Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ii putem schimba?(pe parteneri)


Recommended Posts

Cica era un barbat care , desi intentiona sa se casatoreasca , nu reusea sa-si gaseasca o partenera de viata , anii treceau , iar la intrebarile prietenilor raspundea mereu ca el cauta "femeia perfecta". "Si , pana acum , de atatia ani , nu ai gasit-o?"- il intreaba , la un moment dat , un prieten..."Ba da , intr-un final , am gasit-o!"."Si atunci , de ce nu v-ati casatorit"-intreaba , nedumerit , prietenul..."Pentru ca si ea cauta barbatul perfect..."[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sigur nu se schimba! Ce se poate intampla insa este sa renunte la lupta si sa lase de la el... unul lasa intr-o parte, altul in alta... dar nu se schimba. In ce ma priveste... eu am stat intai cu barbatul meu 3 ani si apoi am spus da ne putem casatorii, ca vom trece peste toate... si sa stiti ca asa este.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acceptarea e o cerinta de baza intr-o relatie, dar daca e greu sa pretindem a ne schimba partenera/partenerul, sigur il putem influenta in bine, si putem sa-o/l ajutam spre aceasta schimbare. Dar vice-versa? Partenerul are sanse sa va schimbe pe voi?[:D] Pe mine partenera mea actuala m-a schimbat enorm de mult in bine, dar, prin influenta ei, nimic impus. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da de ce sa-l schimb maica? Cand l-am luat si mi-a cazut la inimioara l-am iubit pentru ce era. Nu, clar nu poti sa-l schimbi si decat sa incerci mai bine urmaresti exemplele de mai sus si il schimbi cu altul. La fel poate face si el. Luna [gravi]20 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001 [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]uite cum cresc[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by magnolia
Cica era un barbat care , desi intentiona sa se casatoreasca , nu reusea sa-si gaseasca o partenera de viata , anii treceau , iar la intrebarile prietenilor raspundea mereu ca el cauta "femeia perfecta". "Si , pana acum , de atatia ani , nu ai gasit-o?"- il intreaba , la un moment dat , un prieten..."Ba da , intr-un final , am gasit-o!"."Si atunci , de ce nu v-ati casatorit"-intreaba , nedumerit , prietenul..."Pentru ca si ea cauta barbatul perfect..."[bang]
Mda, tare adevarat, nu?[alcool] Suntem atat de multumiti de noi incat uitam ca nu suntem perfecti, atunci cand ne analizam partenerul. De asta se spune sa vezi si barna din ochiul tau. El/ea, e "asa si asa", si "asa si pe dincolo", dar "eu"? Eu sunt perfect/a sa cer perfectiunea? Ce-ar fi sa incep schimbarea cu mine? Sau mai bine acceptarea partenerului...[:D] (Da, scriu toate astea acum, dar, din pacate lectia asta a fost poate cea mai dura lectie pe care mi-a dat-o viata.) Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...