Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze (42)


Recommended Posts

Salutari. Lory si Monica multumesc de invitatie.Sunteti niste dragutze dar din pacate nu ajung la Bucuresti.De azi a inceput scoala [help] Laura esti tare rau cu gheonoaia ta[:D].Uita-te pe net si vezi ce spun astia de vreme.Eu tin pumnii sa aveti noroc de vreme buna.[pup] Va [pup].Io sunt pe terminate cu papica si iesim putin la plimbarica. Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 307
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lory, laura poate in we-ul asta daca aveti timp si vremea este frumoasa ne vedem...sau nu neaparat in we ca eu sunt libera si in timpul saptamanii dar am vazut ca spre sf saptamanii se mai incalzeste si de-asta am zis... poate mergem in parcul de distractii...alex daca vede zona sigur ma trage acolo[:D] va pup pe toate, noapte buna monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena sa fii sanatoasa si tu si bebelina! Felicitari si sa te bucuri de familia ta frumoasa! Eu am fost prin Anglia vreo 2 saptamani si numai de Paste acasa! va rog eu frumos sa primiti pupici si de la mine pt toata lumea! Nina esti sufletul subiectului nu uiti pe nimeni! eu pe 2 iunie ma iau cu acte:) Lory primesc si eu un pm cu adresa ? sa trimit invitation nu de alta:) si sa rezolv cazare ca e ca la nebuni in zilele alea la Sib cu festivalul de teatru! Ana imi pare asa de rau ca nu am putut sa ne vedem! erai asa aproape mai! ma gandesc acuma cand ajung eu la Tm ca deja e cu intoarsa! auzi... sa plec eu la 3 si ana la 1 ora de mine.. Va pup pe toate cu drag si mi-e dor sa stau de pove. cand termin cu nebunia asta a nuntii ma intorc clar:) Gaby Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te! [url="http://new.photos.yahoo.com/gabyhila/album/576460762333054275#page1"]Zusammen mit Bogy [8**][/url] , [url="http://new.photos.yahoo.com/gabyhila/album/576460762322810947#page1"] Mau-Mau,Schnappi unds kids[pis][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna scorpiutelor, elenaaaaa[pup]...nu ati ajuns inca acasa? mai vreau pozeeeeee[:D]...pupici copilashilor gaby[pup]si spor la pregatiri noi suntem un picutz muciosi dar atata timp cat nu se complica totul este ok va pup pe toate si pe copilashi [pup] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari scorpiute, In primul si primul rand....BEEEYYYYYY,ATI VAZUT CE CUSCRITA MITITICA,GRASUNICA SI FRUMOASA AM?!Pe mine nu ma felicita nime,bre,ca am asa odor de cuscrita?[V] Elena,draga mea,inca o data te felicit,si virtual,pentru minunea ce ai adus pe lume,felicitari si taticului care a pus si el osu' la treaba asta,sa fiti sanatoase,sa creasca printesa mare si sa fie cuminte si papacioasa!Doamne-ajuta! Nu va mai iau pe rand acuma....nu dati cu rosii...ca am facut scurta la desh'te de cand scriu...uite dau cu copy si paste sa va povestesc motivul chiulangelii mele....si promit sa recuperez,ca am revenit si io la serviciu....[^] Pai sa va povestesc aventurilii mele si ale fameliei,sa va ezplig de ce am tras chiulu'.[:D] Pai vineri,adicatelea in 6 aprilie,onor conducerea institutiei ne-a dat papucii la toate ia o pauzarilii,ca cica noi avem de facut cozonaci si de vopsit oualelele....asa ca n-am fo la lucru.Sincer va marturisesc ca nici oualele n-am vopsit,nici cozonaci n-am facut,nici pasca,nici drob,nica,nica,nica...Mi s-a pus pata,gospodareste, si am decretat motiune de cenzura ca nu fac nimic.[^]Daca vor ceva cumperam,ca e de gata facut la magazin si n-am sa stau sa ma rasucesc ca vampirul in cosciug strocandu-mi creierii cum sa fac mai bine sa iasa si bun si repede si din buget limitat si sa mai manance si tot poporu' din casa...Drept urmare vineri am lalait-o tooooaaaata ziua,ca nu era voie sa faci nimic.