Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zodiac ireverentios...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

m-a apucat un fel de rasu-plansu bifand "calitatile" de aici la pers la care tin.In afara de zgarcenie, toate de la taur!!! Ma intreb cine e mai rau : el ca e asa sau eu ca il plac cum e [alcool].Da, da da stiu si raspunsul[:D]. eu sunt scorpie si citand ce scrie aici "nu o trada, nu o ameninta si nu ii pune in pericol siguranta in nici un fel. Si, in numele a tot ceea ce iubesti, nu o umili niciodata in public. O femeie Scorpion care e tradata e ca Lady Macbeth dupa cateva doze de cocaina "... zic pazeaaa [:-)))]. Oricum caracterizarile de la scorpion mi se par mai toate de fapt calitati [:D][drac] [flo]Victoria, sa iti multumesc pentru ca mi-ai facut ziua mai buna. It's nice to know that you were there Thanks for acting like you cared And making me feel like I was the only one All this time you were pretending So much for my happy ending
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Victoria FECIOARA
* spune exact lucrurilor pe nume... indiferent daca vrei sau nu sa le vrei * incaltat cu bocanci de armata, cu o carte de reguli in mana si o masuratoare de precizie in cealalta * Activitatea preferata: sa isi faca griji [:D] * e semnul care este cel mai putin probabil sa isi recunoasca o greseala >>>LooL[:D] * are sindromul „nimic nu e suficient de bun vreodata”. [alcool] * e credincios, atent si te poti baza pe el in situatii de criza. Ajunge la timp la cina, o sa echilibreze veniturile si o sa te ajute cu copiii. E intotdeauna de partea ta. E constiincios, capabil, econom, bland si loial (si fidel as completa) *are o atitudine superioara si planuri pentru imbunatatirea oricarui lucru in afara de purtarea lui. Cand vine vorba de gasit nod in papura, e la fel de nemilos si de neoprit ca un pitt-bull care isi infige coltii in tine [:D] (Mda) * Are oroare de confruntari. (nu ma cert, nu injur, nu raspund decat foarte rar provocarilor) * arata destul de atragator in carne si oase. E ingrijit. Uita-te dupa individul calm si demn care nu face altceva decat sa te fixeze din coltul celalalt. * unde il gasesti: la banca, tinand coada in loc in timp ce il piseaza pe functionar la cap. La seminarii de auto-motivare. Intr-o toaleta publica, incercand sa scape de dovezi. In sectia de nebuni periculosi,[:-)))] plangandu-se ca gardienii i-au pus camasa de forta invers si, colac peste pupaza, nu se potriveste cu pantalonii >>>LooL[:-)))] (fi-miu e mereu asortat in imbracaminte si neaparat asortat cu mine) * daca iti da papucii: Daca cumva face chestia asta, e fie din cauza ca nu ai facut suficienta curatenie sau nu ai indosariat bine bonurile de la magazin. [:D] (ca mine nu face curatenie nici o menajera din cate am avut) * daca ii dai tu papucii: o sa sufere profund in tacere. Si cand o sa crezi ca ai scapat de el o sa apara din spate, cu muzica lenta pe fundal. Dar sa nu crezi ca are la spate vreun buchet de flori . E acelasi ciocan de data trecuta. [poc] (daca nu e a mea nu va fi a nimanui) Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre "ea", e "capricorn" si unele caracteristici i se potrivesc atat de bine, dar si inteleg ca tocmai acelea sunt cele care o fac sa fie persoana potrivita.[biz] Thanx Victoria! [flo] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by glont10 Oricum caracterizarile de la scorpion mi se par mai toate de fapt calitati [:D][drac]
