Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

credeti in o a doua dragoste


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
Important este sa cazi la pace cu trecutul - dupa ce o faci, poti sa iubesti din nou, nu conteaza a cita oara.
Elise cea inteleapta si spirituala ca intotdeuna.[flo] Doar cine a trait cuvintele tale stiu cat adevar graiesc. Arisa-Alina, cred ca dupa o deceptie fiecare suntem putin neincrezatori, dar depinde de noi sa nu pierdem momentele fericite care ne sunt date sa le traim. Si stii de ce? Ptr ca este o persoana nou, o persoana diferita, si daca ex-ul te-a dezamagit, nu inseamna ca nu mai ai incredere in altcineva, in sentimentele altui barbat. Iar daca el te iubeste si-ti arata asta tu vezi, simti, traiesti, si ai confirmarea. Si de ce sa nu te bucuri si sa lasi resentimentele sa-ti umbreasca fericirea? Ele nu-i sunt adresate lui, el nu are nici o vina. Mie mi-a fost foarte greu sa ma pot atasa de o noua persoana nu din lipsa de incerede sau de teama, ci pur si simplu imi simteam sufletul sterp, gol. Adevarul era ca nu lasam fantoma celei pe care o consideram marea si unica mea iubire sa plece. Dar acum am si eu motiv, asa cum ai spus si tu, sa-i multumesc Lui Dumnezeu in fiecare seara ptr noua sansa pe care mi-a dat-o. Stii cum se spune: traieste clipa! [flo] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred, pentru ca o traiesc ( de fapt am mai simtit fiorii si cu alte ocazii, dar pardalnica de neancredere si-a bagat coltii si nu a apucat sa fie ceea ce doream). De aceea iti spun ca trebuie sa uiti toate lucrurile negative din prima relatie; e important si sa-l ierti pe cel care te-a facut sa suferi. Chiar daca pare aberant ce am scris am constatat ca treaba asta iti da o mare usurare sufleteasca, iti da un ascendent asupra acelei persoane si te scapa de sentimentul de vinovatie (sa nu negi ca te mai gandesti unde ai gresit, daca ai procedat intotdeauna corect in fost relatie, etc). Eu il simteam ca si cum as fi fost un ocnas cu bolovanul de picior, imi venea sa spun ca Penes Curcaul: "As vrea sa zbor, dar rana din pulpa nu ma lasa". M-am simtit efectiv libera abia cand am simtit compasiune pentru fostul meu sot, cand am putut sa vad ca nu era decat un suflet chinuit cu deficiente comportamentale din cauza educatiei. [gravi] [zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...