Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

travis pt bilete de avion. giramondo pt rezervari, concedii, sejururi... [s] La multi ani pt toti sarbatoritii de ieri! Oana, daca nu tintesti o zi de sambata sau duminica nu cred ca e necesar sa faci de pe acum rezervarea... Noi am fost la restaurantul american de pe langa poapsul pacurari... mi s-a parut super si au si camere de inchiriat sus. Noi am facut rezervarea pt noiembrie pt ziua sotului meu si mi s-a parut totusi exagerat... dar cum ei nu au deschis decat pt nunti/botezuri/onomastici sinumai in w-e ... eu nu am fost asa dezamagita de targul de la sala, as fi gasit ceva daca copilul ar fi stat sa probeze... cum e baita si avea cuburi la liber sa se joace cu ele si sa probeze jucarii noi, normal ca nu a stat la incercat hainute si pantofi. as spune ca la 'alabala' aveau hainute dragute si de calitate iar la standul de langa cel al Danei, la Vector parca, aveau niste pantofiori f draguti - mi-as fi luat si eu sa fi fost pe marimea mea... dar cine sa stea sa probeze...? mai tata, la mine merge asa rau dc-ul... intra f greu, stai si 2 minute sa intri pe un subiect... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, La multi ani sarbatoritilor de ieri, apropo au fost? ca eu la ora asta nu imi dau seama de mare lucru... Mie mi-a placut targul mai mult decat anul trecut ca si amenajare. Mi-au placut papuceii de la Vector si jucariile de la Amik. Am cumparat de la amandoi, de la primul sandalute pentru Ruxi, de la al doilea jucarii pt firma. In ceea ce ma priveste a fost obositor, dar era de asteptat. Sper sa fie si rezultate in timp. Deocamdata m-au sunat doar de la ING, vreo trei consultanti dornici sa imi faca asigurare de viata si altele[:D]... Imi pare rau ca nu ati trecut mai multe dintre voi pe acolo sa ne fi intalnit, sau poate ati fost la targ, dar n-ati avut drum prin zona mea... Despre Vector, firma producatoare de pantofiori: m-am indragostit de niste botosei de-ai lor, "mocasini" le spun ei, din piele la exterior si captusiti cu bumbac la interior. Am cateva perechi la firma, de toate culorile si toate marimile (15-22 cred), aviz mamicilor de bebelusi interesate. Va invit sa ii vedeti si probati... Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragele mele iesence Am citit ce ati mai facut si imi e dor de Iasi, de voi. Am plecat Statele Unite si pe aici voi sta multa vreme. Cititnd despre tirg aici sunt zeci de magazine pentru ei si zeci de produse faine. Bani sa ai sa cheltuiesti. Va pun niste poze sa nu ne uitati si mai trec din cind in cind pe aici sa vad ce se mai intimpla cu Iasul meu cel iubit.pa si sa fiti la fel de dragute ca si pin aacum. pa http://new.photos.yahoo.com/david_americanu/album/576460762395422731 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=5e2fre2&.src=ph"]la lac[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=6fadre2&.src=ph"]niste poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, la Avicena faca astfel de eco. Nu cunosc preturi...Eu nu am facut. Danna, imi pare rau ca nu ne-am vazut la targ. eu am fost intr-o mare trecere, pentru ca, in mod deosebit, nu mi-a atras atentia nimic. poate sunt eu mai pretentioasa. (Danna, ti-am trimis un PM) Oana [gravi] 26+ [baietel] si Stefan-Vladimir [testoasa] 4ani+ [url="http://community.webshots.com/user/ghinetz"]poze[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca tot mai ramanem la capitolul targ, sa va povestesc si eu cat de tare m-a enervat un domn...sau mai bine va arat ce le-am scris celor de la firma respectiva, cu riscul de a ma considera "usor" nebuna...[:D] Un marketing mult prea agresiv pentru target-ul caruia se adreseaza. Buna ziua, Va scriu in legatura cu participarea dvs la expozitia KIDS’ MANIA, desfasurata la Sala Polivalenta din Iasi in perioada 19 – 22 aprilie 2007. Dar sa va relatez mai intai “intamplarea” – desi nu este o intamplare – care m-a determinat sa va scriu: Am vizitat expozitia impreuna cu fiul meu, in varsta de 2 ani si 7 luni. Pentru care cautam niste sandale din piele, ortopedice. DESCHISE IN FATA. Ajunsa in fata standului INFORM / MELANIA, am incercat sa trec in revista modelele de incaltaminte expuse. Nu am reusit, fiind abordata imediat de un domn, care s-a oferit sa-mi prezinte dumnealui cel mai potrivit model pentru copilul meu. Pe domnul respectiv l-am convins cu greu ca vreau un model DESCHIS IN FATA. Nu parea sa auda; sau sa asculte. Sau poate avea serioase indoieli ca stiu ce vreau si ce i se potriveste propriului copil. In sfarsit, am fost de acord sa probeze baiatul un model de sandale; care mie personal, dupa ce l-am incaltat, mi s-au parut mici. Pur si simplu nu i se potrivea calapodul, pentru ca are laba piciorului mai “inalta”; ii intra bareta in carne, in dreptul gleznei. In momentul in care am indraznit sa afirm cele de mai sus, reprezentantul firmei dvs a inceput sa foloseasca ceea ce dumnealui considera “artileria grea” in promovarea produselor: - “nu sunt mici, doamna, cum sa fie mici?!” - “cum vreti sa fie?!” - “aaa, pai daca il incaltati asa (nota: se referea la incaltarile marca “adidas” cu care era incaltat baiatul), fara sa strangeti bine glezna, ACEST COPIL VA FACE PLATFUS!!!” Pentru ca baiatul era deja obosit (de fapt domnul respectiv m-a obosit si pe mine foarte tare), nu am avut timp sa-i explic urmatoarele: - Ce legatura are faptul ca e strangerea gleznei cu platfusul ??? – nici una! - Medicul ortoped – pediatru care a examinat / de rutina respectivul copil, cred ca mi-ar fi spus daca e posibil sa avem probleme in acest sens. - Intamplator am absolvit tot marketing; dar pentru notiuni elementare, cum ar fi adaptarea strategiei de promovare la produs si la publicul – tinta, nici nu aveam nevoie de facultate… - Domnul respectiv insa are urgenta nevoie de niste cursuri de perfectionare – pe care va rog sa i le facilitati. Acestea fiind spuse, va mai asteptam pe la Iasi , cu oamenii potriviti.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172&whichpage=1"]C&V&G[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=96342"]VA ROG AJUTATI-NE CU INFORMATII[/url]

Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...