[^]Sambata am fost la iarba verde,pe malul Timisului,la Hitias(10 km dupa Buzias).....am descoperit un loc misto de tot acolo si ne-am gratarit si am stat toata ziulica cu burtile la soare.Ne-am intors acasa pe la 8 seara.Discutasem cu Marius,initial,ca nu mergem nicaieri de Paste,ca stam acasa ,ca mergem la iarba verde,chiar Marius a insistat ca nu mergem nicaieri,dupa ce il tot intrebasem de 2-3 ori pe zi ce facem si unde mergem.Clar si la obiect:stam acasa.Ei,nu va spun ca pe la 8 jumate seara,dupa o zi de lalaiala la iarba verde....ma intreaba Marius:"mergem la Medias?"Am facut spume la gura...nici mie nu-mi venea sa cred urechilor ce-mi iesea pe gura[:(!]...si cum Marius are un dar nativ si un talent extraordinar de a-si atinge scopul prin orice metoda sau mijloace....cum,necum,la 12 noaptea noi ne urcam in masinica ,fix cand clopotele de la biserica de langa noi bateau mai tare si lumea venea cu lumina si p-aci ti-e drumul....Am luat-o prin Lipova,aventura naibii,ca ne-am ratacit in Lipova si GPS-ul lui Marius(ca am zis ca fac un mare rahat pe tehnica lui)ne-a invartit prin oras pana ne-a adus inapoi pe drumul pe care venisem....La un moment dat ii spun lui Marius:"bay,parca am mai trecut pe aici..".El ca nu si da-i inainte ,noi ne intorceam la Timisoara....pana si-a dat seama si Marius ca de fapt noi mai trecusem p-acolo....Dai si intoarce,intram iar in Lipova...si tot GPS-ul ala ne-a bagat prin niste vagauni...vai de capul si de zilele mele,ca am zis ca rup masina...asa ca am rabdat cat am rabdat si mi-am bagat picioarele si alte cele in GPS-ul lu' conu' Marius,am deschis geamul si romaneste si frumos am salutat primul om de pe strada si am intrebat pe unde-i drumul spre Deva....si am ajuns,bay gagici,la Deva,fara tehnica performanta...[^] Ce sa va spun?A fost excelent drumul,cerul era asa de instelat si puzderie de stele...sa mor io de nu m-am simtit la volanul lui Toyo ca la carma lu' Entreprise...parca eram in Star Treck...superb![^] Copilutii au dat cu porcii prin aratura,s-au mai trezit ici colo,dar per total au dormit...Noi,pauza de cafea,pauza de tigara...cre' c-am baut in noaptea aia 1 litru de cafa...La un moment dat,tot mergand asa in nestire...radio nu se mai prindea,CD nu bagasem sa ascultam....linisteeeee...Marius zice:"mama,oare nu ne-am ratacit?ca n-a mai trecut o masina nici intr-un sens,nici in altu' de ceva vreme?"Ce belehuz,pai cum puii mei sa treaca,ca oamenii cu scaun la cap erau la biserica sau acasa ciocneau oua,nu ca tembelii cu Toyota care de Inviere bantuiau pe meleagurile ardelene...N-am pierdut drumul[^] si la 7 dimineata am ajuns cu bine la Medias.Asa ca duminica am fost cu rudele lui Marius la iarba verde,au acolo un loc misto la un baraj pe Tarnava Mare,apoi luni dimineata le-am tras la toti cate o vizita fugitivo...si dupa ora 13 pe cai ca se filmeaza.Si unde credeti ca am ajuns?hehehehehehe[:D]....pana aproape de Paltinis,la vreo 10 km mai la vale de statiune,unde iar am aprins gratarul si ne-am micilit si fripturit(ce rau imi pare si mie ca nu am vazut-o si eu pe Gaby,care se grabea sa prinda aveonu' de Englitera[V])....si unde eu am ramas blocata uitandu-ma la Luana cum infuleca bucatoiul de carne si cei doi mici (care erau imensi)pe care i-a halit aproape nemestecati.Si pe seara hai spre casa...prin Sibiu si dai si fugi cu 110-120km/h....ca era soseaua ca-n palma,masinilii una si una pe sosea....Vreau sa va spun ca eu mergeam cu 125km/h si a venit un BMW din spate de m-a depasit ca nici numarul nu i l-am vazut....Accidente ici colo...era unu' care cazuse intr-un santz,de unu' singur,ca a intrat intr-un cap de podetz...era acolo politie la greu si se chinuiau sa-i scoata masina din gaura aia....omu' era ok,cu rani usoare.Toti incetineau si se uitau ca la circ.Si noi,evident,am facut la fel.Cum naiba vine:tu sutezi,tu tragi cu capul?ma rog![:D] Si,inainte de Simeria,hai s-o luam prin Hateg,sa schimbam oleaca peisajul....era vreo 8.30 seara si mergem noi....soseaua ca pista de avion,io dai cu 120 si iau fetelor o groapa,mama ei de nenorocita de groapa,ca nici nu am vazut-o.....cum naiba s-o vezi cand soseaua era ca in palma? si fac pana....si ce pana?!!!!Nu va mai spun.Injura Marius,nervi si draci pe noi,punem rezerva si fa cale intoarsa si o luam prin Deva ,sa mergem prin Faget.Asta n-ar fi fost nimic,da' luni noaptea n-am gasit sa tragi cu tunu' o vulcanizare,nicaieri si