Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ii putem schimba?(pe parteneri)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Luna1
Da de ce sa-l schimb maica? Cand l-am luat si mi-a cazut la inimioara l-am iubit pentru ce era. Nu, clar nu poti sa-l schimbi si decat sa incerci mai bine urmaresti exemplele de mai sus si il schimbi cu altul. La fel poate face si el. Luna [gravi]20 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001 [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]uite cum cresc[/url]
eu am dat doar tema de gandire (mi-am amintit de aceste lucruri, cuvintele pe care le-am spus mai sus citind postarile recente ale fetelor in genul "nu-mi plac la el cutare si cutare -chestiuni destul de grave- insa il iubesc si lupt pt el) In cazul meu, doar schimbari minore am / as incerca sa fac...gen du gunoiul dimineata, fa si tu oleaca ordine in sertar.. pana acum nimic major...ca mi-am invatat lectia demult,demult :) [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Alex2 Mda, tare adevarat, nu?[alcool] Suntem atat de multumiti de noi incat uitam ca nu suntem perfecti, atunci cand ne analizam partenerul. De asta se spune sa vezi si barna din ochiul tau. El/ea, e "asa si asa", si "asa si pe dincolo", dar "eu"? Eu sunt perfect/a sa cer perfectiunea? Ce-ar fi sa incep schimbarea cu mine? Sau mai bine acceptarea partenerului...[:D] (Da, scriu toate astea acum, dar, din pacate lectia asta a fost poate cea mai dura lectie pe care mi-a dat-o viata.) Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
A, da..ne plangem toate /toti(ba e mitocan, ba nu sta cu copilul, ba a facut burtika...etc ) dar rareori vedem ca si noi am gresit, ca uneori noi AM GRESIT PRIMII. si apropo de "partenerul perfect", da, cautam prototipul perfectiunii din mintea noastra si nu-s de ce, totusi ,mi se pare ,uneori cautam o copie fidela a unei iubiri pierdute .. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flaviutza si apropo de "partenerul perfect", da, cautam prototipul perfectiunii din mintea noastra si nu-s de ce, totusi ,mi se pare ,uneori cautam o copie fidela a unei iubiri pierdute ..
Adevarat.[xx(] Iar eu tocmai am renuntat la prototip. Pfiu. [bis] Pana cat de curand toate femeile ii semanau atat de bine "ei" [zz]. [zid] S-au spart tiparele [:-)))] Edit: >>> si cioburile aduc noroc! [cheers] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2 Edit: >>> si cioburile aduc noroc! [cheers] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Da,aduc...numai sa nu calci pe ele . [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca oamenii se schimba, este un proces continuu - pentru ca sint vii. Evolueaza. Si printre factorii care le determina evolutia este si partenerul de viata. Problema este ca "a-i determina evolutia" e mai complex decit sa il toci la cap: "ia paine", "iubeste animalele". Deci ei evolueaza...dar nu constient, nu impus, nu cum si cit vrem noi. Ba din contra, uneori evolueaza exact cum nu vrem, motiv pt. care ne intrebam "da' ce s-o fi schimbat dom'ne atit, ca era bun si dragutz cind l-am luat!" E vb. si de influentza unei neveste pisaloage, despresive sau ostile? Nuuuuuu.... in nici un caz, ea l-a invatat numai de bine, si uite unde s-a ajuns! Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Indraznesc sa intru si eu in discutie cu cateva observatii! Si eu m-am casatorit cu sotul meu din dragoste si suntem fericiti impreuna, insa in cazul nostru el a fost care m-a schimbat cel mai mult pe mine, de la incapatanata ca un catar am juns si eu sa vad barna din ochiul meu, caci si eu eram ca cel din poveste cautam barbatul "ideal", dar la mine cu final fericit! Eu cred ca oamenii se pot schimba si in bine, dar si in rau, dar mai ales cu ajutorul exemplului personal al celuilalt, desi mai sunt si unii care se culca pe-o ureche, cand ceilalti fac prea multe... Si aici subscriu la ce a spus elise ca este un intreg proces acela de schimbare a partenerului si mai presus de toate e unul destul de complex, fara sa existe vreun tipar anume. O seara buna va doresc! Mama de Radu mic si scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu putem schimba pe nimeni prin actiuni directe. 2. Nu ne putem schimba decat pe noi insine. 3. Atunci cand ne schimbam pe noi insine, si ceilalti tind sa se schimbe ca reactie la schimbarea noastra. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce trebuie sa schimbam, sau mai bine zis sa corectam, tot timpul cate ceva cand e mai simplu sa alegem de la bun inceput ceea ce ne place,ceva ce nu are nevoie de retusuri ulterior...eu il iubesc pe sotul meu asa cum e...chiar si atunci cand "isi marcheaza teritoriul" cu sosete pantaloni,tricou,etc...are rost sa ma enervez?...NUUU!...ca e asa simpatic cand le cauta si nu le gaseste[:D]...mai bine zis noi am invatat sa traim unul cu celalat asa cum suntem fiecare croiti si sa privim partea amuzanta a lucrurilor. [url="http://new.photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac"]POZE[/url] [url="http://tt.lilypie.com/DXnQp2.png"]VINE BB???[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...