Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ii putem schimba?(pe parteneri)


Recommended Posts

Ce inseamna sa-ti accepti partenerul? inseamna sa-l privesti ca pe o persoana de valoare. Inseamna ca il placi si ii poti respecta dreptul de a fi diferit de tine. Inseamna ca ii permiti sa aiba propriile lui conceptii. Inseamna ca ii accepti atitudinile de moment, indiferent cat de mult ar diferi acestea de ale tale. Acceptarea inseamna sa recunosti imperfectiunile, dar ca nu intetionezi sa-ti faci griji in aceasta privinta. Dimpotriva te hotarasti sa-ti accepti partenerul asa cum este, cu greseli si toate cele. Unii oameni gandesc ca ei practica acceptarea atunci cand tot ceea ce au de facut a fost sa-si tolereze partenerul. Ei si-au mobilizat energiile ptr a-si inhiba criticismul si au continuat cu infatisari triste, prefacatorii, priviri si taceri indelungi si dureroase. Fiecare dintre noi simte de obicei atunci cand este pur si simplu tolerat, in loc sa fie pe deplin acceptat. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...