Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (52)


Recommended Posts

Fetele, Salutare din nou, si scuze ca va intrerup discutia. Am pus si eu o intrebare, undeva prin ultimele pagini ale capitolului care tocmai s-a inchis. Probabil nu a mai citit multa lume pe acolo, de aceea ma repet: stiti cumva unde as putea caza in Iasi sau imprejurimi un grup de 45 de turisti, la un pret foarte mic? (pana in 600 000/noapte)? Eu am gasit pe net ceva adrese ale unor hoteluri de 1* si 2**, dar nu este nici o lista de preturi, si nici poze, ca sa-mi pot face cat de cat o imagine. Ma poate ajuta cineva? Pliiiiiiiiizzzzzzz! [:D] Multumesc.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Smaranditza, uite eu promisesem ca sun la vreo 2 hoteluri. Spunea fetele de pe forum, ca hotelul Studis ar fi ok cum arata si promisesem eu sa sun la hotelul sportiv si Hotelul Cermica parca...si mai e unul care imi scapa numele. Sper maine sa ajung la serv si sa sun. Scuze... Adi, voiam sa spun ca am ramas efectiv cu gura cascata uitandu-ma la "gradina", araci si tot felul de legume...sunt superbe, felictari...deja salivez...Voiam sa te intreb ca citisem la un moment dat despre ceva cu salata, spanac si branza...sau nu stiu ce spuneai...poate mai ai link-ul. Multumesc[flo], Gabriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Hotel Ceramica am intrebat eu astazi, este 100 RON camera cu doua paruri, fara mic dejun sau alta masa inclusa, iar hotelul este de o stea, nu are restaurant. Habar nu am daca are baie in camera, nu stiu care sunt conditiile la o stea. Nu stiu ce preturi au cele de 2 stele, poate reusesc sa sun maine. Adi, pentru cine e tortul "gradina"? M-am uitat atent la toate, sunt minunate, dar ardeii m-au terminat, nu pricep cum i-ai facut! De ce nu iti faci tu un site cu toate operele in materie de torturi, sa vezi cati clenti ai avea! De muncit tot muncesti, de ce sa nu iei si bani?(nu-i mare lucru sa ajungi sa castigi mai mult ca sotzu'!)[:D] Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, fetelor! [pup][pup][pup] Din cate inteleg, sunt destul de scumpe hotelurile de o stea (doua stele) si nici nu au conditii decente. Hm...cred ca pana la urma voi ramane la ideea cu cazarea in caminele studentesti (pe care mi-ati dat-o tot voi); pentru ca de data asta "turistii" vor fi numai oameni in varsta, care nu vor cine stie ce conditii si comfort, ci vor sa viziteze cat mai mult, si sa aiba doar un pat unde sa doarma noaptea. Deci, in suma de 600 000/noapte nu se gaseste nimic nici la o stea? Hm...o sa vorbesc cu patronul de la agentie. Multumesc mult pentru ajutor. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi! Desi nu mai scriu, eu va citesc in continuare - Adi69, am admirat si eu pozele tortului. Ma intreb cum reusesti sa faci asa minunatii. Cum le rasucesti (modelezi), cu mana, exista vreo masina speciala? Smaranditza, m-am uitat si eu in internet dupa hot. in Iasi. Din pacate nu au adrese de mail pe siteul asta. Pun lista gasita si poate bati tu in google fiecare nume in parte si poate unele dintre ele au si pagina web si poate le scrii un mail. Eu cred ca daca spui ca aduci 45 PERSOANE, fiecare hotel, pensiune ce-o fi o sa fie interesata sa aiba dintr-o data atatia clienti si cere sa-ti faca o reducere de pret. Accepta sigur cand e vorba de atatea camere ocupate. Chiar daca sunt pesionari, nu cred ca e frumos sa-i cazezi in conditii super modeste(ca sa nu zic mizere), numai la gandul ca vor dormi doar noaptea acolo. Ca nu se stie niciodata. pensionarri sunt in varsta si nu rezista la plimbari de ore intregi si poate vor peterce mai multe ore in camera. In fine, asta este parerea mea. Poate te ajuta lista trimisa. Succes! Hotel Orizont ** Str. Grigore Ureche nr.27 Tel. 0232-21.50.37 Hotel Continental * Str. Cuza-Voda nr.4 Tel. 0232-21.18.46 Hotel Sport * Str. Sf. Lazar