa a mai ramas tatal meu vitreg,cu care nu ma inteleg.Asa ca...nu ma intorc acasa! In Spania,eu cred ca ...pana la urma voi reusi sa realizez ceva. Mama ma sustine indiferent de decizia pe care o voi lua si se lupta sa ma aduca langa ea,doar ca deocamdata nu e posibil. Iar referitor la mama lui.Nu ma intereseaza parerea ei.Cat timp am stat cu el a jucat un teatru ieftin,ca ma place,ca vai ce fata draguta si desteapta si vai si vai ! Acum,de cand am venit eu la examene a inceput sa`i indruge tot felul de mine.Ca ii mananc eu lui banii,ca o sa ma realizez pe spatele lui si fel de fel. Cu tatal lui vitreg,care e vecin cu noi,ma inteleg insa f bine.Ma apreciaza si chiar ma sfatuieste sa nu imi mai bat capul si sa renunt,ca nu ma merita.De el numai vorbe de lauda am ! Nu stiu de ce ma judecati... Am vrut ca la 20 de ani,sa ma desprind de familie,sa incep sa`mi construiesc singura o viata.Am incerc,incerc si inca ma zbat.Pt ca ambitia nu mi`o poate lua nimeni.Si am incercat,toate astea alaturi de el,pt ca m`am inteles bine cu el,era altfel.Dar acum ..parca e alt om ! Cred ca e si usor influentabil si mai e si gelos.Poate de asta s`a si schimbat atat de mult de cand sunt in tara..probabil banuieste ca l`as insela. Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, exact ce spuneam eu la subiectul initiat de mine..de ce sa te chinui sa-l mulezi pe personalitatea ta, pe prototipul tau de sot cand el are o cu totul alta personalitate...nu mai bine gasesti pe cineva cu care esti compatibila? din genul asta de relatii ajungi sa iesi sifonata rau, singura cu un bebe in brate...si apoi plangi si nu pricepi de ce "tocmai tie". uite de aia. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu mai am eu in plan casatorie si copii,cand relatia merge asa cum merge.Doar printr`o minune s`ar putea remedia. I`am sugerat sa facem psihoterapie de cuplu si a zis ceva de genul : "Mda" E un pacat ca raman inca cu el neavand alte variante deocamdata ? E un pacat ca nu vreau sa renunt la viitorul meu dintr`un orgoliu ? Orgoliul m`ar costa scump acum si nu vreau sa ma risc pe degeaba. Poate si el gandeste ca mine.Poate si el asteapta o alta varianta,sau poate pt el e perfect asa cum e acum.Nu stiu ..si nici nu voi afla,ca nu e genul care sa comunice.Si comunicarea nu inseamna : Eu intreb,el imi raspunde..mai mult cu 1/2 de gura. Nu stiu daca ma intelege cineva...[8)] Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delphin
quote:
Pai fata a spus ca acum sta cu el caci nu are nimic mai bun de facut. Asteapta actele si pe urma, mai sta sa i-si gaseasca si un servici stabil si apoi gata! Sunt rautaciosa, dar te-ai gandit ca inca nu-ti spune sa-ti faci bagajul si sa pleci unde vrei ca el nu mai vrea sa fie cu tine? Poate are sentimente pt. tine sau poate e multumit ca cineva il spala, calca, face de mancare si cand are chef deeste. Ar avea toate drepturile sa-ti spuna sa pleci, nu? A ajuns sa-ti fie indiferent? Nu-ti place in pat? Va insultati reciproc, etc. De ce mai stai? A! Pardon! Ca nu ai nimic mai bun pe linia de mira!
Adrianai, daca e vorba de acest mesaj, sincer eu nu vad unde am jignit. Poate sunt absurda, dar chiar tu vezi normal acest lucru? E doar o fatuca de 20 de ani, de ce sa stea asa la cheremul cuiva. are viata inaine! Merge termina facultatea si apoi poate sunt alte drumuri... Ca sta pt. acte...cu sau fara acte tot greu va fii sa-si gaseasca de munca. Strainul tot strain e si pana nu gaseste un patron mai inteligent, care sa vrea sa dea o sansa unui strain, altfel de cat sa profite de faptul ca nu prea cunoaste codul muncii din tara respectiva....bon, nu are rost sa ma mai intind. Asta e parerea mea si daca se simte tare ofensata...atunci! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus"]poze si iar poze, [/url]
Nu este vorba ce acest mesaj. Cel la care m-am referit eu era unul off topic. Dar nu mai conteaza acum. Parerea mea este sa te gandesti bine. Ai 20 de ani si toata viata inainte. Merita sa iti pierzi acesti ani intr-o relatie in care numai exista nimic? sau cauti ceva mai buna? WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annca, deci tu stai cu el strict pentru ca el iti poate facilita "viitorul" la care visezi. Si? In cazul asta ce nu ti se pare ok? Te asteptai sa te mai si iubeasca? Tu il iubesti? In locul tau, as zice merci si as spala temeinic la vase, pentru ca trebuie sa ma fac utila sa nu ma dea pe usha afara. Ca atunci pa si pusi viitor...[alcool] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca viata este facuta din momentele alea placute de care nu-ti dai seama si pe care nu le-ai fi ratat daca n-ai fi fost atit de atent la grijile de zi cu zi, coplesitoare. La subiect: nu-ti pierde vremea intr-o relatie care nu duce nicaieri. Cu atit mai mult cu cit ne spui ca realizezi asta, esti constienta, judeci la rece. Nu exista justificare pentru timpi morti in propria-ti viata. Astept sa... astept sa... Iti spun chiar eu care am fost adesea spectator la propria-mi viata, asteptind sa...nu mai astepta nimic, fa ce trebuie. Nu cred in relatii caldicele, nu cred in rezolvari minune ale unor situatii scaldate de ape tulburi de la un bun dupa-inceput. Studiaza, invata, focuseaza-ti ideea de la care pleaca viitorul tau. Nu-ti lasa loc de regret ("oh, daca as fi folosit acel an pentru invatatura...daca as fi investit acel timp pentru a ma construi...") In definitiv, un om intelept poate accepta ca sinteti, unul pentru altul, trecatori in viata fiecaruia. Pune-ti aceasta intrebare " am eu profilul unui trecator prin viata lui?" Daca raspunsul este DA, lasa in urma toate sofisticatzeniile acestei relatii si mergi in directia ajutatoare. http://www.youtube.com/watch?v=hWzrr__wYMQ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...