Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

umblatul in telefon, se poate justifica ?!!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
eu vad lucrurile in modul urmator: cit timp sint nevasta-sa si e barbatul meu, nu exista "al meu" sau "al lui", ci "al nostru". Inclusiv asseturi gen telefon, televizor, scrisorele, PC. Nu vad necesitatea de a ne separa intimitatile sau de a ne ascunde unul de altul, din moment ce impartim acelasi pat, aceeasi viata si sintem in aceeasi barca din toate punctele de vedere. Deci, daca telefonul respectiv este la noi in casa, nu vad de ce l-as considera TABU. Cine suna, suna LA NOI. Nu la el, nu la mine. La noi. Elise & BBLisa
SUBSCRIU[flo] "Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine" Parintele Arsenie Boca[ruga] [url="http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059"]my page[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by flaviutza
Annca nasol ce spui. cum adica sa vb in locul tau pe mess?? eu o singura data mi-am bagat nasul...ca era mesageria plina...si cand colo..peste ce dau...sms uri de dragoste..cu te pupic dulce..lugu lugu...vai sa mor, nu alta..multe,vere,multe...le citesc pe rand...apoi ajung la unul anume si-mi dau seama brusc..eu le scrisesem..acum vreo 4 ani..le pastrase in memorie. evident ca nu i-am spus dar nici nu imi mai bag nasul p-acolo. in veci [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]
[:-)))][:-)))][:-)))] tare rau faza Eu cu fostul prieten ne uitam unul in telefonul celuilalt...asa sa ne jucam, si nu se supara nici unul dintre noi daca il gasea pe celalalt cu telefonul lui in mana. El ma punea sa raspund la mobilul lui daca el nu putea. El nu stia parola mea de mail/messenger pt ca nu mi-a cerut-o, nu l-a interesat. Eu o stiam pe a lui pt ca eu i-am facut adresa de mail. Intram uneori f rar, la cateva luni, de plictiseala, sa vad ce oferte a mai primit, ce oferte a mai trimis, nici nu-mi trecea prin cap ca ar folosi mailul la o adica, mai repede telefonul. Si totusi...odata cand m-am uitat am constatat cu stupoare ca era inscris pe mai multe site-uri de intalniri si isi cauta pe cineva pt o relatie serioasa, chiar vorbea cu o fata. Relatia era oricum pe marginea prapastiei si asta a umplut paharul. Si, sincer, el cred ca si-a dorit ca eu sa vad ce si cum si sa pun eu punct decat el. Nu caut asa de nebuna, degeaba, doar, doar l-oi prinde. Dar daca e vorba de viitorul si fericirea mea, DA, caut peste tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, toti (in cuplu) avem dreptul la intimitate, atata timp cat nu abuzam de ea. Probabil ca exista si persoane mai suspicioase din fire sau persoane care vor sa isi manifeste controlul psihologic asupra celuilalt prin cautat preventiv prin buzunare, mobile, etc. Dar eu cred ca majoritatea sunt cei care si-au dat seama ca increderea poate fi abuzata (ca si statutul de intimitate). Intimitatea nu e acelasi lucru cu a pastra secrete, si cand spun secrete nu ma refer la cele minore , normale ci la cele care daca s-ar afla ar duce la ruperea sau deteriorarea drastica a relatiei. Cunosc persoane care au tipat ca din gura de sarpe (dupa ce li s-au gasit mesaje pe mobil sau pe mess) ca li se incalca intimitatea, de parca erau in filmele cu tribunalele americane " aceste dovezi nu au fost gasite legal si nu pot fi folosite in proces . Rugam juratiii sa ignore " Patetic si penibil. Cred ca e o diferenta intre incredere si credulitate, din pacate nimeni nu stie unde e pana cand n-a trecut de ea. [gravi] 7s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, ai dreptate, 26octombrie. Insa, cum bine zicea cineva, in razboi si in dragoste, totul e permis.Uite, si eu gandeam ca tine pana nu demult. Dar cand asa-zisa jumatate a inceput sa aiba un comportament total diferit de cel de pana deunazi si desi a fost intrebat daca s-a intamplat ceva ( a se citi 'daca are pe altcineva' )si a tinut-o tot intr-o negare, telefonul mobil a fost cel care m-a descebalit, daca intelegi ce vreau sa spun. Un singur mesaj "dubios" gasit si inca doua trimise de mine si la care am primit raspuns nesperat de repede iar mai apoi o discutie