nr.76 Tel. 0232-23.28.00 Hotel Municipal * Bd. Independentei bl. D1-D2 Tel. 0232-26.78.32 Institutul Ecumenic "Sf. Nicolae" Str. Agatha Barsescu nr.9 Tel. 0232-27.60.77 Conest Str. Masinii, nr.4 Tel. 0232-23.26.22 Casa de Oaspeti "Bucium" Sos. Bucium nr. 82 Tel. 0232-23.29.23 Little Texas Str. Moara de Vînt nr.31-33 Tel. 0232-21.69.95 Quatro Ruote DN 24, Km. 22, Poieni Tel. 0232-29.47.20 Pensiunea Moldotour Str. Florilor nr.17 Tel. 0232-21.73.70 Pensiunea Sabina *** Str. Stejar nr.111 Tel. 0232-27 pupici la toata lumea Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai sunat azi la cateva hoteluri. 45 turisti inseamna destul de mult pentru hotelurile mici si mai ieftine, iar pensiunile ies din discutie, acestea au cateva camere doar. Smaranditza, tu cauti "camera" la mai putin de 600.000 lei vechi sau "patul"? Camera la 600.000 am gasit la Hotel Sport (de langa Sala Sporturilor) cu 2 paturi, sau 690.000 cu trei paturi, tot la ei, dar nu au cum caza atatea persoane, nu pt ca nu ar avea capacitate, ci pt ca e hotelul sportivilor si acestia au prioritate, asa mi s-a spus. La Hotel Continental, camera cu 2 paturi este 1,7 mil si cea cu 3 paturi 2,4 mil. Ar avea capacitate de cazare, dar nu toate camerele ar avea baie. Casa de oaspeti Bucium nu are capacitate. Cred insa ca nu e acelasi lucru cu Motelul Bucium, dar acesta se afla in afara iasului, cam la 20 km. Mai caut. Hotelul Ciric, are 3 stele si au camere de 1,5 mil parca, nu mai retin exact, acolo am sunat ieri. Little texas este oarecum mai departe de oras, pe drumul spre Aeroport, are 4 stele si e si mai scump, peste 2 milioane camera. Institutul ecumenic mi se pare cel mai potrivit, este si bine situat, chiar in centru, langa Mitropolie si Teatrul National. Au capacitate, dar in tipuri diferite de camere, cu 2 si trei paturi. Si depinde de perioada. Trebuie sa trimiti un fax, cu o cerere de oferta, specificand nr de pers, perioada de cazare dorita, etc si ei iti vor raspunde. Mi-au spus ca au camere cu 3 paturi la 2,1 mil (cu TV) si la 1,8 mil fara, si camere cu 2 paturi, la 2,15 mil. Preturile includ micul dejun. faxul lor este: 0232. 213034 Quatro Rotte e inafara Iasului, au mai multe tipuri de camere, cea cu 4 paturi e 50 de euro, dar tipa care mi-a raspus ori era beata, ori altfel, ca nu reusea sa lege doua vorbe si pana la urma am inchis... Municipalul si Conestul nu au raspuns la numerele te tel de mai sus. Mai caut. Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smarandita...hop si eu, am sunat la hotel Conest, nr: 0232/230700...au cap de 45 persoane, camera e 960 mii(camera cu 2 paturi) si mic dejun inclus. Deocamdata nu se poate face rezervare...cica au cazati muncitori pt Kaufland si ce se mai deschide acum prin Iasi. Ar tb sa suni prin luna august, daca aveai nevoie in sept. Nu gasesc Hotel Studis, desi stiu ca atunci cand cautam ,mi-a spus Nora de el, parca...acum nu figureaza in lista de Romtelecom. Multa bafta,, Gabriela si baietii[dual] AA, si un WK-end placut, caci e intr-adevar superb si cald afara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci: la Municipal: au doar 21 de camere. Pretul: 1,1 milioane, camera cu 2 paturi. La Conest: 960.000 camera cu 2 paturi, au capacitate dar acum e plin, au cazat muncitorii care lucreaza la ridicarea nu stiu carui Supermarket. Faxul lor este: 0232 230700, daca vrei sa ceri mai multe informatii. Orion si Unic, 2 stele, sunt mici , au 18, respectiv 20 locuri de cazare fiecare. Nu stiu preturi, ca n-au raspuns la tel. Orizont, 2 stele, are 116 locuri, iar nu stiu pretul ca nu raspunde nimeni. Hotelul Studis, ofera cazare in apartamente de 2 camere de 2 paturi fiecare cu baie si bucatarie, la 600.000 patul, deci 2,4 mil apartamentul. Nu are capacitate decat pt treizeci si ceva de persoane. Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...