Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ii putem schimba?(pe parteneri)


Recommended Posts

Deseori citesc..O sa il schimb...o sa il dau dupa mine..omul cand intalneste imprejurari favorabile se schimba..oare chiar se chimba? majoritatea plecam la drum, intr-o relatie, in casnicie ferm convinsi ca exista ceva incompatibilitati,dar ii vom schimba...si incercam, si incercam si deseori ne dam seama ca nu se poate, ca am cheltuit energie si timp. uneori realizam prea tarziu, uneori incercam orgoliosi la infinit si pe parcurs devenim nemultumiti, tot mai nemultumiti si nu mai suntem persoana optimista de la inceputuri ,devenim frustrati Nu ma refer aici la lucruri minore cum ar fi sa fie mai ordonat, sa nu lase pasta de dinti fara capac(eu nici macar aici n-am avut succes), ci la trasaturi fundamentale de caracter. nu neaparat rele, ci incompatibile cu personalitatea noastra. ii putem face sa iubeasca animalele, sa fie atenti cu copiii, sa nu incerce sa domine in relatie, sa fie altruisti? cineva mi-a spus demult ceva ce mi-a ramas asa ..bine infipt in capsor"nu incerca sa-l schimbi..nu se va chimba niciodata pe de-antregul, nu se va putea plia pe personalitatea ta..el are personalitatea lui...cand incepi o relatie e bine sa te intrebi din start daca te vezi traind o viata langa acel om, daca poti trai cu trasaturile lui incompatibile cu personalitatea ta...si daca nu, sa mergi mai departe , te scutesti de efort si uneori de suferinta inutila" oare asa e? ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cineva mi-a spus demult ceva ce mi-a ramas asa ..bine infipt in capsor"nu incerca sa-l schimbi..nu se va chimba niciodata pe de-antregul, nu se va putea plia pe personalitatea ta..el are personalitatea lui...cand incepi o relatie e bine sa te intrebi din start daca te vezi traind o viata langa acel om, daca poti trai cu trasaturile lui incompatibile cu personalitatea ta...si daca nu, sa mergi mai departe , te scutesti de efort si uneori de suferinta inutila" Si mie mi-a spus cineva acelasi lucru. Eu il iau ca atare pe sotul meu. Nu vreau sa schimb nimic, pentru ca m-am indragostit de el, si nu de o fantasma. WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca il putem schimba?[il]DA , CU ALTUL !!!![:D]- mai trainic , si mai frumos... vorba cantecului pt. copii , "Podul de piatra"...[bang]Scuze pt. mica rautate , prietenii stiu de ce!-nu's ce am azi ca vorbesc numai din reclame si cantece...[alcool] Acum , daca se gaseste cineva dispus sa-mi ierte mitocania si sa citeasca printre randuri , raspunsul serios este ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magnolita...flavia_e_1981@yahoo.com io inca mai incerc sa-l fac sa duca gunoiul..el inca mai incearca sa ma tina departe de calculator. ceea ce stiu sigur e ca in rau..se pot schimba si ei si noi, si asta fara prea mari eforturi...[:D] [url=http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da. cu altul. cat de mult trebuie sa se iubeasca si sa se placa unii oameni pe ei insasi daca vor ca cel de langa el sa fie la fel ca ei, sa faca si sa gandeasca la fel ca ei... de fapt de ce vrem ca cel de langa noi sa faca cum gandim noi, sa se dea dupa noi... meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meg , hai sa facem schimb![:D]Pe principiul copiilor ca " ce-i al altuia , e mai bun"![:D][:D][:D]Si sa stii ca al meu duce gunoiul( ce zici , Flaviutza?)- in rest , nu dezvolt...Eu nu am vrut niciodata sa-l schimb , si rau am facut , ca acum am ceea ce am si nu se mai poate , la batranete...[bang]In schimb , am ales sa ma schimb eu , si asta mi se pare o optiune mult mai inteligenta...[bis](Ca frumoasa eram...[:D]).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by meg67
da. cu altul. cat de mult trebuie sa se iubeasca si sa se placa unii oameni pe ei insasi daca vor ca cel de langa el sa fie la fel ca ei, sa faca si sa gandeasca la fel ca ei... de fapt de ce vrem ca cel de langa noi sa faca cum gandim noi, sa se dea dupa noi... meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Ba eu cred ca trebuie sa te iubesti in primul rand pe tine . oi fi narcisista rau dar eu ma iubesc mult. si pe principiul asta am ales .fara compromisuri majore fara sa simt ca las de la mine. nu am putut sa iubesc pe nimeni mai mult decat pe mine(exceptand copilul). si mai cred ca vrem sa-i schimbam dintr-un motiv relativ simplu...sa-i aducem la stadiul de barbat perfect(prototipul il avem in minte) [url=http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...