cu respectiva m-a lamurit de tot.Asa ca stam bine la teorie... cu practica mai sunt probleme Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa...eu am patit altceva: barbatu-meu a primit o Nokia de la o prietena comuna. Dupa vreo doua luni in care el si Nokia respectiva erau nedespartiti, m-a pocnit curiozitatea sa vad pe cine a apelat... cind, de ce, "daca parintzii lui stie", etc, etc.... stiti voi. [:D] Si, din una in alta, intru in inbox... mesaj catre mine....alt mesaj catre mine... cind, surpriza: mesaj catre un nr. necunoscut: incepea cam asa: "nici nu stii ce dor imi e de tine!" Incepeam sa fierb... Continuare: "crezi ca mie mi-e usor sa stau departe de tine si de copil?" ...era sa scap telefonul din mina... "Abia astept sa te string in brate..." bla bla bla... nici nu mai conta... deja aveam douazeci de planuri de razbunare cu cele mai ascutite cutite din casa.... daca intra in acea secunda pe usha, ghinionul lui... Dar din greseala imi pica privirea pe ultimul rind: "sper sa ma iubesti asa cum te iubesc si eu, Vasile draga!" "Vasile draga" era sotul prietenei de la care avea telefonul... Cum imaginatia mea merge departe, da' e depashita de vreun affair al barbatului meu cu "vasile draga", mi-am revenit imediat la cote sigure : suficient cit sa pun telefonul usurel la locul lui si sa pretind ca nimic nu s-a intimplat.[hia] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca se scoala cineva dimineata si zice....ia sa vedem sotul ce mai are prin buzunare si cu cine a mai vorbit la telefon. Cred ca cine cauta intr-un telefon, cauta sa gaseasca ceva. Adica are suspiciuni fondate intr-un fel. Si din cate am citit aici in forum, cine cauta...si gaseste. De unde se confirma teoria ca nu cauti de dragul de a cauta, ci pt ca simti ceva. Eu nu sunt de acord cu idea ca daca suna celularul sotului, ne suna pe NOI (pe idea de celularele acumulate in timpul casatoriei, sunt celulare in comun). Daca vroia sa ne sune pe NOI, o facea pe telefonul fix. Daca suna telefonul lui, il cauta pe el...deci de ce as raspunde eu? sa zic...stai un pic ca ti-l dau la telefon??? Nu. Suna telefonul lui, raspunde el. Suna telefonul meu, raspund eu...daca pot. daca nu pot (ex: hranesc copilul) si-l rog pe el sa raspunda, e altceva. Concluzia: cine cauta ceva in telefonul partenerului, in general si gaseste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adica daca eu ii dau sa pape lui bb in dormitor, si telefonul meu e in bucatarie linga barbatu-meu, ar trebui sa-l lase sa sune pina amutzeste?! Sa nu-i raspunda maica-mii, de ex? Ca sa nu-mi violeze intimitatea?! Nu stiu cine va cauta pe voi, da' la noi in general suna familia: parintii mei, ai lui, diverse rude sau prietenii comuni. Se mai intimpla sa il sune de la job, si in cazul asta raspund daca imi e la indemina si le spun sa revina in 5 minute.... gresesc cu ceva?! Pt. mine telefonul e un obiect de uz casnic, pur si simplu. Asa cum am zis, mai dau raite prin telefoane, preventiv, sa vad ce mai e nou. Dar asta cind imi aduc aminte...si fara nici o banuiala specifica. [:o)] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, normal ca raspundem unul la tel altuia..logic. eu m-am obisnuit deja sa-l mai caute cate una (in legatura cu vreun card ,etc,treburi de serviciu) dar sa nu il puna sfantul sa iasa din camera cand la capatu celalalt se aude voce de fomeie ca [..beeeep...] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/?action=view¤t=DSC03000.jpg"]mami si Ale[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine devine suspicios incepe sa caute. Cam asa mi s-a intamplat si mie. Si asta de cand comportamentul "jumatatii" a inceput sa se schimbe (de ce n-am cautat niciodata inainte?). Numai ca am cautat ceva, adica dovezi de infidelitate si am gasit altceva, adica un fluturas cu un salariu tare marit de care eu habar nu aveam, desi trecusera cateva luni, desi nu i-am pretins niciodata sa-mi puna salariul pe masa. Din acea clipa m-am desteptat si eu si nu mai "declar" o marire, o prima etc; pana atunci ii spuneam de absolut toti banii pe care-i castigam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...