in plus cu rezerva TREBUIE rulat cu maxim 80km/h...nu mai mult,ca risti sa explodeze cauciucu'.Chiar scrie pe rezerva a se rula cu maxim 80km/h.Asa...catinel-catinel,cu opriri dese,cu claxoane si injuraturi de la ceilalti soferi,cu avariile puse cand si cand....am ajuns si noi undeva in jur de 1 noaptea acasa...Aventura,dragelor!Marti hai la vulcanizare cu sparta,cand colo zice ala ca-i dusa pe apa sambetei,nu-i mai bun cauciucul ca s-au rupt sarmele in el,ca am rulat pe jeanta....asa ca alta cheltuiala,cauciuc nou.Noroc ca jeanta e din otel si a indreptat-o nea caisa la ciocan,ca altfel si ala jeanta trebuia...va dati seama in ce gauroi am picat...Asa ca am luat papucel nou la Toyo. Miercuri hai la servici si Luana la gradi...la gradi pustiu,asa ca am luat "lighioana" cu mine la munca de m-a stiut toata institutia ca e si ea in cladire...drept urmare am luat 2 zile liber si joi si vineri am stat acasa,am facut curat si am recuperat ce nu facusem inainte de Paste:ordine si disciplina.[:D]Iar sambata si duminica...iar la Hitias,pe malu' baltii...ne-am bronzat ca tractoristii...Duminica a fost plin de oameni acolo,unii chiar se bagau in apa... Na,si de ieri am luat-o de coada,iar servici,iar gradi.....intelegeti voi. O sa pun si pozilici...o parte din ele...ca mai am multe nedescarcate...sa vedeti si voi pe unde am haladuit noi.... Pana una alta va pup pe toate si va doresc numai e bine!Mai vorbim! Nina,da,suntem 4 in 2 camere...de cand bantui spre Hitias stiu si drumul catre sanatoriu ,ca trece pe acolo,prin Buzias[:D]...nu-i bai cu dusul,tu sa spui numa' cand veniti ca va reped io pana in Buzias.I-am zis si lui Marius si ,evident,el de ce n-ar merge la plimbare cu noi?[:D]Hehehehehehe....asa ca vorbim si va astept. Pup scorpiutele si mi-a fost dor de voi,fetelor! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana si inconfundabilul ei stil de a povesti....[flo].Pana la urma iti amintesti cu placere de aventura desi imi inchipui ce-a fost la gura voastra cand v-ati ratacit si mai ales cand ati facut pana [:D]. [pup] si spor la trebi de-acum.Gata vacanta...gata distractia...[:D] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgi si Monica,pai cu siguranta ca imi voi aminti de excursia asta...buna,rea cum o fi fost ea...ne-am distrat si ne-am simtit bine,ne-am relaxat atat cat s-a putut si,sincer,pentru mine orice iesire din rutina zilnica,chiar ca merg si 10 km mai incolo de casa,inseamna iesire din cotidian,putina relaxare... Iata aici cateva pozici din [url="http://family.webshots.com/album/558701170uMqqCL"]EXCURSIA DE POVESTE[/url] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toate scumpele scorpiute! Azi de abia mi-au dat drumul, dupa super oferte facute medicului. La noi, la a doua cezariana protocolul lor prevede 8 zile de spitalizare. Eu l-am "incalcat", m-am dat viteaza (desi m-am chinuit rau... povestesc mai incolo cand mai imi revin) si am negociat cu doftorul, om super de treaba, si m-a lasat. Vineri merg la scos atele... si gata, sper sa fie de acum fir intins! Experienta asta a fost diferita fata de nasterea lui George. Am avut emotii impreuna cu medicul pana m-am trezit din anestezie si am aberat la greu. Ieri, cand i-am multumit, mi-a zis ca el are o contributie importanta, dar cu aportul imens al Celui de Sus. Cand am vreme, cand ma lasa amandoi, pentru ca George e calare pe noi, am sa incarc poze. Probabil noaptea, cand mai storc lapte, ca am parte si de furia laptelui.[alcool] Va pup pe toate, sper sa ne acomodam usor acasa, oricum... pentru mine sunt cei mai frumosi copii. Primul lucru pe care l-am intrebat pe masa de operatie a fost: "e sanatoasa?" atat am vrut sa aud: "e de nota 10 si e frumoasa". De acolo a inceput alta odisee... probabil mai grea, sigur!!! Dar frumoasa rau de tot! O seara buna si ne vedem de acum in alta formula![;)] Elena Mami de [url="http://family.webshots.com/album/558511727jTMVLb"]"Gabriela"[/url] si "[url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC"]George"[/url] (6.09.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...