Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

umblatul in telefon, se poate justifica ?!!


Recommended Posts

ziua buna. mey, io, pe ce citesc aici, pe aia ma simt mai ...nelalocul meu. la nenumarate subiecte, am intalnit ideea urmatoare: "m-am uitat in telefonul lui si am vazut/n-am vazut..." nu mai conteaza ce. marturisirea respectiva nu parea, in viziunea celor care o faceau, cine stie ce. acum de ce scriu eu? am ramas siderata. poate sunt eu defecta, insa mie mi se pare un gest incalificabil. n-as putea, in viata mea, sa umblu in telefonul altcuiva. sau in buzunare. asa am fost crescuta. poate ca sunt depasita, ca generatie, nu stiu. mi s-ar usca mainile. ceea ce voiam sa stiu este: sunt eu un dinozaur sau mai sunt persoane care gandesc la fel?! cred ca, daca ajungi sa ai vreo suspiciune la adresa partenerului de viata, deja esti pe un drum descendent in relatia respectiva. cred ca increderea e INCREDERE, nu e un cuvant lipsit de sens. daca sotul meu s-ar nimeri, in cine stie ce context, sa isi petreaca noaptea (sa doarma!) cu o tipa, sau chiar cu vreo fosta iubita, eu as dormi linistita acasa. nici macar nu mi-as pune problema ca se paote intampla ceva. daca omu meu are chef de duca si disponibilitate, apai pot sta eu si-n fund si-n cap, ca daca e sa plece pleaca. oameni care la un moment au fost in viata mea sunt, in continuare, in preajma noastra, ca prieteni si sotul meu n-a avut niciodata suspiciuni sau gelozii. mi s-ar fi parut total deplasat sa aiba. oricum, subiectul nu se vrea despre interactiunea cu fostii iubiti/iubite sau posibilitatea de a fi inselat, ci despre gestul de a cauta in telefonul/agenda/buzunarele, pe scurt lucrurile celuilalt. eu il consider nepermis, indiferent de circumstante. ca sa nu-mi iau chiar toate roshiile de pe forum, as vrea sa mentionez: cand vorbeam de incredere, nu ma refeream la genul de don juan, caci acela nu a intrat niciodata in categoria mea de interes. cele care s-au simtit atrase de barbatii mai crai nu stiu ce soft trebuie sa foloseasca, ma depaseste subiectul so, cum vi se pare idea de a umbla in telefonul cuiva? Luana si [am]Hora - 14 Mai 2006 [url="http://www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora "]poveste[/url] [url="http://b1.lilypie.com/Jw3qp3.png "]io tot cresc [/url] „Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu te inteleg...de cand eram mica, am vazut ca asteptau scrisorile zile intregi pana le deschidea destinatarul.Era exclus cautatul in poseta, geanta, etc.Azi, mie nici nu-mi trece prin cap ca cineva( sotul de ex) mi-ar cauta in geanta...Numa hotii mi-au cautat( si gasit ce cautau[bang]), asta vizavi de alt subiect aici la generale. Sotul meu lucreaza cu multi oameni, firme, are intalniri dese cu diversi si diverse...nici sa vreau nu as reusi sa depistez ceva... A, si inca o chestie haioasa: nu-i pot umbla in telefon, ca are meniul in lb. romana si nu reusesc[alcool] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o singura data am umblat in telefonul ex-ului. Acum un an si ceva, inca mai eram casatoriti, de vreo 6 luni nu am mai facut sex, si inainte faceam foarte rar, si intr-o noapte cand eu dormeam (sau incercam, ma rog...) el urla singur si era beat crita (facea des crize din astea), a sunat mobilul lui. Am auzit ca vorbeste cu cineva, s-a auzit o voce de femeie. Vorbea vreo 5 minute, l-am intrebat cine a fost, a zis ca e greseala. A doua zi dimineata cand el dormea tun, m-am uitat in mobilul lui, si toate listele de apeluri erau sterse. De ce oare?[alcool] Si culmea, el a fost cel care peste cateva luni (era deja pe rol divortul) imi fura factura de telefon din cutia postala a mamei mele, ca sa ma verifice cu cine am vorbit. Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vad lucrurile in modul urmator: cit timp sint nevasta-sa si e barbatul meu, nu exista "al meu" sau "al lui", ci "al nostru". Inclusiv asseturi gen telefon, televizor, scrisorele, PC. Nu vad necesitatea de a ne separa intimitatile sau de a ne ascunde unul de altul, din moment ce impartim acelasi pat, aceeasi viata si sintem in aceeasi barca din toate punctele de vedere. Deci, daca telefonul respectiv este la noi in casa, nu vad de ce l-as considera TABU. Cine suna, suna LA NOI. Nu la el, nu la mine. La noi. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum, ce sa zic..si Luana si eu vad ca am plecat de la premisele increderii totale si respectului reciproc.Insa nu stiu ce as face si cum as reactiona daca as avea banuieli grave si suspiciuni intemeiate.Sper sa nu ma aflu vreodata in situatia asta... V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...