daaaa... cica sintem niste psihopate pline de calitatzi...[:D] uite aici traducere libera: SCORPION (23 octombrie-21 noiembrie) o sa se autodistruga ca sa isi duca la capat razbunarea- adica "spirit de sacrificiu", spus in alt mod. [:p] Chiar si sa faca dragoste este o batalie pana la moarte - adica pasionali. Ce, e rau?! Apa Scorpionului este vesnic tulbure si fara fund. Daca din greseala ai cazut in ea fara protectia unei armuri/costum de azbest o sa mai ramana din tine doar scheletul - bun pt. cura de slabire. Calitate: fix. Scorpionii nu iarta, nu uita si nu dau drumul - corect, sint consecventzi. Un obsesiv-compulsiv care te insala tot timpul cu privire la orice - nu te inseala, te menajeaza. Marte iti da iluzia unei pasiuni fierbinti, pentru ca apoi Pluto-Distrugatorul sa iti dea un sut unde te doare mai tare de n-o sa te mai ridici de pe jos. Asa, doar de distractie - asa e, e distractiv si nu te plictiseste prea mult. Prima intalnire ideala: isi fixeaza privirea cu un strain frumos, dupa care urmeaza 10 sau 12 ore non stop de sex pasional si fara frontiere. Nu se spun nume sau cuvinte. Strainul nu e revazut vreodata. - si ce vor barbatzii mai mult de atit?![:D] Zona erogena: organele sexuale. E in calduri permanent si intens. Nu exista vindecare. Cauta mereu tratament. - idem. [:p] Ciudatenie sexuala: are tot timpul in portbagaj o trusa de jucarii sexuale, pentru cazurile de urgenta - sau o paturika. [:p] - Extremist, nu rational. Vede viata in alb si negru. Nu face nici un fel de compromisuri - dap, au coloana vertebrala. - Sindromul #8222;tot sau nimic#8221; - adik ambitioshi - Daca cumva ii convingi ca ai dreptate, o sa faca ulcer incercand sa se razbune - perseverentzi EA - in nici un caz nu e superficiala - e, vezi?! E o femeie increzatoare si rafinata. Stilul ei este de un sic clasic. Este prietenoasa, dar oarecum rezervata. Cauta un partener puternic, curajos si ambitios. E empatica, poate sa iti detecteze toate starile si sa isi dea seama ce le-a provocat. Corect. Numai de bine. Adevarata "lady". [:p] DAR - Nu se teme de nimic, pune sub semnul intrebarii orice si ar merge pana in panzele albe pentru cei care ii sunt mai dragi - asa e. Si ce, e de rau?! - E o femeie care i-ar citi Biblia dracului si ala ar asculta-o - si recita frumos... - stie ca cea mai scurta cale spre inima unui barbat e prin cutia lui toracica - chiar, exista alta cale mai scurta?!!!!!!! - nu o trada, nu o ameninta si nu ii pune in pericol siguranta in nici un fel. Si, in numele a tot ceea ce iubesti, nu o umili niciodata in public. - dap, nu e victima... adik nu e deloc victima.. f . bine si asta. - desi nu o sa puna mana pe pusca, o sa pui tu mana pe sticla de tarie. Deseori si in cantitati cat mai mare - problema ta. - Poate sa te ajute sa ajungi in varf fara ca tu sa iti dai seama. De ce? Adora puterea si este foarte probabil ca are si ea un plan in directia asta - ambitie si abilitati sociale.... - se plange, sufera de depresie cronica si uneori se uita in gol ore in sir de iti vine sa juri ca are probleme mentale - da' n-are. - e manipulatoare si santajista. Nu o sa ezite sa si-o traga ca sa ajunga in varful piramidei, daca asta e singura optiune valabila - daca e singura optiune valabila... - isi doreste un barbat care sa ii fie egal. - uite ce spirit democratic. Din nefericire, foarte rar crede despre vreunul ca ii este egal. - daca nu-s convingatori.... Asa ca mai degraba o sa il foloseasca pe post de carpa de sters pe jos - si gospodina pe deasupra. Cum il depistezi: cand un specimen din zodia Scorpionului se uita la tine, o sa simti o nevoie ciudata sa dai jos hainele de pe tine. - asta se cheama sex appeal. [:D] Unde il gasesti: mergi pe urma dezastrelor emotionale care duc la usa lui - nu neaparat emotionale... Sau mai bine lasa-l pe el sa te gaseasca. In felul asta nu o sa fii cea care a initiat relatia care ti-a distrus viata - are initiativa. [:p] Cum il intrigi: fi vesela, fericita si plina de viata. Daca esti trista, depresiva si leshinata, nu-l intrigi pe scorpion. De fapt, nu intrigi pe nimeni..... Prima intalnire: o sa te vrajeasca pana i te vei supune - pai da' ce sa faca altceva la prima intilnire!? Sau o sa se insinueze in viata ta si in sentimentele tale fara sa iti dai seama #8211; adica subtilitate. Dupa prima intalnire, el o sa stie tot ce e de stiut despre tine si tu o sa stii mai nimic despre el. Cam asa o sa fie si in restul relatiei - knowledge is power. Cand o faci: pentru ca Scorpionul are atatea planuri secrete, nu o sa stii niciodata cand e momentul bun. Asa ca mai bine fa-o cand vrea el - ce spuneam ca are initiativa... Daca iti da papucii: in cazul in care iti da prin cap sa vrei sa te razbuni, o sa reusesti doar sa il amuzi, caci pentru el incercarile tale sunt in cel mai bun caz de un amatorism induiosator. - nu te pricepi, asta e. In orice caz, sa alergi dupa el si sa faci pe carpa de sters pe jos nu o sa il incurajeze decat sa se intoarca si sa isi stearga pantofii pe tine - daca tii neaparat si insisti. Daca ii dai papucii: o sa ii treaca. - sigur o sa-i treaca. Insa, daca are impresia ca l-ai fraierit vreun pic, ar fi foarte indicat sa ai grija cel putin urmatorii 10 sau 20 de ani - in general e bine sa ai grija de tine. - Scorpionii au nevoie de dragoste neconditionata - neconditionata, bineinteles. Ca n-ai avea oricum de ce anume sa o conditionezi, la un psiho razbunator shi obsedat sexual. [poc] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cool][cool] [:-)))][:-)))] M-a amuzat teribil. "Varsatorul e versiunea umana a tornadei care a dus-o pe Dorothy in tara Oz. Sa incerci sa infrunti un uragan e foarte periculos si cu foarte multe taisuri. Poti sa o faci daca ai picioarele fixate intr-un soclu de ciment sau daca esti intr-un buncar. " "- are un alai de prieteni de toate varstele, sexele, convingerile si personalitatile. E intotdeauna disponibila pentru susmentionatii prieteni la orice ora din zi sau noapte. Casa voastra o sa inceapa sa semene din ce in ce mai mult cu o combinatie intre Gara de Nord si un cabinet de psihoterapie alternativa." Si cica sunt completa. Asa o fi?! [alcool] Ca io nu mi le gasesc pe toate acasa uneori... [8D] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, ma bucur din suflet ca am reusit sa va fac sa zambiti...Daca si Alex, care e barbat, l-a citit si s-a amuzat, e clar...e bun... Eu sunt leoaica, si tot ce pot sa spun e ca si mie mi se potriveste per-fekt[:D].. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria Daca si Alex, care e barbat, l-a citit si s-a amuzat
Eu sunt mai bagacios din fire, nu? Sunt pe aici pe forum si la alte subiecte deloc cu specific masculin. [:-)))] Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cristina_C
Victoria, you've made my day cu zodiacul asta [:)] [flo]! Mai, da' ce se potriveste la toti pe care-i stiu (si la mine!)[alcool]
Ma bucur tare mult ca va place[pup] Aulio, asta cu ascendentul dupa 30 e nasol..io-s trecuta binishor de 30[q], ashea k din Leoaica ma transfer in Skorpie??? Tocmai i-au fost expuse pe larg "calitatile"[:D] pe prima pagina, si la unele ma cam incadrez...phiii, deci acu am docomentu' la mana, po sa-i justific omului meu k nu e vina mea, e de la ascendent[:D] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...